LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od ArgCZ »

hele Atmos je fajn, ale podpora v herním průmyslu je fakt mizerná, je to pár her a situace se moc nelepší, co se filmovýho týká (alespoň streamovacích služeb) tak až Netflix poslední dobou docela válí a třeba každej desátej novej seriál/film to má, ale zas česky tuším že tam je Atmos jen Zaklínač . HBO jede furt stereo a 720p a to prosím v roce 2021 :lol:, takže pro mě je prozatím Dolby 5.1 stále formátem pro 95% obsahu, kdyby to tak nebylo už jsem do slušnějšího Atmos zařízení investoval.

Když to srovnám s dostupným Dolby Vision obsahem, tak to je nebe a dudy, tam je tak 60-70% novýho obsahu na Netflixu podporovaných, doufám že Disney+ až letos dorazí bude na tom podobně a uvidíme na HBO MAX, protože HBO platit za HD stereo opravdu nehodlám.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
usc
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. říj 2009

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od usc »

Ripper6 píše: Ja mam oblibene tyto, ale proc nema zrejme co koukam 5 metru netusim :(
https://eshop.evolveo.com/evolveo-xxtre ... rka-pasma/
je narocne dosiahnut tak vysoku priepustnost na viac ako 3m v tomto pripade. Preto je takych kablov zatial malo.

Ten HDMI 2.1 kabel zastavila colnica, tak to este chvilu potrva :roll: Minimalne budem platit za zastupenie postou ohladom colneho konania. Dodatocne clo snad uz nevyrubia.
R9 5950X - Crosshair VIII Hero Wifi - Trident Z Neo 32GB GTZN - 3080 FTW Ultra 10GB - SB ZxR
970 Pro 512GB - 980 Pro 1TB - 640GB Caviar Blue - Ironwolf 4T - Exos 7E8 8T - Exos 16X 16T
Evolv X + 3 x NF-A14 PWM Chromax - Kraken x72 + 3 x NF-A12 PWM - Thor 850W
38GN950 - 2 x u2410 - Alloy Elite RGB - G502 Hero - Z906 - G Pro X Wireless
= OLED C9 + K63 Wireless Gaming Lapboard + G502 Lightspeed =
Flow X13 + MX Anywhere 3
Ripper6
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2010

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Ripper6 »

ArgCZ píše:hele Atmos je fajn, ale podpora v herním průmyslu je fakt mizerná, je to pár her a situace se moc nelepší, co se filmovýho týká (alespoň streamovacích služeb) tak až Netflix poslední dobou docela válí a třeba každej desátej novej seriál/film to má, ale zas česky tuším že tam je Atmos jen Zaklínač . HBO jede furt stereo a 720p a to prosím v roce 2021 :lol:, takže pro mě je prozatím Dolby 5.1 stále formátem pro 95% obsahu, kdyby to tak nebylo už jsem do slušnějšího Atmos zařízení investoval.

Když to srovnám s dostupným Dolby Vision obsahem, tak to je nebe a dudy, tam je tak 60-70% novýho obsahu na Netflixu podporovaných, doufám že Disney+ až letos dorazí bude na tom podobně a uvidíme na HBO MAX, protože HBO platit za HD stereo opravdu nehodlám.
Ano to jsem ted taky koukal, proc je tak malo her s Atmos? :) Treba jak to ze v poho to ma Rezident Evil 2 Remake 2019 a je to parada, no a dalsi hry napr uz takovej Resident 3 predelanej to nedostal?
Pritom se chlubi ze uz uz konzole Xbox bude casem nabizet i Atmos zvuk a snad i Dolby Vision!
Se vsadim ze zase nebude nic :(
Jo ty jedes Netflix, ja nekdy zdarma jo, ale zas tak extra to neni a ty filmy maj dost kompresi.
Ja teda co sezenu tak mam i v kompresi film napr 10 - 15GB a ma zvuk min DTS-HD Master 5.1 a to myslim jen Full HD tj 1080p.
Ve full to jest skutecne 4K (80GB film) tak je to klidne DTS-HD 5.1 / Atmos casto nebo DTS-HD 7.1 a HDR10 a nebo Dolby Vision. S DV mam tak skoro 50 filmu, jen asi 2 kusy mam s HDR10+.
:)
Z toho duvodu mam vse pres to HDMI, vadilo me ze mi to hralo divne do starych Genius :)
A kdyz bude vyresen monitor / TV 4K tak chci jeste asi externe doresit i player prave pro ten Dolby Vision nebot ten PC posilat porad neumi achjooo :( Plus pozdeji se zamerit na nove PC, jak bude vhodne zelezo (proto nekomu muze prijit vtip co mam v popisu za pc ale bohuzel)
:D
Win 11, AMD 7950x3D, SSD M.2 Seagate FireCuda 530 4TB, 2x SSD SATA Crucial 4TB, 2x HDD Toshiba ent MG09 18TB. MB Asus ROG CROSSHAIR X670E HERO, RAM G.Skill Trident Z5 Neo 64GB 6000Mhz (AMD Expo), GPU Gigabyte RTX 4090 OC 24G, Case Fractal Design Meshify 2 XL, MSI zdroj MEG Ai1300P PCIE5 1300W, BDXL VERBATIM UHD 4K USB BD-RW. Monitor Sony Bravia 65x95L (Dolby Vision), Sound PC Onkyo HT-S7805 (Atmos,DTS X)
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od durod »

