Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je ne 23. únor 2020, 12:56

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Toto téma je zamknuté, nemůžete editovat nebo odpovídat na příspěvky.  [ 377 příspěvků ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  další
Autor Zpráva
 Předmět: DOPORUČTE 17''/19'' LCD na hry?
PříspěvekZaslal v: ne 21. srpen 2005, 22:33 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Ahoj ceka me nakup monitoru a chtel bych si koupit uz LCD.... 17 pripadne kdyby se dalo tak 19 palcu. Ma to samozrejme "hacek" a to ze to musi byt do 10000 kc, coz se mi zda proveditelne. Nejde mi ani tak o to abych mel zorne uhly 600° ;) a podobne ale potrebuji odezvu 8-12 ms! Samozrejme ze pokud existuje takovy monitor i s dobrymy parametry tak jen lip pro me....moje oko laika zaujaly acery...co vy na to?
Doporucite z vlastni zkusenosti nebo pokud se v tom pohybujete vic nez ja?....predem diky...

//Jasper - upraven nadpisek

CPU: Ryzen 3600 + Fera3 RGB, MB: MSI Tmahawk MAX B450 , GPU: Sapphire 570 Nitro+ 4GB , RAM: DDR IV - 2x 8 GB HyperX Fury RGB 3200MHz, HDD: Samsng Evo PRO 258 GB + Crucial MX500 - 500GB + WD BLUE 4GB, AUDIO: ASUS Xonar Phoebus , POWER: SEASONIC 650 Platinum , Cteci zarizeni: ASUS DRW-24D5MT , CASE: Fractal define R6 black window , MONITOR: Eizo Flexscan EV2436WFS + AOC G2460PF, Periferie: Logitech g400+Icemat 2nd edition + CM Quickfire

Předmět:
PříspěvekZaslal v: po 22. srpen 2005, 09:51 
Nováček
Nováček

Jestli chceš 17'', tak asi nejlepší kauf bude Samsung 710T (Alzasoft má teď akci, že k tomu dostaneš GTA San Andreas), ale pokud chceš radši 19", což je pro mě osobně lepší, tak bych do 10 000 koupil BenQ FP937s+, ale spíš bych si trochu připlatil a koupil Hyundai L90D+ nebo si počkal jestli sleze FSC P19-2.

Předmět:
PříspěvekZaslal v: po 22. srpen 2005, 17:17 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

No musim priznat ze vas typ na ten BenQ me skutecne prekvapil protoze tuhle znacku sem doted prehlizel jako "nespolehlivou". Ale parametry toho monitoru sou skutecne hodne solidni. Myslite ze tomu muzu verit, ze zalezi spis na konkretnim kusu nez na vyrobci?
Jinak ten hyundai se mi libi taky ale je pomerne drahy :/
A este 2 male dotazy.... cim vyssi kontrast tim lip, to uz me trklo ale jak je to s jasem? A pak by me jeste zajimalo jak tragicke bude pokud monitor nebude mit DVI vstup :)
diky...
mimochodem sem zvedav i na dalsi doporuceni, nebo na kritiku na BenQ ;)

CPU: Ryzen 3600 + Fera3 RGB, MB: MSI Tmahawk MAX B450 , GPU: Sapphire 570 Nitro+ 4GB , RAM: DDR IV - 2x 8 GB HyperX Fury RGB 3200MHz, HDD: Samsng Evo PRO 258 GB + Crucial MX500 - 500GB + WD BLUE 4GB, AUDIO: ASUS Xonar Phoebus , POWER: SEASONIC 650 Platinum , Cteci zarizeni: ASUS DRW-24D5MT , CASE: Fractal define R6 black window , MONITOR: Eizo Flexscan EV2436WFS + AOC G2460PF, Periferie: Logitech g400+Icemat 2nd edition + CM Quickfire

Předmět:
PříspěvekZaslal v: po 22. srpen 2005, 20:46 
Nováček
Nováček

Asi nejlepší je jít se pře koupí LCD na ten kousek podívat a na vlastní oči se přesvědčit jestli vám bude vyhovovat a myslím, že ve vámí vybrané cenové kategorii se nedá koupit lepší 19" LCD, než právě to od BenQ. Recenze :http://www.svethardware.cz/art_doc-C2648EA5337D5506C1256FA10028944B.html
Co se týče kritiky na toto LCD, tak se vždycky něco najde na každém monitoru. Diskuze je například zde : http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=68 ... light=benq
Jas asi vyhovuje každému jinak, ale obecně platí, že z příliš vysokého jasu bolí oči. Jas se dá samozřejmě kdykoliv snížit.
DVI má výhodu v tom, že je obraz trochu ostřejší a vše se natavuje samo.

