43" Acer Predator CG437KP

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

CZ_viper
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2003
Bydliště: Hodonín

43" Acer Predator CG437KP

Příspěvek od CZ_viper »

Uvažuji o nákupu tohoto LCD, nemá ho někdo? Zajímaly by mě zkušenosti z reálného provozu.

https://www.alza.cz/43-acer-predator-cg ... tm#recenze

Díky.
AMD 7950X PBO2e 80°C, 32 GB DDR5 6000 CLK 32, Gigabyte RTX 4090 OC, 4x 2 TB SSD, Acer Predator 43" 4k/120.
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: 43" Acer Predator CG437KP

Příspěvek od Zofrenko »

Tiež čakám na takyto typ monitora a chcem ho veľmi a tiež som po tomto Acere kedysi pozeral no pri všetkych tychto monitoroch je potrebne robiť neaky kompromis a neviem sa s tym zmieriť.

Prvy z nich bol Asus XG438Q - No tento mi bol z nich najmenej sympaticky keďže je max 120hz a bez degradácie farieb sa da použivat maximalne na 4k iba na 98Hz

Tento Acer na ktory sa pýtaš sa da používať aj na 4k a 144hz bez degradácie farieb s tym ,že ho napojíš cez 2x Display porty súčasne. No vtedy nieje možne aktivovať Gsync a to je už pre mňa neprípustne

A potom je tu najdrahší Asus PG43UQ a ten podporuje 144Hz 4k aj Gsync bez akejkolvek degradacie farieb prostredníctvom DSC display stream compression technologie. čiže prakticky ako keby si mal Hdmi 2.1 vstup. no je na to potrebna graficka karta RTX 2000 rada a vyššie.

Čo sa tyka tych monitorov ako celku je im vyčítany určity Ghosting no nevidel som to naživo a neviem to posúdiť. mam doma LG 32GK 850G čo je tiež VA panel a tiež mu zvyknu ludia čo som čítal vyčítat ghosting , no ja osobne a moje oči s tym problem nikdy nemali. Čiže aj u tychto monitorov by som musel skusit a až tak sudiť.
Keby mam ist do niektoreho z tychto tak idem jednoznačne do PG43UQ no ak ti nevadi ,že pri 4k a 100hz+ by si nemal funkciu Gsync. tak ten predator nieje zla volba za tú cenu.

Ja som bol už prakticky rozhodnuty pre ten PG43UQ chcel som ho kupovat na prelome Jula a augusta no potom bolo Leaknute toto.

https://www.sector.sk/novinka/245294/as ... -a-ps5.htm

A koli tomu som nekúpil a stale čakam. Ten podstivy hdmi 2.1 bez kompromisov mi pride najlakavejšia volba. A možno tie panely už budu mat aj lepši response time a ešte nižši Ghosting a možno už nebudu BGR čiže obratena farba pixelov ako su všetke čo som vyššie spomenul ale budu RGB. To je tiež určity typ mínusu ktory sa im vyčita že su BGR a vraj maju horšiu kvalitu písma vo windowse.

nuž pre mňa to je úplny pomykov a neviem kedy sa konečne dočkam dokonaleho monitora :D už som aj premýšlal nad LG CX 48 alebo 55 kedže 48 dostupnost nieje prakticky žiadna. ale tam to je tiež o dalšich kompromisoch čo sa Burningu tyka a je to 120Hz nie 144hz.

ACH :oha: :whaasup: :satisfied: Verím ,že som ti veľmi nepomhol, lebo ani ja sám sebe neviem veľmi v tomto pomoct :lol:
CZ_viper
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2003
Bydliště: Hodonín

Re: 43" Acer Predator CG437KP

Příspěvek od CZ_viper »

Díky za reakci. Začal mi odcházet můj 6 let starý 32", takže LCD musím koupit teď. To, že Acer nebude 144 ale jen 120 s G-sync a HDR mi vůbec nevadí, doteď jsem fungoval pouze s 60 Hz LCD. Budu to mít připojeno do Asus RTX2800 Ti, takže i těch 120 Hz bude více než dostatečných. Co se týče BRG, je to sice trochu problém, nicméně dle recenzí i toho Asus XG438Q to není nic, co by nějak významně vadilo (byly tam přiblížené obrazy), já se na to budu dívat ze 75 cm, takže nepředpokládám, že to bude nějaký problém.

Co se týče PG43UQ, ten je velmi dobrý, ale připlácet 14 tis. Kč se mi nechce za drobnou výhodu.

