Stolni PC dva Monitory

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
Senky
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2007

Stolni PC dva Monitory

Příspěvek od Senky »

Chtěl bych se zeptat ohledně stolního pc (deska intel B150, vga 1050 TI) a připojení dvou monitoru,přesněji monitor HP 24" na display portu a TV sony na HDMI. Zajímalo by mě kde nastavím prioritu spouštění monitoru, jestli v biosu nebo v ovladačích grafiky ? Ovladače jsem zkoumal a nic jsem nenašel. Standartně aktivuji režím dvou monitoru jen když se chci dívat na TV z pc takže je běžně deaktivovaný viz. obrázek. I tak se start pc bootování a start WIN "zobrazuje" na vyplé TV takže na klasickém pc vidim NIC a pak až najedou windows tak se spusti monitor. Dokaže někdo poradit prosím. díky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
~ i5-13400F ~ Noctua NH-D15S ~ ASUS TUF GAMING B760M-PLUS ~ Kingston FURY 32GB DDR5 6000MHz ~ ASUS DUAL GeForce RTX 4070 O12G ~ Samsung 990 PRO 1TB ~ Seasonic Focus GX 750 Gold ~ Fractal Design Define 7 Mini Black ~ 27" MSI Optix MAG274QRF-QD ~ klavesnice, mys ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition ~
JvtDeSiGn
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. črc 2007
Bydliště: ústí n/o
Kontaktovat uživatele:

Re: Stolni PC dva Monitory

Příspěvek od JvtDeSiGn »

Nastav monitor jako primární, pravým tlačítkem viz screenshot. Jen nevím jak se ti to zachová když budeš věčně monitor přes Control Panel odpojovat a připojovat.

Obrázek
All I know is that I know nothing.
Obrázek
Intel Pentium II 233 MHz, Nvidia GeForce2 MX 200, 192 MB RAM
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Stolni PC dva Monitory

Příspěvek od Shaquille »

mam to stejne, ovladace si nastaveni pamatuji.
tzn zapnu PC a je aktivni pouze monitor.
pokud zapnu TV (receiver) a aktivuji ji v ovladacich je nastavena jako primarni TV.

Prepinam pomoci win+p je to vyrazne rychlejsi. V nv control panelu jsem poprve nastavil jen parametry, pozici a prave primarni TV. Od te doby jsem ho nezapnul...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Senky
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2007

Re: Stolni PC dva Monitory

Příspěvek od Senky »

@JvtDeSiGn
Ja to ani jinak nemuzu mit, nez ze monitor u PC je * primarni (1) kdyz totiz nastavim TV (2) jako primarni tak mi hnedka Windowsy skoci a jsou na treba zrovna vyply tv :) jakoze nabidka start lista ikony atd..
Prave mi to nejde do hlavy ze start pc bootovani probiha na TV ktera je vypla a pak az nastartuji Win tak se pusti primarni monitor. Kdyz chci skocit do biosu a videt ho na primarnim monitoru tak pomuze jen odpojeni kabelu od tv.
TV je na HDMI kabelu
MONITOR je na display portu.
Spis bych cekal radu ze se toto bude nastavovat v biosu ne ? kdy jde provotni spusteni pc a zobrazovani.. fakt nevim.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
~ i5-13400F ~ Noctua NH-D15S ~ ASUS TUF GAMING B760M-PLUS ~ Kingston FURY 32GB DDR5 6000MHz ~ ASUS DUAL GeForce RTX 4070 O12G ~ Samsung 990 PRO 1TB ~ Seasonic Focus GX 750 Gold ~ Fractal Design Define 7 Mini Black ~ 27" MSI Optix MAG274QRF-QD ~ klavesnice, mys ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition ~
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Stolni PC dva Monitory

Příspěvek od Bez_n1ck »

Pokud vím, tak tohle nikde nastavit nejde. nVidia grafiky mají nějakou vnitřní, uživatelsky neměnnou logiku kam posílají grafický výstup před startem systému. Po startu systému už si to přeberou ovladače a posílají kam uživatel chce, ale do té doby jede zobrazení jen do jediného výstupu (obvykle DVI1 nebo HDMI1 - podle toho čím je karta vybavená). V BIOSu to určitě není, protože ten s grafikou nic nedělá.