Předmět:
PříspěvekZaslal v: po 22. srpen 2005, 21:35 
Odborník PCT
Odborník PCT
Obrázek uživatele

Musta napsal:
Tak jsem se tam podíval, a rychle zpět na PCT.... Brrr. Těch 8ms rozhodně není nutných.... Není problém napsat do letáků cokoliv..... Aby třeba 12ms nebylo někdy lepších, než těch 8ms.... :oops:

Předmět:
PříspěvekZaslal v: út 23. srpen 2005, 06:54 
Nováček
Nováček

V tomto případě si člověk nevybere, ještě jsem neviděl LCD, kde by výrobce alespoň trošku nešidil na odezvě a z 8ms může být rázem 12 a z 12 může být 16,ale i 20, a do 10 tisíc asi opravdu není rychlejší a zároveň kvalitnější 19" LCD než to od BenQ.

Předmět:
PříspěvekZaslal v: út 23. srpen 2005, 17:39 
Odborník PCT
Odborník PCT
Obrázek uživatele

Já mám LG L1950S (12ms, TCQ 03) - cena cca 9500Kč - mně vyhovuje, žádné vadné pixely, hry v pohodě @ kompromis parametrů a ceny.
Je vyroben technologii TN - všechno má své pro i proti - ( http://www.pctuning.cz/index.php?option ... &Itemid=47 ).
Za tu cenu to vidím také jako docela dobré řešení. :)

Předmět:
PříspěvekZaslal v: st 24. srpen 2005, 21:44 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

MMM ten BenQ se mi pomerne libi....jenze ja sem "profi" hrac 3d acki tak nevim jestli se nakonec na ten LCD nevykaslu uplne protoze za ty penize tam mit pak nejasnej obraz a vadny pixely to bych psychicky nesnes!
Mimochodem to se neda reklamovat kdyz tam sou vadny pixely? Tim myslim treba vic jak dva... :shock:

Předmět:
PříspěvekZaslal v: čt 25. srpen 2005, 09:29 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

maXXmilian napsal:
... reklamovat kdyz tam sou vadny pixely? Tim myslim treba vic jak dva... :shock:

Každý výrobce to má jinak. Jinak nové 4ms Benq stojej za prd. Úhly na nic, barvy na nic.

Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06

Předmět:
PříspěvekZaslal v: čt 25. srpen 2005, 13:58 
Nováček
Nováček

Třeba Philips teď poskytuje záruku nula vadných bodů po dobu tří let. Z našich internetových prodejen vím třeba o Cybexu, že ti v případě nalezení vadného pixelu LCD vymění.

Předmět:
PříspěvekZaslal v: čt 25. srpen 2005, 17:11 
Odborník PCT
Odborník PCT
Obrázek uživatele

Musta napsal:
Třeba Philips teď poskytuje záruku nula vadných bodů po dobu tří let.
Citace:
Pokud během této doby objevíte na Vašem LCD displeji byť i jen jediný vadný bod, servisní středisko Vám panel zdarma opraví nebo vymění. Záruka PERFECT PANEL se vztahuje na každý zakoupený 17” a 19” lcd monitor PHILIPS řady B6 a P6.
Takže to neplatí pro všechny Philipsy...
maXXmilian napsal:
jenze ja sem "profi" hrac 3d acki
To bych zůstal zatím věrný CRT. :wink:

Předmět:
PříspěvekZaslal v: čt 25. srpen 2005, 17:19 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

O tech philipsech vim, jenze si to za A zaplatite a za B 3 roky nejsou 10 jako u CRTek ze :razz:
Tak se este rozmyslim co s tim, protoze jinak bych si vzal asi 19 CRT od LG maj ji myslim v alzaci za ctyrku a vypada fakt cute :twisted: A vadny pixely mi muzou bejt ukradeny ;)
Ale znamej z anglie mi doporucoval znacky ktery pouzivaj monitory Hynix?! Nevim jestli si nesplet znacku nebo tak ale rikal ze takovej ma a ze ty sou prej nejlepsi a brzy maji byt i 8ms (on ma 20)

