Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je út 2. březen 2021, 16:09

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 147 příspěvků ]  Přejít na stránku předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  další
Autor Zpráva
 Předmět: Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG
PříspěvekZaslal v: po 16. listopad 2020, 17:47 
Žlutá karta
Žlutá karta

ja som to tiež takto planoval, že počkám na 48 palcove lebo budu lacnejšie a čakal som cenu tak 1000e no realita je taka ,že sú drahšie ako vačšie 55 palce.

A ďalej ma to odrádza ,že čim viac čítam a pozeram videa :D rozne neduhy ako

GSync/VRR near-black gamma shift and flickering - čiže tá neopravitelna chyba softwarovo šedivenia čiernej farby so spusteným Gsyncom pri vyšších FPS

Oled black crush - stracanie detailov pri tieňoch, nezobrazi to určity typ šedych farieb zo šedočiernej je iba čierna. čiže menej odtieňov čiernošedej

Oled bluish effect - keď je veľa svetla na obrazovke tak ABL znižuje agresivne jas a obraz je namodraly, napr namodraly sneh. su o tom videa a je to vidieť veľmi ak su vedľa seba oled a QLED .

Burning to asi nemusim spominať hlavne v mojom pripade keďže chcem taky panel ako PC monitor.

A neviem či už opravili Stutering od 100 do 119 fps pri zapnutom Gsync to bol jeden z nedávnych problemov.

PříspěvekZaslal v: po 16. listopad 2020, 17:53 
Odborník PCT
Odborník PCT
Obrázek uživatele

Zofrenko napsal:
Oled black crush - stracanie detailov pri tieňoch, nezobrazi to určity typ šedych farieb zo šedočiernej je iba čierna. čiže menej odtieňov čiernošedej

tohle není ale problém jen OLED ale i dalších technologií. jen u LCD ten problém je trochu menší, třeba na VA je černá opravdu super černá, ano - ale jakmile má zobrazit "opravdu hustě tmavě šedou", tak musí rozsvítit a je vymalováno. takže LCD trpí stejným problémem, jen z opačný strany.

PříspěvekZaslal v: po 16. listopad 2020, 19:12 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Zofrenko napsal:

Oled bluish effect - keď je veľa svetla na obrazovke tak ABL znižuje agresivne jas a obraz je namodraly, napr namodraly sneh. su o tom videa a je to vidieť veľmi ak su vedľa seba oled a QLED .

U všech bodů co píšeš jsem si toho nikdy nevšiml. Naopak jsem si všiml toho, když jsem přecházel z IPS panelu 4K na OLED tak barvy jiná liga. Monitor má ty barvy takové mrtvé, mě přijdou jak stále vyblité.

Ohledně agresivního snižování jasu, tak já ho mám stažený skoro na minimum, mam vcelku tmavou místnost a mě to vypalovalo oči :).

GameMonster - Ryzen 5950X@4,7GHz all-core EKWB WaterCooled │ 32GB G.Skill TridentZ │ Gainward 3090 Phoenix GS@UV-925mv-1980Mhz WaterCooled EKWB Vector RTX@up to 60 degrees│ Phanteks Enthoo Evolv X │Corsair HX1200 + LG OLED B8
PC build pic - https://i.imgur.com/aRO8qrT.jpghttps://i.imgur.com/ancwHp9.jpg
SFF MobileGame - I7 8700T@1,6GHz@35w │ 16GB HyperX │ 1660Ti@undervolt │ DAN Cases A4-SFX V3 Mini-ITX
GPD Win Max - PC HandHeld │ 16GB LPDDR4 │ I5-1035G7 │ IPS 8" screen + eGPU EVGA 2080ti RTX
PS4 Pro + Nintendo Switch

PříspěvekZaslal v: st 18. listopad 2020, 07:12 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Tak ten bug s VRR tam je i na XOX, včera když jsem v noci při vypntých světlech v celým bytě zapnul Fallen Order a načítací obrazovky tam jsou černý a s VRR vidím kde je rámeček a kde obraz protože ten je lehce světlejší, bez VRR ten přechod mezi rámečkem a obrazem nerozeznám, je to velmi nepatrný ale je to tam, takže ten bug je asi obecnej ale jde různým vypínáním a zapínáním funkcí prohlubovat. Kdybych o tom nevědel tak to asi za bug nepovažuju, je to fakt lehký, ale takhle jsem si všimnul, zkoušel jsem to nekolikrát zapínat a vypínat abych si byl jsitej a opravdu to po zapnutí VRR tam je, zkusím dnes ještě freesync na kterým jsem to testoval poprvé v SOTTR a neviděl jsem nic tak sem pak napíšu jak to dopadne.

