Samsung predvolby

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
zhor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: Liberec

Samsung predvolby

Příspěvek od zhor »

Nemate nahodou nekdo ten monitor Samsung C27(24)FG7* co ma zespodu tri tlacitka pro rychly prepnuti uzivatelskyho nastaveni? Zajimalo by me jestli u tech obrazovych predvoleb FPS/RTS/RPG atd. jde menit jas, pripadne kontrast a gamma. Jde mi o to, abych pres ty tlacitka moh rychle prepinat svoje tri libovolny hodnoty jasu. V manualu jsem se o tom nedocet.
PC1: CPU=i7-11700F+NH-U12A | MB=Asus TUF B560M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x16G 3600 | GPU=Asus RTX4070 Dual | SSD=Samsung 970 Evo Plus 1T+SSHD: Seagate FireCuda 2T | PS=Corsair TX750M | Case=FD FocusG Mini | Mon= MAG272-165Hz | OS=W10Pro |
PC2: CPU=i7-6700K+NH-U9B | MB=Asus Z170M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x8G 3200 | GPU=EVGA GTX980 SC | SSD=Samsung 850 Evo 250G | OS=Kubuntu |
PixleFMixle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. úno 2018

Re: Samsung predvolby

Příspěvek od PixleFMixle »

Zrovna jsme si na ne vedle slusne zanadavali :-D
jas, kontrast, ostrost (ktera zna ocividne dva stavy: 72 rozmazlo - 76 retropixelart), uroven cerny, gamma jen v "mode 1-2-3", 5x ruzny teploty (+kazda barva zvlast)... tech predvoleb je tam vic, ale ne pod cudlikem - tam jsou ty tri hlavni, pak je jeste sRGB, AOS(?), High Brightness, custom, cinema... jeste se da zapnout eye saver ("built in flux") ...

az bude denni svetlo, tak ti muzu natocit vydejo toho co to menu umi... (mobil je chudak trochu nestastnej z teplozlutejch led filamentek)
Sharp MZ-821 Z-80@6MHz OC Yeah!, 64kB RAM!, 256kB RAMdisk!, 32kB VRAM!, 4 barvy pri 640x400! JapanUberPower!
...mam rad mistni druzici a jeho asijsky kamaradicky...
zhor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: Liberec

Re: Samsung predvolby

Příspěvek od zhor »

Slo mi v podstate o to, jestli i ty ostatni mody krome Custom jdou nejak modifikovat a nebo maj vsechno nastaveny natvrdo, coz se da jednoduse zjistit prepnutim Picture Mode treba na FPS/RPG a podivat se jestli jde menit jas/kontrast/color/gamma atd.:

Picture Mode.
• Custom: Upravení nastavení obrazovky.
• High-Brightness: Maximalizujte jas obrazovky.
• FPS: Zvyšte jas tmavších oblasti obrazovky pro hry typu FPS. Tento režim zvyšuje viditelnost protivníků během hry typu FPS.
• RTS: Zvyšte teplotu barev a kontrastní poměr a vylepšete viditelnost obrazovky RTS a minimapy.
• RPG: Tento režim je optimalizován pro 3D grafiku a okamžité zasílání zpráv na obrazovce hry typu RPG.
• AOS: Zvyšte kontrastní poměr pro získání kvality obrazu optimalizované pro obrazovky hry typu AOS.
• sRGB: Nastavení systému barev na režim sRGB. Jedná se o standardní režim tohoto monitoru.
• Cinema: Umožňuje získat jas a ostrost televizorů vhodných pro sledování videa a obsahu disku DVD.
PC1: CPU=i7-11700F+NH-U12A | MB=Asus TUF B560M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x16G 3600 | GPU=Asus RTX4070 Dual | SSD=Samsung 970 Evo Plus 1T+SSHD: Seagate FireCuda 2T | PS=Corsair TX750M | Case=FD FocusG Mini | Mon= MAG272-165Hz | OS=W10Pro |
PC2: CPU=i7-6700K+NH-U9B | MB=Asus Z170M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x8G 3200 | GPU=EVGA GTX980 SC | SSD=Samsung 850 Evo 250G | OS=Kubuntu |
zhor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: Liberec

Re: Samsung predvolby

Příspěvek od zhor »

