Monitor na fotky a hry do 18k CZK

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
engine_er
Nováček
Nováček
Registrován: 22. zář 2016

Monitor na fotky a hry do 18k CZK

Příspěvek od engine_er »

Ahojte, zadal som si celkom náročnú úlohu a neviem sa pohnúť z miesta. Hľadám monitor, ktorý by bol vhodný na úpravu fotiek a zároveň by sa dalo na ňom aj (nenáročne) zahrať.
Konkrétne, požadujem:
- IPS,
- 100% sRGB,
- fullHD alebo 2k,
- nadpriemernú homogenitu podsvietenia,
- akceptovateľnú odovzu na hranie FPS (hrávam sa iba rekreačne),
- minimálne 3 roky záruku.
Rozpočet: cca 18 000 CZK.

Moji favoriti:
1. EIZO CS2420 - tu mi vadí hlavne dlhá odozva, a kompromisom je menšia uhlopriečka
2. EIZO EV2750 - horší panel a elektronika ako pri CS-kovom EIZE, ale zasa väčšia uhlopriečka a rozlíšenie
3. BENQ SE2700PT - papierovo výborný monitor, ale podľa recenzií má podpriemernú homogenitu podsvietenia

Máte nejaké rady alebo tipy?
Ďakujem.
maXXmilian
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 10. říj 2004
Bydliště: JBC

Re: Monitor na fotky a hry do 18k CZK

Příspěvek od maXXmilian »

Vzit benq a otestovat, zda to bude vhodne pro konkretni vyuziti, ci nikoliv.
Ale obecne je tohle vybirani v dvou (az moc) odlisnych kategoriich :)
Soustredil bych se spis na prvni pozadavek, ono na tom vetsinou nejak hrat jde, pak je treba zkouset, no.

CPU: Ryzen 3600 + Fera3 RGB, MB: MSI Tmahawk MAX B450 , GPU: Sapphire GTX1070 GAMING 8GB , RAM: DDR IV - 2x 16 GB HyperX Fury RGB 3200MHz, HDD: Samsng Evo PRO 258 GB + Crucial MX500 - 500GB + WD BLUE 4GB + WD RED 10GB, AUDIO: ASUS Xonar Phoebus , POWER: SEASONIC 650 Platinum, CASE: Fractal define R6 black window , MONITOR: Eizo Flexscan EV2436WFS + BenQ XL2546, Periferie: Logitech g400+Icemat 2nd edition + Rapture Delta Stealth
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Monitor na fotky a hry do 18k CZK

Příspěvek od racecar »

4K nechces? S tvojimi poziadavkami a rozpocte by som skusil: https://www.benq.com/en-au/monitor/desi ... 3200u.html 4K ma vyhodu ostrejsieho obrazu vdaka PPI a nevidis raster ako na FHD.

Ja sa hram na 10bit (nie 8+2) 4K s adobergb a ziadnu zhorsenu odozvu oproti “1ms” TN som si nevsimol. Kym neskusis tak nezistis a ak hladas nejaky fast monitor to moze byt problem. Podsvietenie je loteria v tej cene.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitor na fotky a hry do 18k CZK

Příspěvek od python.p »

Co máš za GPU? Jestli má vůbec cenu řešit 10bit...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
engine_er
Nováček
Nováček
Registrován: 22. zář 2016

Re: Monitor na fotky a hry do 18k CZK

Příspěvek od engine_er »

Grafiku mám 8-bitovú (Sapphire Radeon RX570 Nitro), ale skôr mi ide o kvalitu panelu. Nakoniec plánujem kúpiť niečo väčšie a kvalitnejšie tzn. Eizo CS2730. Ideálne by bola nejaká 32-ka s QHD, ale s čo najnižším presvitaním a IPS-glow-om by to stálo strašné peniaze, takže som spravil kompromis.
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“