Akú televíziu do 600 EURO ?

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
Betruger
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. črc 2010

Akú televíziu do 600 EURO ?

Příspěvek od Betruger »

Zdravím,

prvýkrát sa snažím kúpiť nejaký televízor a netušil som, že to bude také martýrium. Pobehal som niekoľko predajní, popozeral nejaké recenzie, ale mám pocit, že som sa veľmi neposunul. V predajniach majú z tých lepších kúskov väčšinou len veľké uhlopriečky alebo značne drahšie než som ochotný pre moje potreby za to dať. Ochotný som do toho investovať asi maximálne nejakých 500 - 600 EURO. Dal by som aj viac, ale to by tá televízia musela byť za tie peniaze dokonalá. Pozerám totiž maximálne bežné televízne vysielanie, aj to buď len cez TV tuner, alebo internet. Väčšina z toho sú športové prenosy. Nemám žiadny Netflix, ani podobné služby. Možno by pre moje požiadavky stačil aj lacnejší televízor, ale chcem, nech je ten televízor trochu future-proof, čím viac rokov vydrží, tým lepšie. Ideálne aspoň osem.

Na základe prieskumu, ktorý som zatiaľ urobil viem, že preferujem nasledovné:
- uhlopriečka maximálne do 50 palcov
- väčšinou nesedím priamo pred televízorom (v tejto chvíli monitorom, ktorý aktuálne používam ako televízor), ale pozerám sa naň z rôznych miest v miestnosti, v dôsledku čoho by som ocenil lepšie pozorovacie uhly
- čo najlepší celkový obraz za dané peniaze, radšej menej funkcií

Pozeral som sa po OLED televíziach, ale tie začínajú na väčších uhlopriečkach než reálne potrebujem + chcem mať televízor čo najdlhšie a neviem či by na tom postupne nezačali odchádzať pixely.
Pozeral som sa takisto po QLED televíziach od Samsungu, ale tam sa mi zdali špatné pozorovacie uhly, čo je pre mňa úplne kľúčové. Nechcem platiť za televízor, ktorý má výborný obraz, len keď sedím pred ním.
Potom sú tam klasické LED televízie, ale u nich pripadajú do úvahy asi hlavne len tie s LG panelmi, nakoľko by mali byť s technológiou IPS. LED panely od Samsungu sú zrejme väčšinou VA, teda ten istý problém s uhlami ako pri QLED.

A teraz bábo raď.

Verím, že tu ma veľa ľudí skúsenosti s rôznymi modelmi televízorov. Napadajú vás tipy na televízory, ktoré by sa mohli zmestiť do daných kritérií v danej cenovej relácii ? Nevylučujem ani vyššie spomínané technológie ako QLED, nakoľko sa to môže líšiť televízor od televízora a údajne novšia generácia už má tie uhly lepšie. Najbližšie sa mi zdajú asi telvízory s IPS panelmi, ale tie majú zase horšiu čiernu.

Vďaka.
Lenovo Ideapad Y570
Intel Core i7 2630QM CPU, 8GB DDR3 1333 MHz RAM, Intel HD 3000/NVIDIA GeForce GT555M 1GB VGA, Western Digital Caviar 750GB 5400 RPM HDD , 15.6" LED
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: Akú televíziu do 600 EURO ?

Příspěvek od durod »

za 600€ mas jedno jakou TV koupis, to je budget cena s velkymi kompromisy.
Napis si preference a vyber tu, ktera splni vetsinu pozadavku dle recenzi.
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Akú televíziu do 600 EURO ?

Příspěvek od Shaquille »

Delaji se 48" OLED panely, zatim jen ve vysokych radach TV (LG OLED48CX3LB ; SONY KD-48A9). Tezko rict, jestli se objevi i v low end modelech.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Betruger
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. črc 2010

Re: Akú televíziu do 600 EURO ?

Příspěvek od Betruger »

Zrejme som sa rozhodol pre LG 49NANO86. Vzhľadom na moje požiadavky je to zrejme najlepší kompromis. Síce IPS panel, ale kašlem na to. Aj keď pozerám film v noci, vždy mám zapnuté nejaké svetlo, takže verím, že čiernu nebudem riešiť, ako som ju neriešil ani pri IPS monitore, ktorý mi slúžil, ako dočasná náhrada televízie. Ono, páčil by sa mi Samsung QLED Q80T, lenže v 49" nemá wide angles technológiu, čo je pre mňa naprosto kľúčové.

Uvedomil som si však jednu vec. Momentálne mám televíziu poriešenú prepojením notebooku a monitoru. Zdrojom signálu je buď TV tuner, alebo internet, závisí od stanice. Nehovorím, že nekúpim postupne nejaký televízny balíček, ale vzhľadom na to, že mávam zapnuté len slovenské kanály, je pre mňa akýkoľvek balíček od štandardných operátorov príliš veľký overhead, takže kúpu takéhoto balíčku odďaľujem, jak sa len dá.

No ale teraz k tomu notebooku. Slúži čisto iba ako zdroj televízneho signálu a púšťanie hudby cez Spotify. Je to už dosť starý model (Lenovo Y570 z roku 2012) a netuším, či je vlastne možné ho spárovať nielen s tou LG, ale akoukoľvek dnešnou televíziou alebo monitorom. Má to VGA výstup a HDMI, zrejme verzie 1.4, ale nie som si tým istý, nikde to neviem dohľadať, dokonca ani v manuáli (https://download.lenovo.com/UserFiles/U ... Manual.pdf).

Existuje podľa vás spôsob, ako to formou nejakých redukcií dať dokopy ? Alebo prípadne možno cez Wi-Fi ?
Inak zrejme prišiel čas kúpiť nejaký televízny balíček.
Lenovo Ideapad Y570
Intel Core i7 2630QM CPU, 8GB DDR3 1333 MHz RAM, Intel HD 3000/NVIDIA GeForce GT555M 1GB VGA, Western Digital Caviar 750GB 5400 RPM HDD , 15.6" LED
keistown
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. srp 2009

Re: Akú televíziu do 600 EURO ?

Příspěvek od keistown »

Ta se mi libi taky, ma to v sobe tv tuner a po netu jede pres appku youtube, netflix a filmy muzes tahat po siti ze smb sharu, aspon predpokladam ze to umi. Takze nepotrebujes to hdmi vubec.
Betruger
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. črc 2010

Re: Akú televíziu do 600 EURO ?

Příspěvek od Betruger »

Televízor už mám doma a som maximálne spokojný. Jedina vec, čo ma trochu prekvapila sú pozorovacie uhly, ktoré sú na mojom historickom IPS monitore ešte značne lepšie. Na tejto TV začína obraz postupne strácať jas pri narastajúcom uhle. Čím som sa len utvrdil, že VA panel by bol pre moje podmienky neuspokojivý. Potom by prichádzali do úvahy už len vyššie QLED od Samsungu alebo OLED, ale to už sú iné uhlopriečky.

Popravde som HDMI nikdy nepoužíval a čakal som, že medzi jednotlivými verziami (napríklad 1.4 a 2.0) sa porty odlišujú. Napríklad počtom pinov. Ale keďže takto to nie je, prepojil som notebook s TV a bol som vysmiaty, všekto fungovalo, ako po starom :)
Lenovo Ideapad Y570
Intel Core i7 2630QM CPU, 8GB DDR3 1333 MHz RAM, Intel HD 3000/NVIDIA GeForce GT555M 1GB VGA, Western Digital Caviar 750GB 5400 RPM HDD , 15.6" LED
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“