Jinak s tou životností se to hrozně přehání, pokud se někdo bojí tak ať veme Bčko, míň svítí, ale obraz je podle všeho srovnatelně dobrej jako CX a právě menší svítivost problouží životnost. Já měl XF9000 a ta svítila hodně a tlumil jsem to, HDR obraz není jen o svítivosti ale o rozsahu barev a kontrastu, fakt na to nepotřebujete 1000 nitů u OLEDU aby jste měli dostatečně zvýrazněný světla, neony nebo tak.

PříspěvekZaslal v: st 18. listopad 2020, 09:39 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

ArgCZ napsal:

Jinak s tou životností se to hrozně přehání, pokud se někdo bojí tak ať veme Bčko, míň svítí, ale obraz je podle všeho srovnatelně dobrej jako CX a právě menší svítivost problouží životnost.

Přesně, Jako sám bych chtěl vidět uživatele co to běžným používáním vysvítil. Při koupi jsem to nějak počítal. Teď jsem to dohledal a OLED z roku 2016 což dneska jsou jsou natom daleko lépe.

Životnost, tedy tu oficiální, jsme vlastně až donedávna nevěděli. U páté generace obrazovek OLED od LG (dnes jediný výrobce, i když se snaží i další), které se zabudovávají do televizorů od roku 2016 včetně, se mluví o „30 000 hodinách (8 hodin denně = 10 let)“.

Celej ten problém jen rozvířila konkurence, a podporujou prodejci aby vam narvali zaruku navíc ale je to naprostá blbost.

GameMonster - Ryzen 5950X@4,7GHz all-core EKWB WaterCooled │ 32GB G.Skill TridentZ │ Gainward 3090 Phoenix GS@UV-925mv-1980Mhz WaterCooled EKWB Vector RTX@up to 60 degrees│ Phanteks Enthoo Evolv X │Corsair HX1200 + LG OLED B8
PC build pic - https://i.imgur.com/aRO8qrT.jpghttps://i.imgur.com/ancwHp9.jpg
SFF MobileGame - I7 8700T@1,6GHz@35w │ 16GB HyperX │ 1660Ti@undervolt │ DAN Cases A4-SFX V3 Mini-ITX
GPD Win Max - PC HandHeld │ 16GB LPDDR4 │ I5-1035G7 │ IPS 8" screen + eGPU EVGA 2080ti RTX
PS4 Pro + Nintendo Switch

PříspěvekZaslal v: st 2. prosinec 2020, 21:46 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

čaute, chci pořídit OLED TV, rozhoduju se mezi 65BX a CX. Primární určení je na filmy, seriály a hry, ale za ty prachy už chci, aby to sakra fungovalo jak má - tzn. žádný odrby, který LG taktně zamlčí, a na který přijdu po třech týdnech používání, až už to nepůjde vrátit. (viz třeba gsync funkční jen do 60hz na předchozí generaci, i když panel má 120)
Vypalování se nebojím, HDR peaky do 1000 nitů ani 4x hdmi 2.1 nepotřebuju. Dělal jsem si srovnání funkcí podle lg.com a internetu, a vychází mi, že BX se liší asi v tomhle:

-down-firing reproduktor místo front-firing (je to moc poznat? je to repro výrazně horší?)
-AI Sound + Picture (ne PRO, jako má CX)
-horší stojan (je nestabilní?)
-chybí Quad Step Noise Reduction, Frequency Based Sharpness Enhancer
-chybí Advanced Contrast Enhancer
-cosi tam psali o "NO 4k playback via USB", přehraje ta BX 4k HDR mkvčka z flash/externího disku?

Je tu někdo kdo by mi zodpověděl moje otázky a třeba viděl ty TV vedle sebe, jestli je tam nějakej zásadní rozdíl v kvalitě obrazu? AI chobotinky jsou pěkný, ale 10k navíc za ně asi dávat nechci.

