Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je pá 17. září 2021, 20:20

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 8 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět: Různé monitory - únava očí
PříspěvekZaslal v: st 23. červen 2021, 12:12 
Nováček
Nováček

Dobrý den,
potřeboval bych radu.

Pracuji jako programátor, aktuálně se pohybuju mezi prací a HomeOffice, a trávím u pc průměrně 14 hodin denně at už prací nebo zábavou.
Doma mám 3 monitory LCD monitor 24" AOC 24G2U/BK v práci pak monitory Dell UltraSharp U2415
a čím dál více se mi stává že po delší době doma mě pak v práci s koukání do monitoru bolí oči a trošku to vidím rozmazaně, zatímco doma se mi to nestává. Sladil už jas monitorů, ale nějak to nepomohlo.

Takže mě zajímá zda to bude tím že doma mám na monitorech vyšší obnovovací frekvenci 144 Hz? Popř. nějakou jinou technologií domácích monitorů?
A pokud tedy ano, a rozhodl bych se do práce dostat stejné monitory jako mám doma, tak zda zvládne počítač s
- Intel(R) Core(TM) i7-6700 CPU @ 3.40GHz
- Integrovaná grafika Intel HD Graphics 530
3 monitory AOC 24G2U/BK na 144Hz pro kancelářskou práci, tzn. jen otevřená vývojová prostředí.

Děkuji

Předmět: Re: Různé monitory - únava očí
PříspěvekZaslal v: st 23. červen 2021, 14:02 
Začátečník
Začátečník

A máš dobře nastavený jas a kontrast? První revize 24G2U má celkem dost vysoký kontrast a „by default“ prostě moc svítí. U mého kusu mám jas 0 a kontrast 40, u nové revize to vycházelo tuším na jas 20, kontrast 50.

PříspěvekZaslal v: st 23. červen 2021, 14:47 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Já můžu snad krom nejnižšího jasu ještě doporučit noční světlo. Jas mi uleví sice dost, ale k večeru už mě to taky začne dráždit.

PříspěvekZaslal v: st 23. červen 2021, 20:23 
Začátečník
Začátečník

Me se pul roku zhorsovala unava oci pri praci (v kanclu i doma), kdy jsem pri cteni papirove knizky vecer usnul po par strankach s knizkou v ruce, tak sem se dokopal k ocnimu. Sice jen mensi vada a to spise na dalku, ale ve spojeni s filtrem modreho svetla v brýlích se to posledni dva mesice slusne zlepsuje. Rekl bych, ze filtr modreho svetla v brylych zkreslil barvy mene nez ta funkce po zapnuti primo v monitoru.

PříspěvekZaslal v: st 23. červen 2021, 20:27 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Frekvenci bys měl řešit, to jo, ale né obnovovací frekvenci, ale frekvenci PWM podsvitu, kdy při nižším jasu může monitor, respektive podsvícení blikat.

Tak co se koukám, tak je bez PWM, takže bude zrada asi jinde.

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

PříspěvekZaslal v: st 23. červen 2021, 21:03 
Začátečník
Začátečník

monitorem to zas tak nebude, pokud tvůj problém se objevil nedávno. Pánové ti už doporučili „noční světlo“ existuje Monitor Light Bar. Já doma používám od Xiaomi, máš tam různé módy na čtení a denní světlo(nastavení jasu atd..) Hodně to pomůže proti únavy očí. Potom určitě navštívit očního lékaře, když sedíš u toho 14h denně, aspoň preventivně 1x do roka. Já sedím u monitoru nějakých 12h denně včetně práce a hry, přijde mi to už tak nahraně, večer už nečumím do telefonů, tv nemám :oops:. Dávám si vždy pauzu po 2h práci. K obnovovací frekvenci tak to mám podobně jak ty, doma 2x 240hz a otevřený Macbook, v práci Mac a Eizo. Mám doporučený od lékaře oční kapky Hylo, je to celkem drahý :x ale na mě to působí pozitivně. Funguju takto už více než 8 let a mám (+1,25 a +1,45). Jestli ti problém dělá jen v práci tak je tam třeba špatný světlo, nesedíš přímo u okna na proti sluníčku? Zkus vyměnit místa jestli se to zlepší.

PříspěvekZaslal v: st 23. červen 2021, 21:06 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Pálení očí může způsobovat i klimatizace (v práci bývá, doma ne), která je vysušuje. Zkus nějaké oční kapky.

PříspěvekZaslal v: čt 24. červen 2021, 07:21 
Začátečník
Začátečník

jop, klima je dobrej bordel..
Jinak doporucuji ocniho, neuskodi si zajit na prohlidku. A kdyz budes v cajku, tak bryle s filtrem modreho svetla. Pouzivam to uz par let a super. (+12h na pc denne)

ASUS ROG STRIX B350-I GAMING ~ AMD RYZEN 7 3700X 4300MHz @ 1.275V ~ EVGA GTX 1070 ~ HyperX Fury Black 32GB 3200MHz ~ Corsair SF600W ~ ADATA XPG SX8200 Pro SSD 512GB ~ Cooler Master MasterBox NR200P ~ Scythe Fuma 2 ~ Dell S2721DGF + BenQ XL2411Z + Samsung 2233RZ ~ www.flyingbbq.cz - Blog o BBQ!

Odpovědět na téma  [ 8 příspěvků ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 2 anonymních