Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je po 8. březen 2021, 18:25

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 3 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět: Windows 10 a problém s monitorem
PříspěvekZaslal v: st 19. srpen 2020, 10:12 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Ahoj, mám velký problém s Win 10. jde o to, že po nainstalovaní Win 10 to vypadá jak kdybych vyměnil monitor za úplně jiiný model. Neskutečně mě to přetěžuje oči, doslova to "tahá"oči a nevím co s tím dělat. Setkal se někdo s podobným problémem? Dosud jsem používal Win 7, Hw zůstal nezměněn, stejně tak nastavení monitoru, přesto je tam obrovský rozdíl. Obraz je jednoduše řečeno "vysvícený". Laboroval jsem s nastavením ve win - kalibrace obrazu, nastavení v nvidia control - zmena gamma, ubraní modre, zmena jasu. Nic moc nepomáhá. Je nějak možný SW profil nastavení obrazovky z Win 7 dostat do Win10?

Předmět: Re: Windows 10 a problém s monitorem
PříspěvekZaslal v: st 19. srpen 2020, 10:56 
Začátečník
Začátečník

A nemel si treba na Win 7 nainstalovany ovladac a barevny profil ke svemu monitoru? Zkus ho stahnout.

Předmět: Re: Windows 10 a problém s monitorem
PříspěvekZaslal v: st 19. srpen 2020, 14:24 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

To by věděl kdyby měl, a takovejhle extrém by to nezpůsobilo. Proavděpodobně se změnil formát výstupu. Z RGB na YBCR nebo naopak, pak je tu ještě full RGB 0-255 versus omezené a pod. Tohle se často stává pokud je monitor připojenej přes HDMI.

Hledej to v display podsložce Nvidia control panelu, mezi rozlišeníma, tam se dá určit typ signálu, bitová hloubka, atd.

Odpovědět na téma  [ 3 příspěvků ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 2 anonymních