Kdo ma CX/(mozna to vyslo i na BX radu) vysel novy FW, kde se uz je vse defakto opravene vcetne VRR bugu(kde ale pote zhorsili HDR Game Mode Brightness, kdy byly nizzsi peaky jasu), ale posledni FW resi i to vcetne prilis "projasneni" cerne barvy.

LG CX Firmware 03.21.16 Brings Surprise Benefit Besides Fixing HDR Game Mode Brightness

Asi nejlepe spracovana problematika nastaveni TV na ruzne situace:
LG CX gaming/PC monitor recommended settings
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od marek16 »

Já bych si dovolil upozornit ještě na dva detaily, pokud zvažujete koupi BX/CX, oba jsou na facku LG:

BX nemá podporu AV1 kodeku, takže do budoucna velký mínus. Tohle jsem si speciálně ověřoval pro CX, říkám si je to tam, cajk, ale pak jsem vzal BX a zjistil to až po koupi. :evil:
BX/CX nemají podporu DTS zvuku - pokud vám to nepřijde jako big deal, pak vězte, že v podstatě všechny nejkvalitnější ripy (který chcete, protože TV má skoro dva metry) mají zvuk v DTS a TV ho nepřehraje. (většinou ty nad 6-7GB, menší mívaj AC3). Vám tak nezbývá než to buď konvertovat, nebo přehrávat přes PC a řešit:
1) stuttering kvůli nesouladu snímkové frekvence videa a obrazovky (tady jsem ještě nezkoušel jak se to bude chovat na 4k120, ale na 4k60 se to seká a stojí to za houby.
2) To, že image processing televize reálně nemůžete použít - např. motion processing nefunguje tak dobře, plus to brutálně zvýší input lag, takže se to PC pak nedá normálně ovládat, takže musíte nastavit game mode s méně výraznýma barvama. A nebo to furt přepínat jak vocas.

Jinak jsem si, po vyzkoušení 2 "levných" kabelů za cca 4 kila, řekl že na tohle nemám nervy, a objednal 10m PremiumCord optickej za 1600, ať mám pokoj. A co by člověk neřek, tenhle nejenom že nejede na 120Hz, ale dokonce nefunguje vůbec, ani s monitorem, no signal.
Budu vracet a zjišťovat jestli je to šmejd, nebo jsem dostal vadnej kus, ale už toho začínám mít fakt plný zuby. :roll:
Quis custodiet ipsos custodes?
usc
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. říj 2009

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od usc »

marek16 píše: Jinak jsem si, po vyzkoušení 2 "levných" kabelů za cca 4 kila, řekl že na tohle nemám nervy, a objednal 10m PremiumCord optickej za 1600, ať mám pokoj. A co by člověk neřek, tenhle nejenom že nejede na 120Hz, ale dokonce nefunguje vůbec, ani s monitorem, no signal.
Budu vracet a zjišťovat jestli je to šmejd, nebo jsem dostal vadnej kus, ale už toho začínám mít fakt plný zuby. :roll:
Co sa tyka tych premium cord optickych kablov - spominal som to tu uz asi v troch roznych topikoch, neviem, ci nie i v tomto..viac ako 4K 60Hz 8bit via nativne TV nastavenie v geforce paneli to neda. Rovnako ako to pisu ludia v recenzii na alze :twisted: Ani premium cord, ani kopec dalsich, drahsich optickych kablov to nedava. Ja som zvedavy, kedy mi konecne pridu tie moje z colnej spravy :D

