Druhý monitor k AOC AG271QG - LED monitor 27

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
Hexik21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2011
Bydliště: Praha

Druhý monitor k AOC AG271QG - LED monitor 27

Příspěvek od Hexik21 »

Ahoj,
dokázal by mě někdo doporučit druhý monitor k AOC AG271QG - LED monitor 27 ?
Vzhledem k tomu, že 2 obří monitory na stůl / zeď asi nedám tak bych šel cestou pivotu.
Rozlišení klidně 1080p. Monitor bude jen čistě na yt,fb. Na hlavním monitoru budu hrát.
maXXmilian
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 10. říj 2004
Bydliště: JBC

Re: Druhý monitor k AOC AG271QG - LED monitor 27

Příspěvek od maXXmilian »

Urcite IPS (pozorovaci uhly), klidne jakykoliv "levny" model, ktery bude mit pivot.

CPU: Ryzen 3600 + Fera3 RGB, MB: MSI Tmahawk MAX B450 , GPU: Sapphire GTX1070 GAMING 8GB , RAM: DDR IV - 2x 16 GB HyperX Fury RGB 3200MHz, HDD: Samsng Evo PRO 258 GB + Crucial MX500 - 500GB + WD BLUE 4GB + WD RED 10GB, AUDIO: ASUS Xonar Phoebus , POWER: SEASONIC 650 Platinum, CASE: Fractal define R6 black window , MONITOR: Eizo Flexscan EV2436WFS + BenQ XL2546, Periferie: Logitech g400+Icemat 2nd edition + Rapture Delta Stealth
Hexik21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2011
Bydliště: Praha

Re: Druhý monitor k AOC AG271QG - LED monitor 27

Příspěvek od Hexik21 »

No já právě ale nevím jaký :( Už koupit hlavní monitor byl boj protože mi ho někdo musel doporučit :))
Navíc bych byl rád, kdyby velikostně odpovídal monitoru a "lícovaly" na sebe.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Druhý monitor k AOC AG271QG - LED monitor 27

Příspěvek od Shaquille »

Takze si mame zjistit vysku AG271QG, potom najit jiny monitor s sirkou odpovidajici vysce AG271QG a funkci pivotu + IPS a ten ti doporucit? Sorry, ale to je jeden filtr na alze, to si muzes udelat sam...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Druhý monitor k AOC AG271QG - LED monitor 27

Příspěvek od racecar »

Hexik21 píše:No já právě ale nevím jaký :( Už koupit hlavní monitor byl boj protože mi ho někdo musel doporučit :))
Navíc bych byl rád, kdyby velikostně odpovídal monitoru a "lícovaly" na sebe.
Tak kup rovnaky. Nemusis riesit ine ramceky, velkost, pivot, dizajn.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Hexik21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2011
Bydliště: Praha

Re: Druhý monitor k AOC AG271QG - LED monitor 27

Příspěvek od Hexik21 »

No já už ho nenarvu na stůl a 17K za druhý monitor se mi už dávat nechce :)
@Shaquille změřit si to umím sám, spíš mě zajímalo jestli tu někdo má stejný monitor a dával k tomu pivot.
JvtDeSiGn
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. črc 2007
Bydliště: ústí n/o
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhý monitor k AOC AG271QG - LED monitor 27

Příspěvek od JvtDeSiGn »

Obávám se, že to není tak reálné. Aby to lícovalo na pivot s 27", tak to se bavíme o nějakém 15-17" monitoru. Což bude situace jako chtít si vybírat banán za komárů. Nemluvě pak ani o tom, že to jsou víceméně monitory 4:3 a pivot asi jen tak nějaký mít nebude, leda na vesa rameno. A pak se stejně bavíme o +- 1 cm, rámeček displeje bude jiný, obraz také jiný, atp...

Pokud je pro tebe klíčové, aby monitory k sobě krásně seděly, tak skutečně musíš koupit ten stejný. A nebo když oželíš rozdílný obraz, což může být otravné když budou hned vedle sebe, tak mrknout zdali výrobce nemá v nabídce rozměry a designem nějaký velmi podobný.

Eventuálně daný OCD problém můžeš řešit také tím, že druhý monitor přesuneš dál od současného. Pokud má být monitor doplňkový (statusový, odkládací, video, jiná média), a ne součástí pracovního prostoru, tak je to také stále vhodné imho. V současné době to také tak mám, po přechodu na 27" jsem hodil dvě 22" na výšku, ale jsou mimo. Příklad pro představu, viz návrhy tu a tu.
All I know is that I know nothing.
Obrázek
Intel Pentium II 233 MHz, Nvidia GeForce2 MX 200, 192 MB RAM
Hexik21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2011
Bydliště: Praha

Re: Druhý monitor k AOC AG271QG - LED monitor 27

Příspěvek od Hexik21 »

@JvtDeSiGnJn, nakonec máš pravdu. Zkusil jsem najít něco podobného co by k tomu lícovalo a řešení je koupit podobný model se stejným rámečkem :/ Takže tenhle monitor nejspíš pošlu do světa a pořídím něco co je větší tj 30" a více.
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“