LG 27GL850 nebo jiný

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

JvtDeSiGn
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. črc 2007
Bydliště: ústí n/o
Kontaktovat uživatele:

Re: LG 27GL850 nebo jiný

Příspěvek od JvtDeSiGn »

Fox_25 píše:Jestli má to LG dobré podání černé

Nemá, ta hloubka černé je bídná i na IPS panel.

Zdroj: https://www.tftcentral.co.uk/reviews/lg ... brightness
Viz Black Point (cd/m2), porovnávej mezi monitory dle stejné úrovně Luminance (cd/m2), například vždy na 200+- cd/m2.
All I know is that I know nothing.
Obrázek
Intel Pentium II 233 MHz, Nvidia GeForce2 MX 200, 192 MB RAM
usc
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. říj 2009

Re: LG 27GL850 nebo jiný

Příspěvek od usc »

Skusil by som XG279Q, ale je o 150e drahsi a kvalita je kus od kusu
R9 5950X - Crosshair VIII Hero Wifi - Trident Z Neo 32GB GTZN - 3080 FTW Ultra 10GB - SB ZxR
970 Pro 512GB - 980 Pro 1TB - 640GB Caviar Blue - Ironwolf 4T - Exos 7E8 8T - Exos 16X 16T
Evolv X + 3 x NF-A14 PWM Chromax - Kraken x72 + 3 x NF-A12 PWM - Thor 850W
38GN950 - 2 x u2410 - Alloy Elite RGB - G502 Hero - Z906 - G Pro X Wireless
= OLED C9 + K63 Wireless Gaming Lapboard + G502 Lightspeed =
Flow X13 + MX Anywhere 3
Fox_25
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2008

Re: LG 27GL850 nebo jiný

Příspěvek od Fox_25 »

JvtDeSiGn
Tak to je bída, takže víceméně je ve všech ohledech mimo rozlišení horší než AOC 24G2U za 5000.
Nameless42
Nováček
Nováček
Registrován: 08. srp 2015

Re: LG 27GL850 nebo jiný

Příspěvek od Nameless42 »

Zdravím :) .

Také zvažuji tento monitor. A chtěl bych se zeptat. Myslíte si, že je dobrý i na úpravy fotek/videí? Případně jakou alternativu (144+ hz/1440p +/IPS/27 palců) by jste doporučili? Do 10 - 15K max.
Igoreso
Moderátor
Moderátor
Registrován: 10. led 2007
Bydliště: Vysocina - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: LG 27GL850 nebo jiný

Příspěvek od Igoreso »

já nakonec koupil BenQ EX2780Q
a jsem moc spokojen,
Parádní obraz, super zvuk (zrušil jsem repro a ušetřil místo na stole) a nastavené dálkovým ovladačem je super.
AMD Ryzen 7 5800X / 32GB DDR4 3600MHz CL16 / RX 6700 10G / SSD FireCuda 530 2TB - PCI-E 4 / TUF GAMING B550-PLUS /
-=Majkl=-
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 04. pro 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: LG 27GL850 nebo jiný

Příspěvek od -=Majkl=- »

Taky jsem si pořídil tento monitor. Černá by mohla být lepší, ale přecházel jsem z osm let starého HP, kde to bylo víceméně nastejno včetně kontrastu, takže mě to až tak netrápí. HDR je na tomto monitoru hnus, ale kvůli tomu ho nemám. 144 Hz si celkem užívám. :)

Ale narazil jsem na problém. Používám teď tento monitor jako primární, vlevo od něj mám starší 24palcový DELL. Oba připojeny přes DP. V okamžiku, kdy LG vypnu nebo se vypne sám (sleep po neaktivitě), odebere se ze správce zařízení, pracovní plocha se zmenší na jeden monitor a všechna pracně rozložená okna se přesunou na sekundární DELL. Po zapnutí LG se zase pracovní plocha rozšíří, okna ale zůstanou na jednom monitoru. To se předtím nedělo ani u jednoho, HP byl připojený přes DVI, ale vypnutím ani jednoho z nich se "neodpojoval hardware".

Nesetkali jste se s tím? Případně jak to nastavit, aby to fungovalo normálně?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: LG 27GL850 nebo jiný

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Za tohle může display port, u něj když se monitor vypne tak se i odpojí ze systému a způsobuje to tenhle bordel. Jediný jak se toho zbavit je jestli někde v OSD nenejdeš možnost aby se neodpojoval. Bejvá to pojmenovaný různě ale obvykle to tam někde bejvá. Jedné další řešení by bylo připojit ho jinak, ne přes DP.
-=Majkl=-
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 04. pro 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: LG 27GL850 nebo jiný

Příspěvek od -=Majkl=- »

Zkoušel jsem i HDMI, ale nepomohlo, navíc se max. obnovovací frekvence sníží na 100 Hz. S Display Portem jsem tyhle problémy nikdy neměl, ale moje předchozí monitory byly DELL a HP, u LG jsem neměl tu čest se s touto vymožeností při připojení přes DP potkat.

Vypozoroval jsem zvláštnost, že když se monitor sám uspí (tj. šetřič obrazovky nebo přechod počítače do sleep módu), ve zhruba 30 % případů se hardwarově neodpojí. Pokud vypnu monitor ručně, odpojí se vždy.

V menu bohužel žádná taková možnost vypnout ani zapnout nejde, jak se dostat do servisního módu neví u tohoto monitoru ani Google :(
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“