Ked sa tak pozeram na kriplenie novsich tv (a to si LG docela drzalo podporu DTS narozdiel od samsungu), som decela rad, ze som stihol C9. Nastastie aspon to DTS sa da obist v pohode uz zakladnou repro sustavou s jeho podporou via optika a tam tie kable stoja par korun.
R9 5950X - Crosshair VIII Hero Wifi - Trident Z Neo 32GB GTZN - 3080 FTW Ultra 10GB - SB ZxR
970 Pro 512GB - 980 Pro 1TB - 640GB Caviar Blue - Ironwolf 4T - Exos 7E8 8T - Exos 16X 16T
Evolv X + 3 x NF-A14 PWM Chromax - Kraken x72 + 3 x NF-A12 PWM - Thor 850W
38GN950 - 2 x u2410 - Alloy Elite RGB - G502 Hero - Z906 - G Pro X Wireless
= OLED C9 + K63 Wireless Gaming Lapboard + G502 Lightspeed =
Flow X13 + MX Anywhere 3
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od durod »

Nepodpora DTS je "znama" vec, ale nemelo by to az tak vadit, protoze ze zda, ze Dolby Atmos se stane dominantni, kina jsou vesmes D Atmos a producenti filmu se tomu prispusobuji, take streamy nepouzivaji DTS:X(Netflix/Prime/Disney).

Ja jsi na CX nemuzu stezovat(kdobyse stezoval, kdyz mne vysla na 25k, 55"), ale pouzivam TV jenom ke PS5/netflix a jine stream sluzby(Stream Cinema), v kombinaci s PC asi muze byt problem.

Skus si pohrat s manulanim nastavenim De-Judder/De-blurr, jestli ti to nezlepsi plynulost

K lagu, jake mas nastaveni TV na HDMI vstupu?
muzes rozepsat ty problemy v bodu 1 a 2?

@usc, ale DTS pres ARC/optiku pres TV uz neprojde
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
usc
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. říj 2009

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od usc »

Neviem..prehravam filmy napr. z diskov, alebo klucov. Zvuk z TV do Logitech z906 (vlastny DD a DTS dekoder) sprostredkuva opticky kabel. Netflix to iste, tiez dekoduje, aj ked tam to bude asi skor ten Dolby. TV pouzivam zatial vyhradne na hry, co idu hrat s xbox ovladacom a filmy. Co je klasicky PCM format a 3.5mm analog zapojenie PC do z906 jackmi. Kodovat to cez optiku pomocou Dolby Live!/DTS Interactive mi pride zbytocne. Pri hrani na tv vzdy auto game mode.

Mam to chapat, ze CX uz neposiela ani signal pre externy dekoder?
Naposledy upravil(a) usc dne ned 7. úno 2021, 23:14, celkem upraveno 2 x.
R9 5950X - Crosshair VIII Hero Wifi - Trident Z Neo 32GB GTZN - 3080 FTW Ultra 10GB - SB ZxR
970 Pro 512GB - 980 Pro 1TB - 640GB Caviar Blue - Ironwolf 4T - Exos 7E8 8T - Exos 16X 16T
Evolv X + 3 x NF-A14 PWM Chromax - Kraken x72 + 3 x NF-A12 PWM - Thor 850W
38GN950 - 2 x u2410 - Alloy Elite RGB - G502 Hero - Z906 - G Pro X Wireless
= OLED C9 + K63 Wireless Gaming Lapboard + G502 Lightspeed =
Flow X13 + MX Anywhere 3
stylar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2014
Bydliště: Bučovice

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od stylar »

Mně na tom OLEDu 48CX štve tohle: https://www.avsforum.com/threads/oled-s ... t-60385765 špatně se to popisuje i zachytit je to problém, ale jakoby na jasných objektech při pohybu je tam jakési prokládání tmavšími pruhy, což je docela rušivé, dost viditelné ve hrách v HDR, SDR a i u filmu v SDR jsem si toho všimnul.

Právě jsem tedy zvyklej na vysoký jas z 42" HDR1000 VA panelu, který byl fakt super ve svítivosti, ale strašně špatná černá barva a v nižším nastavení normal dosahoval třeba jen 600nits v HDR a černá mnohem lepší, ale aktivovalo se jakési vyostřování obrazu, takže nepoužitelné, vlastně to byl monitor, takže nešlo skoro nic nastavovat, co se týče obrazu a v HDR už vůbec nic.

Jinak se tu psalo o špatné černé barvě při aktivaci VRR a s tím zase tak problém nemám, protože jsem četl někde, že při VRR je gamma optimalizovaná na 120Hz, já většinou jedu v HDR do 60Hz a nedosahoval jsem úplného vypínaní pixelů, ale po manuální úpravy obrazu je to OK - jemné doladění jasu, který u OLEDu neupravuje svítivost (to dělá OLED light) a kontrast, ale zas ladit to pro každý refresh range asi docela problém, ale při těch 40-60Hz to jde.

