TV 4k

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Mytrim
Nováček
Nováček
Registrován: 06. led 2018

TV 4k

Příspěvek od Mytrim »

Zdravím,
chtěl bych si pořídit do bytu televizi s uhlopříčkou v rozmezí 43" až 55" na pouštění videí (youtube) a filmů přes internet (wifi), stažených filmů z disku ve 4k a později možná i ke hraní na PS4, to bych ale nebral jako moc velkou prioritu. V televizích se moc nevyznám, takže si rád nechám poradit od zkušenějších ale zatím se mi celkem zalíbily tyto:
https://www.alza.cz/55-panasonic-tx-55e ... ssionPosts
https://www.alza.cz/43-lg-43uj635v-d479 ... ssionPosts
https://www.czc.cz/sony-kd-55xe7096-139 ... 34/produkt
https://www.mall.cz/ultra-hd-televize/sony-kd-55xe7077s
případně i tato: https://televize.heureka.cz/samsung-ue5 ... e/#section

Rád bych se vešel do 15k ale pokud by byla nějaká, která by za to stála, tak jsem ochoten do toho dát až okolo 18k, víš už bych jít nechtěl.

Předem velice děkuji za jakékoliv rady. :thumbsup:
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: TV 4k

Příspěvek od werygood »

Ten Samsung budu dnes večer rozbalovat, tak ti napíšu, jak na mě působí.
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: TV 4k

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Tiez som to kedysi riesil, tak som si obehal elektrodomy kde tie telky bezali. Samsung jednoznacne najkrajsi obraz, lg najhorsi. Panasonic a philips mali 4k tv viditelne pixely, sony si uz nepamatam ale myslim ze to iste, vzal som Samsunga 6172, je to novsi model samsunga 6402 a som spoko za tie prachy, mam to napojene aj na PC a k tomu xbox ovladac, zvlada 4k 60hz.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: TV 4k

Příspěvek od werygood »

Ivy Bridge HD3000 4K nechce pouštět, první poznatek :D Ale jo, obraz pěkný, akorát nemám moc důvěru k uchycení panelu k držáku, šroubky trochu trčí a nejdou víc dotáhnout. Snad to bude OK.
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: TV 4k

Příspěvek od shorty25 »

Samsung 6172 kor s VA panelem nebrat. Dobra je sony 7096 a nebo potom oled fullhd a nebo b7v.
Vždy prodávám i jinde.
Mytrim
Nováček
Nováček
Registrován: 06. led 2018

Re: TV 4k

Příspěvek od Mytrim »

Děkuji všem za rady, nejvíce se mi asi zalíbila ta sony 7096, ještě obhlédnu elektra, ať jí vidím na živo ale jinak by snad měla splňovat vše co hledám.
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: TV 4k

Příspěvek od Mr_Trollfan »

shorty25 píše:Samsung 6172 kor s VA panelem nebrat. Dobra je sony 7096 a nebo potom oled fullhd a nebo b7v.
Nic v zlom ale Sony 7096 ma rovnako VA panel. :lol: Takze ak to ma byt argument proti tak ti moc nevysiel :D
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: TV 4k

Příspěvek od shorty25 »

Jenže nemá ten shit, co montuje Samsung do 6172. Navíc u 6172 je ještě pravděpodobnost, že člověk dostane IPS panel (i když to je možná lepší varianta než VA v tomto případě).
Vždy prodávám i jinde.
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: TV 4k

Příspěvek od Riku »

V čem je ten samsung horší? :) Já mám 6192 s VA (má akorát jiný ovladač a myslím že nemá bluetooth, jinak jsou stejný jako 6172)

tak jen tak pro zajímavost proč v čem tam samsung dává shit?
PS5 | LG OLED CX55
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: TV 4k

Příspěvek od Mr_Trollfan »

shorty25 píše:Jenže nemá ten shit, co montuje Samsung do 6172. Navíc u 6172 je ještě pravděpodobnost, že člověk dostane IPS panel (i když to je možná lepší varianta než VA v tomto případě).
Pre ten tvoj comment oznacuje sa to u Tamtungu PLS. Nie IPS.
TN vs. IPS vs. PLS vs. VA Panel Type Conclusion
As with many things in life, nothing ever seems to be perfect. Each panel type/technology has its own advantages and disadvantages.

CRTs provide practically no input lag and have extremely low response times, which makes them useful for competitive gaming, but their size, resolution limits, aspect ratio restrictions, and other issues make them largely unused in recent years.