A jako poslední jsem četl něco o tom, že C řada bude mít/má historicky delší updaty - je to pravda? Smart kraviny mě nezajímají, ale fakt by mě nasralo, kdyby třeba opravili ten VRR gamma bug na CX, ale na BX se vykašlali.

díky všem :)

PříspěvekZaslal v: st 2. prosinec 2020, 22:21 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

prakticky te bude zajimat jenom rozdil jasu v HDR, jinak je to jedno

Nekdo by mohl rict, ze by nebyl proti vyssimu jasu BX behem dne...budes si to muset prelouskat sam...https://www.avforums.com/threads/lg-cx- ... d.2286262/

PříspěvekZaslal v: st 2. prosinec 2020, 23:52 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

hh, tos mi udělal radost, je to přes dvě mega textu :D
anyhoo, kdybyste to někdo chtěli číst v trošku přehlednější formě a bez listování, stáhl jsem to svým crawlerem a nahrál vám texťák:

https://uloz.to/file/mZFRJ2mwKpmG/threa ... 286262-txt

PříspěvekZaslal v: čt 3. prosinec 2020, 11:39 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

všelijaký vylepšováky obrazu stejně všechny hned vypneš, pokud teda sleduješ hodně klasickej HD či SD obsah tak tam bude ta CX asi lepší, pokud to máš jak já že jedeš Netflix, Apple TV, YT etc. a klasickou TV to nevidí tak rozdíl nebude. Stojan nemůžu posoudit, ani jsem ho nevybalil, šla rovnou na zeď, reproduktory se mě zdaj v pořádku, neuměj moc basy, jedu primárně na interní repro v TV s OLED surroundem a podporou atmos, umí to základní pocit prostoru udělat a jako doplněk mám přes optiku soundbar se subwoferem kterej basy dodá takže zvuk dostane hutnost. Bez subwoferu je zvuk hlavně v akčních scénách poněkud plochej.

Takže jak píše durod co má smysl řešit je ten jas a HDR peak, u mě je TV v permanenci od podzimu do jara, v létě minimálně, mám jí necelý měsíc a jasný dny jak v létě nejsou tak neumím posoudit, u mě to nehraje roli a příplatek jsem nechtěl dávat, navíc míň jasu=vyší životnst ale tohle je hodně individuální, Dolby Vision obraz nebo HDR gaming je dechberoucí i na BXku, Měl jsem jak IPS HDR TV tak VA HDR s 800 nitama a tohle je úplně někde jinde hlavně co se filmů týče a sledování v šeru/tmě celkově, u hraní spíše v temných prostorách a v místech kde je hodně přechodů mezi světlým a tmavým.

PříspěvekZaslal v: čt 3. prosinec 2020, 13:39 
Žlutá karta
Žlutá karta

ešte je tam taky rozdiel že BX ma 2x hdmi 2.1 2x hdmi 2.0 CX ma 4x hdmi 2.1

a ta svietivosť. ja by som vzal asi pre pokoj na srdci radšej CX. Práve aj HDR obsah by mal na nej vyzerat o niečo lepšie

PříspěvekZaslal v: čt 3. prosinec 2020, 15:21 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

jo jasně, ty porty HDMI 2.1, pravda, jako teď je za 50k 65" takže už bych taky zvažoval, je to 10k navrch proti BX ale když jsem to kupoval já tak byla 59 990,- a to byl 20k příplatek za 200 nitů a dva porty, tohle si musí rozhodnout každej sám, za mě je HDRko třeba při pohledu do slunce na BXku tak akorát, když jsem měl 800nit Sonku tak tu jsem prostě tlumil. HDRko určitě není jen o svítivosti, u her to chce hlavně širokej gamut a pak u OLEDU to jak rozsvicuje jen to co svítit má, není tam takovej ten blur kolem svítících objektů jako jsem měl u LCD, ten obraz je prostě úžasně přesnej a plnej detailů

Co je zatím špatně je ten VRR bug, opravdu po zapnutí VRR nemáte tu plnou černou barvu, přirovnal bych to k těm TOP VA TV který černou maj slušnou ale prostě v noci poznáte kde je rámeček TV a kde je černý filmový orámování, po vypnutí VRR je zase obraz a rámeček nerozeznatelný, první dny jsem si toho ani nevšiml a přes den jsem měl problém si to potvrdit, ale v noci to tam prostě je a jak o tom jednou víte tak to vidíte už hned.

PříspěvekZaslal v: pá 4. prosinec 2020, 11:57 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Pokud to bez VRR stále jede v poho na 120hz tak bych si z toho hlavnu nelámal.