Jinak co se týče HDR, tak svítivost není tak dobrá třeba při 100% bílé ploše mám tak 150nits? To nezní moc HDR a v některých hrách to bylo dost problém třeba Assassins Creed Origins na poušti a podobně, kde obraz byl dost tlumený oproti HDR1000 monitoru, ale i tak jsem rád, že jsem se ho zbavil, protože v HDR bral snad 300W+ :twisted:
DISPLAY: LG OLED48CX 3840x2160@120Hz 4:4:4 HDR 10bit GPU: MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24GB GDDR6X CPU: AMD Ryzen 7 5800X 3,8GHz@4,7GHz boost CPU COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 MB: MSI X470 GAMING PLUS - BIOS 7B79vAM1 - ComboAm4v2PI 1.2.0.A. RAM: Corsair Vengeance RGB RT 64GB (4x16GB) DDR4 3200MHz@CL22 STORAGE: Samsung 970 EVO 1TB@PCIe x4 3.0 (OS), Samsung 980 1TB@PCIe x4 2.0, Crucial MX500 1TB@SATA, Crucial BX500 480GB@SATA, HDD Seagate BarraCuda - 4TB (ST4000DM004) PSU: Corsair RMx Series RM850x (v.2021) - 850W CASE: Corsair iCUE 7000X RGB Black (5x Noctua NF-A14 PWM) KEYBOARD: SilentiumPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB MOUSE: Glorious Model D Wireless (+Grip Tape) SPEAKERS: Edifier R1280T (42Watt RMS) OS: Microsoft Windows 11 Pro CZ 64-bit v22H2
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od durod »

Tmavych pruhujsem si nevsiml, ale ja mam TV jenom k PS5. Neni to banding? Mas HDMI nastaveno na PC a pouzivas Game mod? Na PC bude asi vice problemu. VRR nepouzivam(na PS5 zatim neni podpora)

@usc, ne DTS z TV nedostanes, neni podpora. Ale realne vidim problem jenom pri prehravani z flash disku/HDD, streamovaci sluzby dts nepouzivaji. Kdyz mas externy zrdoj(BR prehravac, PC atd), tak dts pustis z toho. Akorat je to lehce dyskomfortni, protoze musis tahat extra kabely k AV recieveru.
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od marek16 »

usc píše:Co sa tyka tych premium cord optickych kablov - spominal som to tu uz asi v troch roznych topikoch, neviem, ci nie i v tomto..viac ako 4K 60Hz 8bit via nativne TV nastavenie v geforce paneli to neda. Rovnako ako to pisu ludia v recenzii na alze :twisted:
Kde? speciálně jsem na to koukal , a na alze nemaj žádný recenze, jinak bych to nebral...
durod píše:Nepodpora DTS je "znama" vec...
jo, ono se o tom píše, jenže dokud to člověk nevyzkouší, tak neví jak moc velkej oser to je, já to taky bral jako "meh, whatever", a pak jsem zjistil že to nepřehraje skoro nic staženýho z netu. Netflix apod funguje, to máte pravdu, ale myslím že spousta lidí má nějaký knihovny filmů a seriálů na disku, a tam jim to moc nepomůže.
durod píše:K lagu, jake mas nastaveni TV na HDMI vstupu? muzes rozepsat ty problemy v bodu 1 a 2?
Hele s tímhle (bod 2) nemá smysl mi nějak radit (jestli to byl tvůj úmysl:) ), já cca vím co to způsobuje (v podstatě všechny vylepšení obrazu). Stačí je vypnout a lag zmizí, jenže obraz je prostě míň výraznej.
K bodu 1), z mýho laickýho pohledu je to daný tím, že prostě televize s refreshem 60 nedokáže nějak rozumně (tak aby měl každej frame stejnej display time) zobrazit 24 snímků videa. Proto trošku vkládám naději do těch 120hz, protože 120/24 = přesně 5. Ale třeba mě někdo opraví a je to něčím jiným. Projevuje se to prostě jako cukání/stutter.
Quis custodiet ipsos custodes?
stylar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2014
Bydliště: Bučovice

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od stylar »

