Přehrání Blu-ray filmu na TV

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
Fajfka123
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. bře 2013

Přehrání Blu-ray filmu na TV

Příspěvek od Fajfka123 »

Zdravím,

rád by jsem se zeptal, jak je možné v TV přehrát blu-ray film. TV mám tuto https://televize.heureka.cz/samsung-ue55mu6172/ filmy přehrávám z PC přes program Serviio avšak u Blu-ray filmů mám problém a mohu přehrát pouze části ze složky STREAM. Bohužel složku playlist mi televize ani nedajde. Je nějaká možnost, jak plnohodnotně si pustit film na TV ?
MB: Asus Z370 Prime-A, CPU: Intel i5-8600K, HDD: Seagate 3TB SSD: Kingston SSD A2000 250GB GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING Z TRIO RAM: Crucial 8GB/Kingston 16GB Zdroj: Corsair RM650x Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl + window
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehrání Blu-ray filmu na TV

Příspěvek od ToxicTears »

To by mě taky zajímalo. BluRay taky posílám přes DLNA a vyberu ten největší soubor ze složky Stream.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
Kama
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. čer 2006
Bydliště: Střední Čechy

Re: Přehrání Blu-ray filmu na TV

Příspěvek od Kama »

Kup si bluray přehrávač nebo z tý bluray struktury musíš udělat remux. Je na to hodně free softu a trvá to chvilku, nic se nekóduje. Je potřeba jen místo....

Stáhni si třeba tsMuxer, spusť tsMuxerGUI, otevři v něm největší m2ts soubor ve složce BDMV/STREAM, zaškrtej stopy, které chceš ponechat, zvol Output->Demux, zadej cestu a zmáčkni Start Demuxing. Demuxované soubory pak naházej do mkvToolnix a remuxuj (spoj) do mkv.
Titulky pak už v některých přehrávačích nebudou fungovat, budou ve formátu sup (Subtitle Edit je předělá na srt, ale je to pracný), není problém ale přidat je třeba z titulky.com pro nějaký BD rip toho filmu.
Core i7-13700K | ASUS Z790 Hero | G.SKILL Trident 2x16GB DDR5 6000MHz CL36 | Samsung 990 Pro 1TB | Samsung 850 Pro 256GB | Samsung 870 EVO 1TB | WD Blue 6TB
Asus ROG Strix RTX 4080 O16G | Seasonic Vertex GX-850W | FD Define R5 | DELL Ultrasharp U2515H | Windows 11 Pro 64bit
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“