PříspěvekZaslal v: pá 4. prosinec 2020, 13:17 
Nováček
Nováček
Obrázek uživatele

Mám 65 na hry a je to prostě super ale musím se uskromnit kvůli přítelkyni ta chce jet hlavně filmy. Já tolik času nemám tak ani ta spotřeba nevadí. Na OLED žádnej posranej backlight bleed, shift oproti LCD (ikdyž s tím LCD co teď mám jsem velmi spokojen). Ten problém s gamou je blbej, ale kdybych nevěděl že existuje, tak o něm nevím. Jak to nasimulovat?, hraju jedině večer při nízkém jasu a tam to asi ani vidět nepůjde. Jen pocitově po delší době sledování cítím vetší únavu očí - hraju tak max 4h/den nebo spíš víkend, ale to může být individuální.

PříspěvekZaslal v: pá 4. prosinec 2020, 18:17 
Začátečník
Začátečník

Momentalne mam rtx3080 a lg b9 a potykam se s nahodnymi vypadky obrazu ve 4k/120hz, prenastavoval jsme vsechno mozne a uz to vypadalo vyresene ,ale neni. Ma stim nekdo zkusenosti, jaky pouzivate kabel?

Mam tento levny https://www.alza.cz/premiumcord-hdmi-2- ... 636213.htm zkusim nejaky lepsi, nic jineho me nenapada.

i7 7700k @4,8Ghz 1,28v, GIGABYTE GeForce RTX 3080 EAGLE OC , 2x8gb Corsair 3200Mhz, MSI Z270 tomahawk , Evga supernova g2 750W ,Fractal define r4, Seagate ST3000DM001 3tb,WD 6400aaks, Samsung 960 pro 1tb , Creative sound blaster z, LG oled55b9

PříspěvekZaslal v: so 5. prosinec 2020, 23:28 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Ohladom hdmi 2.1 kablov - pouziva niekto dlzku 5m a viac? Da sa u nas uz zohnat certifikovany kabel, ktory ma aspon tych 5m a nefici cez optiku za 60e plus? :razz:

2 x u2410 - OLED C9 - Alloy Elite RGB - G502 Hero - Z906

PříspěvekZaslal v: po 28. prosinec 2020, 14:04 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Pokud někdo chcete 65BX, s využitím slevy tady na bazaru se dá do konce roku koupit za 36k, což mi přijde fajn.

https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php ... 1&start=20

PříspěvekZaslal v: čt 31. prosinec 2020, 14:31 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Komu nevoni OLED technologie, konecnce se blizi doba rozsireni miniLED a tento rok pujdou od LG zakoupit, predstaveni bude na CESu za par dni...

Citace:
“comprises up to almost 30,000 tiny LEDs that produce incredible peak brightness and a contrast ratio of 1,000,000:1 when paired with up to 2,500 dimming zones and advanced local dimming zones.”

mozna to bude stacit a obrazova kvalita se v realu vyrovna OLED bez rizika vypaleni a odpadne dalsi neduh a to pro nekho mozna nedostatecny jas v HDR v nizsim segmentu OLEDu

LG's first QNED Mini LED TV will feature up to 30,000 tiny LEDs

PříspěvekZaslal v: po 4. leden 2021, 18:58 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Nevíte jak zařídit, aby se vypnutá TV přestala tvářit jako další monitor, ale pěkně zmizela? Momentálně mi na ni furt skáčou aplikace a myš, a je to otravný.

PříspěvekZaslal v: po 18. leden 2021, 11:41 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

usc napsal:
Ohladom hdmi 2.1 kablov - pouziva niekto dlzku 5m a viac? Da sa u nas uz zohnat certifikovany kabel, ktory ma aspon tych 5m a nefici cez optiku za 60e plus? :razz:

Jak to vypadá s tím kabelem? Já teď objednal tenhleten, tak do pár dnů dám vědět, jestli to funguje... páč dávat trojku za nějakej optickej se mi fakt nechce...

https://www.ipopular.cz/digitus-pripojo ... konektory/

EDIT: na ten vypnutej monitor se dá použít buď DisplayPort (detekuje monitor off, HDMI ne. Ale TV ho nemá), nebo tenhle tool, co rychle přepne profily: https://sourceforge.net/projects/monitorswitcher/

PříspěvekZaslal v: po 18. leden 2021, 12:44 
Odborník PCT
Odborník PCT
Obrázek uživatele

včera jsem koukal na "3 months later" video https://www.youtube.com/watch?v=xPKrE26sDiM

Odpovědět na téma  [ 147 příspěvků ]  Přejít na stránku předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  další

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 1 anonymní