Tmavych pruhujsem si nevsiml, ale ja mam TV jenom k PS5. Neni to banding? Mas HDMI nastaveno na PC a pouzivas Game mod? Na PC bude asi vice problemu. VRR nepouzivam(na PS5 zatim neni podpora)
Banding to nebude, i když s tím jsem se ve hrách v HDR taky setkal, ale po nastavení 10bit to bylo OK, je to hodně málo viditelné, hlavně při pohybu kamerou u jasných objektů, který zabírají větší část obrazovky (slunce, nebe) je jakoby přes jasné objekty tmavší pruhování, spíš bych řekl, že je to zas nějaký ABL omezování jasu... a dělalo mi to úplně mimo PC, čistě jen u SDR Netflixu z aplikace TV.
DISPLAY: LG OLED48CX 3840x2160@120Hz 4:4:4 HDR 10bit GPU: MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24GB GDDR6X CPU: AMD Ryzen 7 5800X 3,8GHz@4,7GHz boost CPU COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 MB: MSI X470 GAMING PLUS - BIOS 7B79vAM1 - ComboAm4v2PI 1.2.0.A. RAM: Corsair Vengeance RGB RT 64GB (4x16GB) DDR4 3200MHz@CL22 STORAGE: Samsung 970 EVO 1TB@PCIe x4 3.0 (OS), Samsung 980 1TB@PCIe x4 2.0, Crucial MX500 1TB@SATA, Crucial BX500 480GB@SATA, HDD Seagate BarraCuda - 4TB (ST4000DM004) PSU: Corsair RMx Series RM850x (v.2021) - 850W CASE: Corsair iCUE 7000X RGB Black (5x Noctua NF-A14 PWM) KEYBOARD: SilentiumPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB MOUSE: Glorious Model D Wireless (+Grip Tape) SPEAKERS: Edifier R1280T (42Watt RMS) OS: Microsoft Windows 11 Pro CZ 64-bit v22H2
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od durod »

Skusim se na to zamerit, jestli to neni jenom variace panelu. Nekdo v AVM foru menil nekolik TV, aby se toho zbavil.

@marek16, ja mam za to, ze judder 24Hz zdroje odstranuje nastaveni Real Cinema "on". osobne to vyzkouseno nemam, protoze nepouzivam 24Hz zdroj obrazu. Netflix a dalsi stream sluzby vysilaji v 60Hz
It does 5:5 pulldown. Meaning that for 24fps content it displays each frame 5 times. 24*5=120 the exact refresh rate of the panel in Hz.
https://www.reddit.com/r/OLED/comments/ ... tually_do/

ke HDMI kabelum
https://www.hdmi.org/spec21sub/ultrahighspeedcable
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
usc
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. říj 2009

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od usc »

marek16 píše:
usc píše:Co sa tyka tych premium cord optickych kablov - spominal som to tu uz asi v troch roznych topikoch, neviem, ci nie i v tomto..viac ako 4K 60Hz 8bit via nativne TV nastavenie v geforce paneli to neda. Rovnako ako to pisu ludia v recenzii na alze :twisted:
Kde? speciálně jsem na to koukal , a na alze nemaj žádný recenze, jinak bych to nebral...
pardon, je to v sekcii "poradna" pri 10m verzii
R9 5950X - Crosshair VIII Hero Wifi - Trident Z Neo 32GB GTZN - 3080 FTW Ultra 10GB - SB ZxR
970 Pro 512GB - 980 Pro 1TB - 640GB Caviar Blue - Ironwolf 4T - Exos 7E8 8T - Exos 16X 16T
Evolv X + 3 x NF-A14 PWM Chromax - Kraken x72 + 3 x NF-A12 PWM - Thor 850W
38GN950 - 2 x u2410 - Alloy Elite RGB - G502 Hero - Z906 - G Pro X Wireless
= OLED C9 + K63 Wireless Gaming Lapboard + G502 Lightspeed =
Flow X13 + MX Anywhere 3
Ripper6
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2010

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Ripper6 »

marek16 píše:
durod píše:Nepodpora DTS je "znama" vec...
jo, ono se o tom píše, jenže dokud to člověk nevyzkouší, tak neví jak moc velkej oser to je, já to taky bral jako "meh, whatever", a pak jsem zjistil že to nepřehraje skoro nic staženýho z netu. Netflix apod funguje, to máte pravdu, ale myslím že spousta lidí má nějaký knihovny filmů a seriálů na disku, a tam jim to moc nepomůže.
durod píše:K lagu, jake mas nastaveni TV na HDMI vstupu? muzes rozepsat ty problemy v bodu 1 a 2?
Hele s tímhle (bod 2) nemá smysl mi nějak radit (jestli to byl tvůj úmysl:) ), já cca vím co to způsobuje (v podstatě všechny vylepšení obrazu). Stačí je vypnout a lag zmizí, jenže obraz je prostě míň výraznej..
Tak chci se zde take pochlubit a prihodit par zkusenosti, prisel me konecne vysneny monitor 4K (rikam tomu monitor jelikoz tv funkce vubec nepouzivam az na ty posprocesy a cinema mod)... :)