Tak uz jsem to zjistil v testu (https://www.prad.de/testberichte/test-m ... fg70fqu/3/), kde doslova pisou ze nastesti krome Cinema jsou vsechny predvolby komplet editovatelny (uvazuju sice o C27FG73, ale to menu maj uplne stejny). Chtel bych ho hlavne kvuli rychlosti a QD, obecny neduhy VA mi zas tak nevadej, mel jsem uz dva a spokojenost. Taky latence kolem 6ms vypada skvele, jediny obavy mam ze zkreslenyho podani barev, nejvic mi vadi kdyz je celej obraz do modra(cervena/zelena) a nejde to nicim vyladit...
PC1: CPU=i7-11700F+NH-U12A | MB=Asus TUF B560M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x16G 3600 | GPU=Asus RTX4070 Dual | SSD=Samsung 970 Evo Plus 1T+SSHD: Seagate FireCuda 2T | PS=Corsair TX750M | Case=FD FocusG Mini | Mon= MAG272-165Hz | OS=W10Pro |
PC2: CPU=i7-6700K+NH-U9B | MB=Asus Z170M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x8G 3200 | GPU=EVGA GTX980 SC | SSD=Samsung 850 Evo 250G | OS=Kubuntu |
PixleFMixle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. úno 2018

Re: Samsung predvolby

Příspěvek od PixleFMixle »

kazda barva se da stelovat manualne ... obecny neduhy VA panelu u tohohle nenajdes, najdes uplne novy! :-D (teda nevim jak moc neduhu maji VA panely, posledni jsem mel Samsung 910T a ten byl vic nez fajn)
Sharp MZ-821 Z-80@6MHz OC Yeah!, 64kB RAM!, 256kB RAMdisk!, 32kB VRAM!, 4 barvy pri 640x400! JapanUberPower!
...mam rad mistni druzici a jeho asijsky kamaradicky...
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Samsung predvolby

Příspěvek od Walker1134 »

Pokud jsi ten monitor ještě nekoupil, tak si ho ani nekupuj ve FullHD, já už bych si ho nekoupil, jedině ve 2K ty pixely tam jsou už prostě vidět, když to člověk má tak metr od hlavy....
To nastavení je hrůza, stále nemůžu nějak nastavit barvy, tak aby vypadaly dobře (oproti TN co sem měl jsou ty barvy lepší všechny) Jinak jas svítí tak silně že osobně nevydržím tam mět více jak 50...
K tomu nastavení, když je zapnutý režim Response time: Standart/Faster/Fastest tak při faster a fastest tam nejde měnit jas, nevím proč, protože když si ho člověk upraví předtím tak tam zůstane...
Navíc mám nějaký vadný kus protože mi začal pískat a při startu PC mám dole čáru vypnutých vadných pixelů, které po "nažhavení" zmizí a monitor je zase OK, jen při zapnutém freesyncu permanentně blikal asi centimetr proužek pixelů dole jak je hlavní panel, ve hrách sem si toho nevšiml, ale je to jeden z monitorů kde zapnutí freesyncu opravdu funguje a jde to znát! U předchozího AOCU za 4K z CZC TN panel 75Hz to nešlo poznat nebo to prostě nefungovalo, teď co mám nvidii tak ta funkce jde stále zapnout :mrgreen: ale nejede to no :oops:
Jinak přednastavené profily jsou imho nap*ču nepoužívám, mám svoje 2 a na těch tlačítkách dole jeden na hraní a druhý na filmy..
PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
zhor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: Liberec

Re: Samsung predvolby

Příspěvek od zhor »

To FHD rozliseni mi nevadi, na hry je podle me idealni, protoze preferuju FPS pred jemnosti rastru.
Jinak predpokladam ze ten Custom preset je jen jeden, takze kdyz chci rychly prepnuti jasu pres ty 3 tlacitka, tak na ne musim namapovat nektery z dalsich predvoleb a ty pak zeditovat na pozadovany hodnoty...
PC1: CPU=i7-11700F+NH-U12A | MB=Asus TUF B560M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x16G 3600 | GPU=Asus RTX4070 Dual | SSD=Samsung 970 Evo Plus 1T+SSHD: Seagate FireCuda 2T | PS=Corsair TX750M | Case=FD FocusG Mini | Mon= MAG272-165Hz | OS=W10Pro |
PC2: CPU=i7-6700K+NH-U9B | MB=Asus Z170M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x8G 3200 | GPU=EVGA GTX980 SC | SSD=Samsung 850 Evo 250G | OS=Kubuntu |
PixleFMixle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. úno 2018

Re: Samsung predvolby

Příspěvek od PixleFMixle »

no tak to se priprav na hotovy zubaty hody... ja to fixuju pres DSR (teda zadna vyhra)... ale taky bych uz do toho znova nesel...
Sharp MZ-821 Z-80@6MHz OC Yeah!, 64kB RAM!, 256kB RAMdisk!, 32kB VRAM!, 4 barvy pri 640x400! JapanUberPower!
...mam rad mistni druzici a jeho asijsky kamaradicky...
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“