IIYAMA ProLite XB2783HSU - dva stejné panely

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
Max Casper
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. srp 2004
Bydliště: Prague

IIYAMA ProLite XB2783HSU - dva stejné panely

Příspěvek od Max Casper »

Koupil jsem si druhý panel a protože jsem byl s prvním velmi spokojen, tak jsem si koupil ten samý. Jediný rozdíl byl konektorech. Jedem má HDMI a druhý místo toho DVI.
Jedná se o tento typ IIYAMA ProLite XB2783HSU.

Problém je ten, že nový panel má diametrálně odlišný obraz. Chybí mu absolutně kontrast a není naprosto možné ho seřídit tak, aby se tomu původnímu aspoň podobal. A kvůli syté černé jsem kupoval AMV.
Přikládám foto obou panelů, kdy nastavení bylo shodné. Foto to hodně zkresluje, ale ten rozdíl je dramatický i v reálu.

Jak je tohle vůbec možné? To je tam uvnitř nějaký diametrálně odlišný panel? Ten první jsem kupoval před cca třemi lety. Tomu tedy říkám pokrok.
Mám chuť ho jít hned vrátit.

//edit: Tak nic, jsem idiot.
1) Nejsou to stené panely. Můj původní motitor je XB2783HSU-B1DP a tento nový je XB2783HSU-B3. Ve specifikacích mají uveden jiný dynamický kontrast, takže tam rozdíl v panelech je.
2) V ovladačích jsem měl nastaven omezený rozsah dynamického výstupu. Zapl jsem plný a teď je černá jak má být. Paráda.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
CPU: AMD Ryzen 7 5800X MB: GIGABYTE B550 AORUS PRO AX RAM: Crucial 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Ballistix Red HDD: Samsung 970 PRO 512GB & Crucial m4 128GB & Crucial MX500 1TB SSD VGA: MSI GeForce GTX 1660 Ti GAMING X 6G DVD: Samsung SH-S203B PSU: Corsair RM650x (2018) Case: Bigtower Chieftec BA-01B-B-SL LCD: 2x 27" Iiyama XB2783HSU-B1DP OS: Win 10 64b
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“