Vse je to casto z disku z PC, takze HDMI 2.1 kabel Evolveo opleteny veden do HDMI 4 - Game Mod nastaveni.
Z HDMI 3 je pres eARC to vedeno do AVR systemu zase pres HDMI 2.1 kabel (650kc cena kabelu za 3 metry).
Hry jsou krasne barevne, staci kdyz prepnu z Auto na Adobe RGB rezim. Zkusil jsem i jiny napr BT 2020 coz je bezne u 4K filmu ale u her to bylo divne prepalene a prisel mi uz trochu moc.
HDR paradni napr Shadow of the Tomb Raider - uplne zive barvy, Atmos zvuk!
Vampyr hra take v poho alespon co jsem tak letmo zkusil. Nevim jake to bude mit chovani u dalsich her.
Sekani nebo stuttering jsem zatim nepoznal, jelikoz jsem hru uzamkl na 60fps pri 1080p.
Observer System Redux jede i v 1440p kupodivu ale je to na hrane a bohuzel cekam na HW abych to lepe vyuzil :) Treba ale hru The Council coz je adventura jedu normalne v 2K a je ok.
Je pravdou ze nehraju FPS hry typu Doom, Counter Strike ale spis mirim nekde mezi adventury, pres cyberpunk hry az k hram typu jako je Resident Evil.

Typ Sony 55 xh9096 a je akorat jsem od toho 1,5 metru a nekdy 2 metry a vidim na to dobre, ani rastr nepoznam nebo tak neco, web ctu v poho nebo pismenka, ikonky - mam to jinak ve 4K jako plochu :)

U filmu...
DTS zvuk jako takovej z DVD funguje,
DTS-HD Master 5.1, LPMC 2.0 z blu-ray funguje v poho,
Atmos cekal jsem ze zaziju pruser ale u her jede v poho, horsi to bylo pres nektery SW u filmu ale to stacilo znovu nastavit v CyberLink Power DVD / nekde i pouziju DVDFab Player 5 - ten umi nejlip 4K film kde je menu a bonusy :)
Dalsi s hodne vecima si poradi Kodi, radil me to i vyrobce Evolveo. Jedinej problem u Kodi jsem zatim nedokazal uplne doresit zvuk, aby ho poslal jako Passtrough tedy do AVR systemu kde mi cvakne - prepne a oznaci zvuk cervene a nasledne je tam zobrazen. Takze mam za to ze stale posila jen jako PCM :( Mozna to casem doresim. Proto primo z disku do TV nechci prehravat, nebot nejsem spokojen a hlavne ani Dolby Vision se nedokazal aktivovat, coz jsem mel za to ze kdyz TV vezme primo film z HDD zapne i DV (PC bohuzel stale udajne DV neumi posilat).

TV umi prehrat i primo z HDD, ale menu u 4K filmu uz se trhalo (to zvladne lepe teda PC), nevim proc nezvladalo to graficke menu, zatim co film jako samotny hral dobre alespon z BDMV slozky.
Mam to z PC, takze jeste planuji zvlast vyresit Dolby Vision. Pruser je co se moc nepise, ze nejde mit jen tak jakykoliv player :( S timto co mam to udajne nejlip umi jen Panasonic DP-ub820egk a nikde jsem nenasel zda by to umel Zido 1000 Pro.
Společnost Sony uvedla vlastní verzi (profil) Dolby Vision. Není kompatibilní s některými zařízeními, jako jsou přehrávače LG a Philips UHD. Přehrávače Apple TV 4K a UHD Panasonic jsou kompatibilní.

Jedine tak dockat se jeste VRR preci jen casem to u jinych her uz muze chybet.
Co nechapu, komu vadi cerna? Ja vidim cernou paradni :)
Filmy teda je fakt ze hraju casto blu-ray cca 30GB film a nebo UHD 4K a tam to je uz 80GB jen to fikne :)
Pritelkyne zase hraje klikaci hry, kde je casto neco staticke napr bonusy, penize, ukazatele, takze predstava OLED je nemyslitelna a kontrolovat nekoho nebo hlidat nemuzu.

