G-sync doporučíte?

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
Drejk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. led 2006
Bydliště: Teplice

G-sync doporučíte?

Příspěvek od Drejk »

Ahoj, zajimalo by mě jestli je technologie gsync od nvidie tak dokonalá jak je prezentována. Nyní na obyčejném monitoru hraju vždy se zapnutým vsync a detaily mám nastaveny tak aby mi fps neklesalo pod 60 což je zároveň moje obnovovací frekvence. Jedině při tomto nastavení je obraz pri pohybu absolutně plynulý a hladký. Dejme tomu že bych hrál na gsync s vyplou vsync a měl fps v rozmezí 40 až 90, šlo by to stejně hladce a plynule nebo tam drobné pocukavani zustane i tak? Koukal jsem na videa na YouTube a nepřišlo mi to úplně perfektní na to ze ty monitory stiji velké peníze.
MB: ASUS Z170 PRO GAMING | CPU: i5-6700K@4,7GHz | NOCTUA NH-U14S | RAM: Kingston 16GB KIT DDR4 2666MHz@3100MHz CL15 HyperX Fury 2x8GB | VGA: MSI GTX1060 Gaming X 6G | 1x NVME SSD disk Samsung 960 pro 512 GB, 1x SATA SSD Samsung 870 EVO 2 TB | CASE Fractal Design Define R5 Black |Zdroj EVGA SuperNOVA 750 B2
ondra91
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. zář 2013
Bydliště: Litoměřice

Re: G-sync doporučíte?

Příspěvek od ondra91 »

No ... já hrál s g-sync přes půl roku a už bych bez toho na pc hrát nechtěl. Je to hra od hry, ale kolisajici framerate v rozmezí 40-60 byl z mého pohledu paráda. Vesměs jsem nastavoval grafiku, abych v průměru držel kolem 50 fps s tím, že chvilkové propady citelne prakticky nebyli, ale jak jsem psal, tak je to hra od hry. Každopádně raději narvat peníze do g-sync, než rvát zbytecne peníze do grafarny. Pro ně osobně je g-sync/freesync jedna z nejlepších inovací za poslední roky, pokud máš prachy, tak do toho určitě běž !
ondra91
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. zář 2013
Bydliště: Litoměřice

Re: G-sync doporučíte?

Příspěvek od ondra91 »

ondra91 píše:No ... já hrál s g-sync přes půl roku a už bych bez toho na pc hrát nechtěl. Je to hra od hry, ale kolisajici framerate v rozmezí 40-60 byl z mého pohledu paráda a vetsina her působila naprosto plynule. Vesměs jsem nastavoval grafiku, abych v průměru držel kolem 50 fps s tím, že chvilkové propady citelne prakticky nebyli, ale jak jsem psal, tak je to hra od hry. Každopádně raději narvat peníze do g-sync, než rvát zbytecne peníze do grafarny. Pro ně osobně je g-sync/freesync jedna z nejlepších inovací za poslední roky, pokud máš prachy, tak do toho určitě běž !
MarssCZ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. lis 2016
Bydliště: Chrudim

Re: G-sync doporučíte?

Příspěvek od MarssCZ »

mrkni na cele video. Je to kolikrat krasne videt a udelej si vlastni obrazek jak moc to chces :)

https://www.youtube.com/watch?v=QU8dnhFZKmM
JvtDeSiGn
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. črc 2007
Bydliště: ústí n/o
Kontaktovat uživatele:

Re: G-sync doporučíte?

Příspěvek od JvtDeSiGn »

MarssCZ píše:mrkni na cele video. Je to kolikrat krasne videt a udelej si vlastni obrazek jak moc to chces :)

https://www.youtube.com/watch?v=QU8dnhFZKmM
Takové porovnání mi přijde silně nevypovídající. Za prvé gsync je technologie, co řeší stutter v situacích, kdy dostaneš nižší fps než je obnovovací frekvence monitoru. Proto nechápu, proč je tohle porovnání v 60 fps a k tomu proti neuzamčenému fps kolem 90.

Druhou věcí je také to, že gsync není jen o tom, co ti grafická karta vyflusne, ale hlavně jak ti to monitor zobrazí. Proto tohle demonstrovat přes youtube z nahraného záznamu z počítače mi přijde o to více mimo. To už pak rovnou můžeme na youtube demonstrovat jak vypadá 144 Hz...
All I know is that I know nothing.
Obrázek
Intel Pentium II 233 MHz, Nvidia GeForce2 MX 200, 192 MB RAM
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“