Co se týče HDMI 2.1 to mě netrápí, konzole u mě nehrozí, takže celkem zbytečnost, DP bohatě stačí.
AMD 7950X PBO2e 80°C, 32 GB DDR5 6000 CLK 32, Gigabyte RTX 4090 OC, 4x 2 TB SSD, Acer Predator 43" 4k/120.
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: 43" Acer Predator CG437KP

Příspěvek od Zofrenko »

niesom si isty či ten Acer da 120HZ s gsyncom a hdr. Mam taky pocit ,že bez straty kvality farieb to je max do 98HZ čiže 4:4:4 a musiš to mať napojene cez 1 displayport kabel.. ak tam daš 2x displayport to práve sposobuje problem, že neaktivuješ G-sync.

120Hz gsync hdr 4k , by možno šlo 4:2:2 . Ale nemám to tak podrobne naštudované keďže recenzie na ten ACER niesu prakticky žiadne
CZ_viper
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2003
Bydliště: Hodonín

Re: 43" Acer Predator CG437KP

Příspěvek od CZ_viper »

Právě ten Acer by 120 Hz + G-sync + HDR měl umožňovat přes jeden DP. Pokud je potřeba 144 Hz, tak 2x DP, ale bez G-sync a HDR. To je hlavní rozdíl, proč jsem chci tento Acer a ne Asus XG438Q.
AMD 7950X PBO2e 80°C, 32 GB DDR5 6000 CLK 32, Gigabyte RTX 4090 OC, 4x 2 TB SSD, Acer Predator 43" 4k/120.
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: 43" Acer Predator CG437KP

Příspěvek od Zofrenko »

no ak ho kúpiš som zvedavy na tvoje skúsenosti :) určite sem napíš. A ak máš neake recenzie na neho tak ich sem kludne postni nech popozerám
CZ_viper
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2003
Bydliště: Hodonín

Re: 43" Acer Predator CG437KP

Příspěvek od CZ_viper »

Tak napsal jsem do vyhledávače název monitoru + review a několik jich vyjelo. Stejně tak na youtube.
AMD 7950X PBO2e 80°C, 32 GB DDR5 6000 CLK 32, Gigabyte RTX 4090 OC, 4x 2 TB SSD, Acer Predator 43" 4k/120.
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: 43" Acer Predator CG437KP

Příspěvek od Zofrenko »

no mam na mysli niečo kde aj meraju input lag a response time niečo na úrovni TFT alebo Rtings. take tie youtuberske recenzie o pocitoch ludi to velmi za recenziu neberiem
CZ_viper
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2003
Bydliště: Hodonín

Re: 43" Acer Predator CG437KP

Příspěvek od CZ_viper »

Takže jen stručné zhodnocení po jednom dni používání.

Monitor je obrovský, sedím od něj 75 cm a je to tak akorát. Žádný vadná pixel ani subpixel, 120 Hz je opravdu paráda. Velikost rozhraní nastavena na 125% a problémy s fonty způsobené BRG matricí místo RGB nejsou skoro vidět. Filmy paráda, s HDR skvělé. Z her jsem zkoušel Stellaris (to se s původními 2560x1440 nedá srovnat), Wolfenstein Young blood, Crysis remastered, Metro Exodus - vše parádní, bez jakýchkoliv rušivých elementů v obraze, G-Sync evidentně odvádí dobrou práci.

Vzhledem k velikosti a vzdálenosti od LCD jsou pouze úplné kraje lehce odlišné, skoro neznatelně. Při práci je to jedno a u filmu se lehce odsunu a paráda.

Takže za mě velká spokojenost.
AMD 7950X PBO2e 80°C, 32 GB DDR5 6000 CLK 32, Gigabyte RTX 4090 OC, 4x 2 TB SSD, Acer Predator 43" 4k/120.
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: 43" Acer Predator CG437KP

Příspěvek od Zofrenko »

a čo sa tyka Ghostingu v FPS hrach skušal si ? napr battlefield alebo Rainbow six siege. Ghosting ma zaujima najviac a aky OverDrive používaš
CZ_viper
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2003
Bydliště: Hodonín

Re: 43" Acer Predator CG437KP

Příspěvek od CZ_viper »

Tyto hry nemám, ale mohu vyzkoušet Doom, Dying light nebo Call of Duty AW.
AMD 7950X PBO2e 80°C, 32 GB DDR5 6000 CLK 32, Gigabyte RTX 4090 OC, 4x 2 TB SSD, Acer Predator 43" 4k/120.
CZ_viper
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2003
Bydliště: Hodonín

Re: 43" Acer Predator CG437KP

Příspěvek od CZ_viper »

AMD 7950X PBO2e 80°C, 32 GB DDR5 6000 CLK 32, Gigabyte RTX 4090 OC, 4x 2 TB SSD, Acer Predator 43" 4k/120.
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: 43" Acer Predator CG437KP

Příspěvek od Zofrenko »

pekne :) namotavaš ma :-D inak dosť blízko sedíš ja mam výhodu toho ,že mam pc stol a za nim stolik čiže budem sedieť tak 100-120cm čo mi je prijemnejšie. aj teraz mam LG32GK 850G teda 32 palec a sedim minimalne 90cm od neho.