Vybral jsem to i proto ze to ma eARC - zpetne zaslani zvuku pres TV a podporu i Atmos preposilani + preposilani i DTS-HD Ma (to je pro me dulezite jelikoz mam hodne UHD 4K filmu).
Mohl bych to sice zapojit primo do AVR ale problem je zde hned:
pres AVR system me proste nedektuje se dobre HDR - nevim proc, zmeni trochu divne barvy.
GPU graficka karta je bohuzel tak stara ze ma jen 1x HDMI a zbytek je mi ted nanic :(

Za tu cenu je to dobrej kup, jen obchod Electroworld stale nemel, potom to ukradla Ceska posta (takze mesic mi sla zasilka z Brna a nedosla) a pak zase ze Sony udajne uz to nedela nebo nema dodavky. Nakonec tomu nasadili korunu lidi co vrtaji lidem tyto veci pro Alza, kde ma Alza vysokou marzi ale pri objednani bokem to stoji polovinu nakladu.
Win 11, AMD 7950x3D, SSD M.2 Seagate FireCuda 530 4TB, 2x SSD SATA Crucial 4TB, 2x HDD Toshiba ent MG09 18TB. MB Asus ROG CROSSHAIR X670E HERO, RAM G.Skill Trident Z5 Neo 64GB 6000Mhz (AMD Expo), GPU Gigabyte RTX 4090 OC 24G, Case Fractal Design Meshify 2 XL, MSI zdroj MEG Ai1300P PCIE5 1300W, BDXL VERBATIM UHD 4K USB BD-RW. Monitor Sony Bravia 65x95L (Dolby Vision), Sound PC Onkyo HT-S7805 (Atmos,DTS X)
usc
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. říj 2009

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od usc »

Takze kable mam doma. Doplacal som 9e poste za vybavenie colneho konania a 8.88e za clo, alebo whatever. Cize sa to malinko predrazilo (komplet spolu cca 61e za 2ks 5m), no podstatne je, ze vyzera byt vsetko v poriadku..

Testovne 15 minut Fallen Order - 4K + 120Hz + 12bit RGB (LG C9 ma 48Gbps modul takže da 12 bitov , co by malo priniesť lepsiu presnost navzdory, ze panel je 10bit, dunno.. CX a konzoly idu 40Gbps) + HDR + G-sync compactible cez Nvidia panel. Vsetko behalo bez problemov, ziadne preblikavanie. Cize zatial som spokojny :!:

EDIT:

DMC5 mal pri prvom spusteni problem s obrazom a preblikavanie ciernych pasov, no po restarte hry a nastaveni slo vsetko v poriadku

CP77 bezal bez problemov

Shadow of the TR bez problemov a konecne tam nie je banding pri svetlach. Krasna hra.
--

Otazka:
C9 mi z nejakeho dovodu neprehráva zjavne flac z kontaineru mkv. Tyka sa to anime veci.. Ma niekto skusenosti?
R9 5950X - Crosshair VIII Hero Wifi - Trident Z Neo 32GB GTZN - 3080 FTW Ultra 10GB - SB ZxR
970 Pro 512GB - 980 Pro 1TB - 640GB Caviar Blue - Ironwolf 4T - Exos 7E8 8T - Exos 16X 16T
Evolv X + 3 x NF-A14 PWM Chromax - Kraken x72 + 3 x NF-A12 PWM - Thor 850W
38GN950 - 2 x u2410 - Alloy Elite RGB - G502 Hero - Z906 - G Pro X Wireless
= OLED C9 + K63 Wireless Gaming Lapboard + G502 Lightspeed =
Flow X13 + MX Anywhere 3
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od ArgCZ »

Ripper6 píše:...
tak důležitý je že jsi spokojen ne? Já měl předchozí 55XF9005 a už bych se nevrátil z OLEDu k LCD, pro mě bude jako upgrade jednou microLED, ale to dřív jak za 5let nebude páč mám vše, velkou uhlopříčku, TOP obraz, 120Hz + VRR.

Mimochodem zkusmo jsem zaplatil Apple TV+ a teda musím konstatovat že netflix na kvalitativní špičce nesedí, hlavně dokumenty o zvířatech, to je neskutečný co za vizuál vám Apple naservíruje. Slyšel jsem že Netflix v evropě škrtí bitrate tak možná je to tím.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Ripper6
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2010

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Ripper6 »

ArgCZ píše:
Ripper6 píše:...
tak důležitý je že jsi spokojen ne? Já měl předchozí 55XF9005 a už bych se nevrátil z OLEDu k LCD, pro mě bude jako upgrade jednou microLED, ale to dřív jak za 5let nebude páč mám vše, velkou uhlopříčku, TOP obraz, 120Hz + VRR.

