Připojení monitoru a jaká redukce

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
Rorschach
Nováček
Nováček
Registrován: 17. dub 2019

Připojení monitoru a jaká redukce

Příspěvek od Rorschach »

Zdravím potřeboval bych radu. Mám už dnes starý monitor NEC assusync lcd223wm, který má jen připojení přes D-Sub. Doteď to nevadilo, protože jsem měl grafiku HD4870, která tento konektor má, ale v rámci alespoň malého vylepšení jsem koupil jetou R9 270, která má připojení: DVI-I, DVI-D, DisplayPort, HDMI. No prvně jsem koupil jednoduchou redukci Gembird CABLEXPERT kabel DVI 24+5 pin -> VGA 15 pin (nevím zda by nevadil odkaz). No problém je, že monitor se zapne a funguje, ale rozlišení je mizerné. Bez ovladačů funguje na rozlišení nějakých 800*600 (nebo kolik přesně). Po nainstalování ovladačů je maximální rozlišení buď: 1200*900 nebo 1600*900 obojí mi moc nevyhovuje. S původní grafikou jsem měl 1680*1050. A navíc monitoru se to nějak nelíbí píše: Out of range a já v jeho nastavení nějak nenacházím co bych měl změnit.
Ulas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. črc 2008

Re: Připojení monitoru a jaká redukce

Příspěvek od Ulas »

Ahoj, já jsem měl stejnej problém.
Koupil jsem na ali redukci https://www.aliexpress.com/item/High-Qu ... 74de926bcc a jede bez problémů.
Case: SilentiumPC Gladius M35, Základní deska:Gigabyte GA-P67A-D3-B3, Procesor: I5-2500K 4,5Ghz., Chladič: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2, Grafická karta:Radeon™ RX 480 G1 Gaming 8G , RAM: 4x Corsair Vengeance 4 GB DDR3-1333 DDR3, SSD:ADATA Ultimate SU800-256GB
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Připojení monitoru a jaká redukce

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Kvalitní redukce existujou, jsou dokonce i takové co utáhnou high-pixelclock CRT monitory. Kdysi jsem ej testoval, zde:

https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=11&t=223307
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“