pekny monitor inak ak budeš moct tak v tych rychlych hrach fps zamerat sa na ten ghosting, ale ono ked sa človek priamo na neho zamera tak ho asi vidieť bude. ja na ghosting až tak citlivy niesom, tak ono asi vo vysledku je aj tak potrebna hlavne osobna skusenost na vlastné oči.
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: 43" Acer Predator CG437KP

Příspěvek od durod »

Nevim co delas na PC, jak dlouho, zda to pouizvas i jako TV na filmy, mozna bych uvazoval i o 48" oledu od LG...
co do barev, HDR, kontrastu to bude na mile daleko

A ghosting? Temer neexistuje :)

https://youtu.be/kFhRP37p4CM
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: 43" Acer Predator CG437KP

Příspěvek od Zofrenko »

Jj viem ze ghosting na LG CX nieje ale ma problémy s gsyncom a, stále to nieje vyriešené. Na 4k od 100 do 119 fps je veľký stutering sú o tom aj videa len niesom doma. A ďalej klasická obava o burningu keďže u mňa bezi monitor celoročne v priemere tak 10 až 12 hod denne. Niekedy 16 hod inokedy 7 hod ale priemer je isto 12 hod denne.
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: 43" Acer Predator CG437KP

Příspěvek od durod »

Gsync se nevyresil updatem? Neklde jsem to zachytil na redditu. O tom stutteringu nevim, nesleduji to az tak...
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: 43" Acer Predator CG437KP

Příspěvek od Zofrenko »

update vyriešil to ,že sa da spustit gsync pred update sa nedal ani zapnut na 4k bol black screen.. Teraz zapnut ide ale ako píšem 100-119 fps je Stuttering. Lakalo ma to veľmi LG CX hlavne 48 palcovy model ale stale ma neake problemy s tym gsyncom. A asi by som ho spálil celkom rychlo

https://www.youtube.com/watch?v=UZXJmjok1Rc
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: 43" Acer Predator CG437KP

Příspěvek od Zofrenko »

Tak ako monitor potestoval si niečo ? U nás na Slovensku v tomto eshope

https://datacomp.sk/asus-pg43uq-43-_d402429.html

Sa objavil PG43UQ za cenu 1353e s tym ,že som im napísal nech daju neaku zľavu kedže tam nakupujem častejšie :D tak dali cenovku 1322e s tym ,že na ten monitor momentálne prebieha aj Cashback -100 čiže vysledna suma može byt iba 1222e čo už znie zaujimavo a je to prakticky cena tvojho Predatora 43ky.

Zajtra ma prisť tak ho budem skúšať. Trocha mam aj výčitky ,že som podlahol lebo som bol odhodlany počkať na tie nove asusy s Hdmi 2.1 . no na druhu stranu 1222e za ten monitor je už fakt super cena ked donedávna bol všade za 1500e+

A ešte je otázne či tie nove asusy budu podporovať až tych 144hz ako ma tento a na menšie HZ ist nechcem keďže ja teraz fungujem na QHD monitore 144hz, to je jeden z dalšich dovodov prečo som nešiel do neakého Oledu CX.
Ešte z toho budem mať asi poriadnu dilemu. či si ho nechat alebo vratiť :D nuž uvidim aky bude a aky bude z neho pocit.

a napíš aj ty neake pocity postrehy a skusenosti
CZ_viper
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2003
Bydliště: Hodonín

Re: 43" Acer Predator CG437KP

Příspěvek od CZ_viper »

Jedu na něm teď Homeoffice a musím říct, že oproti předchozímu 32" 2560x1440 je práce úplně o něčem jiném. Čtyři stránky vedle sebe, popř. 2 - 3 aplikace a velmi pohodlně a efektivně se s tím pracuje.

Co se týče her, tak jsem zkoušel ještě Just Cause 3 a 4, což jsou poměrně rychlé FPS hry a je to výborný zážitek na té ploše.

Homogenita podsvícení je velmi, velmi dobrá, ghosting při 120 Hz nepozoruji, hlavně je to tedy úleva pro oči, protože zírat celý den na monitor s 60 Hz, tak mě večer kolikrát bolely oči, tady vůbec.

Za mě tedy doporučuji. Ještě pořídím úchyt na zeď s výškovou stavitelností a bude to paráda.
AMD 7950X PBO2e 80°C, 32 GB DDR5 6000 CLK 32, Gigabyte RTX 4090 OC, 4x 2 TB SSD, Acer Predator 43" 4k/120.
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: 43" Acer Predator CG437KP

Příspěvek od Zofrenko »

tak ako nechal si si monitor teda ? spokojny si? ja som PG43UQ vratil naspat, bol to velmi slaby monitor a mal dost velky ghosting resp smearing farieb. písal som o tom v inom vlakne. Ty si s acerom spokojny? možno ,že ma lepší panel
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“