Mimochodem zkusmo jsem zaplatil Apple TV+ a teda musím konstatovat že netflix na kvalitativní špičce nesedí, hlavně dokumenty o zvířatech, to je neskutečný co za vizuál vám Apple naservíruje. Slyšel jsem že Netflix v evropě škrtí bitrate tak možná je to tím.
To ano, nerekl bych ze je to horsi nez monitor muj Dell S2740L IPS jako v podani barev :)
OLED - ale tam ti pisou ze casem a casto po zaruce jde do kopru, proste rychle mizne ta svitivost nebo kde jsem to cetl (mozna to i nekdo tady psal) a tolik nevydrzi + teda vypaleni vobrazu je bohuzel neuhlidatelne, jak je zde i vysvetleno pocita se ze to treba bezi max 3hodky a ne ze pudes ven, tam bude nejaka pritelkyne hrat ten den napr nemocna 7 hodin, bude tam mit ukazatele ve hre a ty koukas a aha OLED v haji :D

aha to ani neznam, ja mel za to ze pises zde o nejakem playeru (zarizeni), je ted otazkou co to ma za nabidku poradu a jake... treba Amazon Prime me moc neuchvatil :(
Apple TV+ - podivam se zda ma trial nejake zkusebni obdobi, vyhoda Netflix je ze jsem ho mel vzdy zadarmo, stacilo dat jinou kartu, jinej mail a co jsem chtel to mam vykoukano takze ani ten Netflix nepotrebuju :)
A kvalita? Tak Dolby Vision 4K mam filmy vlastni z hdd, ten jen doresit jak to dostat do Sony TV :(
Prej ta TV podporuje DV ale jen urcite playery napr Panasonic DP-UB820EGK ale ne vse s ni funguje.
zde https://dvd-blu-ray-prehravace-rekorder ... -ub820egk/
Kdybys mel info, napis mi jestli by dle tebe fungoval tento player Zidoo Z1000Pro -
zde https://multimedialni-centra.heureka.cz ... o/#prehled
je HDD prave coz je lepsi volba, nez mit Panasonic ktery ma mechaniku a jen tam pripojovat pres usb disk.
pozn. mam 1:1 vlastni UHD 4K kde film ma BDMV slozku - takze je pro me dulezity aby to umelo cist tyto slozky (to TV umi ale neumi vzit uz Dolby Vision z HDD pres Kodi) a z toho posilat spravne obsah Dolby Vision (nepotrebuju proto v kompresi jen Netflix)

Duvod: PC neumi posilat Dolby Vision, jine playery se Sony TV proste nechodi (nejde tam proste zaboha dostat Dolby Vision) jak uz jsem nasel v zahranicni diskuzi. Chodi s tim pouze osvedceny Panasonic tento model a Apple TV - toto Apple TV 4K 64GB MP7P2CS/A
zde https://multimedialni-centra.heureka.cz ... mp7p2cs-a/

Presto cena za 22k to nebylo tak spatne na to ze ted hodnota je 30k v obchodech :)
Ted uz jen se casem dockat noveho PC a skutecne 4K rozliseni, ale to ted nebude - neni HW :(
Win 11, AMD 7950x3D, SSD M.2 Seagate FireCuda 530 4TB, 2x SSD SATA Crucial 4TB, 2x HDD Toshiba ent MG09 18TB. MB Asus ROG CROSSHAIR X670E HERO, RAM G.Skill Trident Z5 Neo 64GB 6000Mhz (AMD Expo), GPU Gigabyte RTX 4090 OC 24G, Case Fractal Design Meshify 2 XL, MSI zdroj MEG Ai1300P PCIE5 1300W, BDXL VERBATIM UHD 4K USB BD-RW. Monitor Sony Bravia 65x95L (Dolby Vision), Sound PC Onkyo HT-S7805 (Atmos,DTS X)
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od marek16 »

Skvělý, tak optickej premiumcord jsem vrátil, přestože prodejci fungoval, tak mně vůbec.
A ten Basesailor z amazonu jsem objednal, je ještě tlustší než ty dva předchozí, a samozřejmě max 4k@60.

nejradši bych to už prohodil oknem, krámy za 50 tisíc dohromady, a stejně to nefunguje jak má...
Quis custodiet ipsos custodes?
michalpuk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. bře 2006
Bydliště: Ostrava

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od michalpuk »

Ani se ti nedivim ja mel u 4k/120hz problem i s kratkymi kabely, je to jeste nova, nevyspela technologie no... me pomohl i posledni firmware na b9.
Asi byly nejake z tech kabelu co si zkousel aktivni?
Ryzen 5800x + NH-D15S, Asus TUF B550-PLUS, GIGABYTE GeForce RTX 4090 Windforce, HyperX 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16, Fractal Design Ion 760W, Define R4 window + 4x NF-A14 ULN, Samsung 990 PRO 2TB + Intel 660p 2TB +WD Blue 4TB, Creative SOUND BLASTER Z, LG oled 42 C2
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“