Windows 10 a problém s monitorem

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
schali
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2006

Windows 10 a problém s monitorem

Příspěvek od schali »

Ahoj, mám velký problém s Win 10. jde o to, že po nainstalovaní Win 10 to vypadá jak kdybych vyměnil monitor za úplně jiiný model. Neskutečně mě to přetěžuje oči, doslova to "tahá"oči a nevím co s tím dělat. Setkal se někdo s podobným problémem? Dosud jsem používal Win 7, Hw zůstal nezměněn, stejně tak nastavení monitoru, přesto je tam obrovský rozdíl. Obraz je jednoduše řečeno "vysvícený". Laboroval jsem s nastavením ve win - kalibrace obrazu, nastavení v nvidia control - zmena gamma, ubraní modre, zmena jasu. Nic moc nepomáhá. Je nějak možný SW profil nastavení obrazovky z Win 7 dostat do Win10?
i7 12700KF | Asus Prime Z690-A | Kingston 32GB RAM DDR5 5200 Mhz | TUF RTX3060TI-O8G | 2x Samsung 970 EVO PLUS 1TB | Fractal Define S2 | Corsair RM 850x V2 | Logitech G Pro Wireless | Logitech G915 GL Tactile | NOCTUA NH-U12A + 5x NOCTUA NF-A12x25
2 PC - Asus Z97-AR | Xeon E3-1231v3 | 16 GB RAM | MSI 1060 Gaming 6G | MX500 500 GB | MX500 1TB |850 EVO 500GB | Corsair RM 550x | Fractal R4 | Samsung C24FG73
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 a problém s monitorem

Příspěvek od killerek »

A nemel si treba na Win 7 nainstalovany ovladac a barevny profil ke svemu monitoru? Zkus ho stahnout.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 a problém s monitorem

Příspěvek od DOC_ZENITH »

To by věděl kdyby měl, a takovejhle extrém by to nezpůsobilo. Proavděpodobně se změnil formát výstupu. Z RGB na YBCR nebo naopak, pak je tu ještě full RGB 0-255 versus omezené a pod. Tohle se často stává pokud je monitor připojenej přes HDMI.

Hledej to v display podsložce Nvidia control panelu, mezi rozlišeníma, tam se dá určit typ signálu, bitová hloubka, atd.
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“