Možná GPU BIOS, ale ten není uživatelsky nastavitelný.
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
Senky
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2007

Re: Stolni PC dva Monitory

Příspěvek od Senky »

Bez_n1ck
Aha diky za reakci a nazor :) i kdyz to nerad slysim,ale chapu to, je to ale nepohodlny a postaveny na hlavu. Kdyz jsou dva monitory u pc ktery se aktivne pouzivaji tak to cloveku ani nevadi, pousti se jeden pak druhy ten primarni (oba sviti) ale v mem pripade kdyz je pripichla televize ktera je zrovna vypla je to nepohodlny.
V podstate je to drobnost, ja do biosu nelezu denne a kdyz tam pujdu tak odpojim tv. ;) Ale zajimalo me jestli to jde osetrit, tak koukam nejde. Diky.
~ i5-13400F ~ Noctua NH-D15S ~ ASUS TUF GAMING B760M-PLUS ~ Kingston FURY 32GB DDR5 6000MHz ~ ASUS DUAL GeForce RTX 4070 O12G ~ Samsung 990 PRO 1TB ~ Seasonic Focus GX 750 Gold ~ Fractal Design Define 7 Mini Black ~ 27" MSI Optix MAG274QRF-QD ~ klavesnice, mys ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition ~
JvtDeSiGn
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. črc 2007
Bydliště: ústí n/o
Kontaktovat uživatele:

Re: Stolni PC dva Monitory

Příspěvek od JvtDeSiGn »

Hm, tak to jsem špatně pochopil dotaz. Mimo OS s tím moc bohužel neuděláme, leda upravit firmware grafiky či podobně... Ve výsledku mám stejný problém, BIOS mi to hází na otočený monitor, tak to je vždy také sranda :)

Každopádně, priority jsou dány portem. Tak pokud s tím chceš zabojovat bez narážení se do FW, tak bych zkusil přeházel kabely a zjistil, co má jakou prioritu (=zjistit jakou má ještě prioritu DVI vůči HDMI a DP; nebo máš více HDMI portů?). A pak to podle toho přepojil, eventuálně i za pomoci redukcí.

---
Edit: Údajně priority mají být VGA > DVI > HDMI > DP, tak stačí připojit monitor na VGA kabel s redukcí na DVI. Vycházím zde z portů VGA, HDMI a DP na monitoru a DVI, HDMI a DP na grafice; tak jak mi vyhodil google jako standardní setup pro zmíněné komponenty.
All I know is that I know nothing.
Obrázek
Intel Pentium II 233 MHz, Nvidia GeForce2 MX 200, 192 MB RAM
Senky
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2007

Re: Stolni PC dva Monitory

Příspěvek od Senky »

JvtDeSiGn díky za info.
~ i5-13400F ~ Noctua NH-D15S ~ ASUS TUF GAMING B760M-PLUS ~ Kingston FURY 32GB DDR5 6000MHz ~ ASUS DUAL GeForce RTX 4070 O12G ~ Samsung 990 PRO 1TB ~ Seasonic Focus GX 750 Gold ~ Fractal Design Define 7 Mini Black ~ 27" MSI Optix MAG274QRF-QD ~ klavesnice, mys ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition ~
maXXmilian
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 10. říj 2004
Bydliště: JBC

Re: Stolni PC dva Monitory

Příspěvek od maXXmilian »

Jedine reseni je "otocit" zapojeni kabelu, pokud to zobrazovaci zarizeni umoznuji. Ja mam primarni monitor kvuli tomu zapojeny na DVI(vyssi priorita vystupu GK), misto DP.

CPU: Ryzen 5900x + Fera3 RGB, MB: MSI Tmahawk MAX B450 , GPU: Sapphire GTX1070 GAMING 8GB , RAM: DDR IV - 2x 16 GB HyperX Fury RGB 3200MHz, HDD: Samsng Evo PRO 258 GB + Crucial MX500 - 500GB + WD BLUE 4GB + WD RED 10GB, AUDIO: ASUS Xonar Phoebus , POWER: SEASONIC 650 Platinum, CASE: Fractal define R6 black window , MONITOR: Eizo Flexscan EV2436WFS + BenQ XL2546, Periferie: Logitech g400+Icemat 2nd edition + Rapture Delta Stealth
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“