TN panels are another good choice for competitive gamers, as they support higher refresh rates, low response times, decent input lag, and high resolutions. Their bad viewing angles, color reproduction, and slight blurring compared to CRT monitors (due to higher response times) are all disadvantages, ones which cannot be easily fixed.

IPS panels solve the issues of TN panels, with better color reproduction and viewing angles, but do so at the cost of refresh rate and response time. IPS panels are especially useful for those not wanting to play too competitively, but want a beautiful/immersive visual experience. PLS and AHVA are similar enough to IPS to usually not be differentiated.

VA panels provide a good middle ground with better-than-IPS refresh rates and contrast levels, but have worse viewing angles and color production, although generally still better than TN. Response times are VA’s largest downfall, though, being slower than IPS and its variants and TN.

What’s best for you will depend on all of these items. For those wanting to play at a competitive level and who favor FPS or racing games, TN panels are best. Those wanting a more impressive and immersive experience may want an IPS (or similar variant, such as PLS), especially if working on artistic endeavors. Finally, those wanting a general monitor for work might consider a VA panel, although due to their higher response times, they won’t be good for gaming.

While monitors may sometimes seem simple in that they just display pretty pictures -- as with everything else -- they are more complicated than they appear at first glance.
Mne osobne VA panel mi nepride ziadna vyhra a radsej by som bral PLS aj ked podla ciernej by som mal mat VA. Bez ohladu na to co to v sebe za panel ma, ani ma to nezaujima, som s nim nad mieru spokojny, nepozeram na nom jeho specifikacie na internete ale obraz. :) Za 12 000 s 3 r zarukou som si myslim nic lepsie kupit nemohol.
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: TV 4k

Příspěvek od shorty25 »

PLS je to samy co IPS. Paradoxne s 49UE6172 s IPS ma lepsi obraz nez 55UE6172 s VA. U VA si staci sednout o par stupnu mimo osu a uz je obraz vyblity. U sonky se toto deje az ve velkych uhlech.
Vždy prodávám i jinde.
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: TV 4k

Příspěvek od Riku »

Jo to je pravda.. hm tak to jsem měl vědět než jsem jí koupil, že VA u Sony se nechová tak strašně, protože na tý mojí je to fakt na nic, člověk musí sedět přímo před televizí a i tak je na stranách obrazu vidět jak to ztrácí kontrast a barvy :(
PS5 | LG OLED CX55
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: TV 4k

Příspěvek od Shaquille »

Musis byt realista, mas 55" 4k Smart Steam Samsung za 14,5k (mozna malinko vic, kazdopadne low end cenove pasmo...). Uprednostnil jsi vybavu nad kvalitou obrazu. A pravdepodobne sis rikal, ze Samsung bude hrat dobre, kdyz si nemel potrebu ji pred koupi videt hrat... jj, marketing ma Samsung vyborny.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: TV 4k

Příspěvek od Riku »

O vánocích za 17 myslím ale to je jedno, s tím jsem počítal že od toho nemůžu čekat zázraky, IPS jsem nechtěl protože jsem se právě podívat na ty telky fyzicky byl a to je prostě hnus ta "černá", jen jsem neměl možnost vedle sebe porovnat pozorovací úhly VA panelů sony a samsung. Mimo tohodle k tý telce nemám výhrad za ty peníze.
PS5 | LG OLED CX55
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: TV 4k

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Ja neviem ale nech sa na to pozeram ako chcem, rozdiel tam v pozorovacich uhloch a farbe ziadny nevidim a cierna mi pride ako cierna. :lol:
https://pasteboard.co/HxuCpnR.jpg
https://pasteboard.co/HxuCRyp.jpg

Telku sledujem 80% casu z takehoto uhlu a tak isto nevidim ziadny problem :D
https://pasteboard.co/HxuGFq9.jpg
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: TV 4k

Příspěvek od shorty25 »

Ses si jistej, ze mas VA panel? Jaky je napsany model zezadu na tv? 08 je VA.
Vždy prodávám i jinde.
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: TV 4k

Příspěvek od Riku »

Stačí vyfotit pixely aby bylo vidět uspořádání a je hned jasno :)
PS5 | LG OLED CX55
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: TV 4k

Příspěvek od shorty25 »

Nebo tak.
Vždy prodávám i jinde.
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: TV 4k

Příspěvek od Mr_Trollfan »

shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: TV 4k

Příspěvek od shorty25 »

02 by mel byt IPS panel.
Vždy prodávám i jinde.
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“