Předmět:
PříspěvekZaslal v: čt 25. srpen 2005, 19:32 
Začátečník
Začátečník

Citace:
jenze ja sem "profi" hrac 3d acki

CRT
jinak k LCD, teď se dá volit mezi docela rychlými TN panely, ale hnusné barvy a nebo pomalejší PVA a pěkné barvy, čili ani jedno ani druhé, toť můj názor

Předmět:
PříspěvekZaslal v: čt 25. srpen 2005, 21:52 
Odborník PCT
Odborník PCT
Obrázek uživatele

sid napsal:
CRT
jinak k LCD, teď se dá volit mezi docela rychlými TN panely, ale hnusné barvy a nebo pomalejší PVA a pěkné barvy, čili ani jedno ani druhé, toť můj názor
To je sice pravda, ale oči máš pouze jen jedny..... :(

Předmět:
PříspěvekZaslal v: čt 25. srpen 2005, 22:15 
Začátečník
Začátečník

Shit napsal:
sid napsal:
CRT
To je sice pravda, ale oči máš pouze jen jedny..... :(

no tak zatnout zuby a vzít co nejrychlejší TN panel, přehlídnout hnusné barvy, hlavně , že to bude málo mazat,
jnak ty CRT zas tak hrozný na oči nejsou, pokud je solidní a máš 100Hz

Předmět:
PříspěvekZaslal v: čt 25. srpen 2005, 22:20 
Odborník PCT
Odborník PCT
Obrázek uživatele

sid napsal:
To jsem si říkal taky, než jsem přešel na LCD. :oops:

Předmět:
PříspěvekZaslal v: pá 26. srpen 2005, 14:18 
Začátečník
Začátečník

Shit napsal:
sid napsal:

problém je, že já taky teď měl týden nové LCD a vrátil jsem ho, nějak jsem si na něj nemohl zvyknout , bolely mě oči spíš z LCD,než z CRT (tohle je určitě idividuální) a s nastavením jsem si dost pohrál, snažil se na něj zvyknout. ne mě nikdo nepřesvědčí, že LCD je teď lepší
jak CRT, tak LCD mají své plusy i mínusy, ale pro mě čas přechodu na LCD ještě nepřišel, snad za 1/2 roku, za rok uvidím

Předmět:
PříspěvekZaslal v: pá 26. srpen 2005, 14:56 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

sid napsal:
Shit napsal:
sid napsal:
.... ne mě nikdo nepřesvědčí, že LCD je teď lepší
jak CRT, tak LCD mají své plusy i mínusy, ale pro mě čas přechodu na LCD ještě nepřišel, snad za 1/2 roku, za rok uvidím

Osobně bych si už CRT monitor nikdy nekoupil. Z CRT mě dost bolela hlava a je to jedno jestli je kvalitní nebo obyč. Jestli jede na 85 nebo 100Hz. Prostě mě osobně již CRT monitory nevyhovují. Od první chvíle jsem si zvykl na 100% ostrost na LCD, a také na ostatní prametry. Dnešní kompromis je asi nějaký kvalitní PVA LCD jako třeba 17" Eizo s 16ms. Nejen že odezva je již pro drtivou většinu lidí dostačující, ale i barvy jsou výborné. Výraznější a kontrastnější než na drtivé většině CRT.

Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06

Předmět:
PříspěvekZaslal v: pá 26. srpen 2005, 22:10 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Stale se nemuzu zbavit choutek na toho 19 BenQa, kterej ma hodne solidni vsechny parametry :) Ja mam naprosto vysvicenou shit 15, takze neco jako ze to neni jako CRT me trapit nebudu i kdyz si koupim vadnej kousek ;))) ale kdyz uz do toho chci vrazit desitku (sem student) tak chci neco co mi
a) vydrzi
b) je doooost kvalitni
c) bezporuchove.....cert vem vsecky pixely a podobne...
A je pravda ze zatim se mi taky zda ze cas LCDcek este nenastal ale blizi se (predevsim ted) milovymi kroky
Ale kdyz vam to vas milujici rodic nabidne 19 crt / 17 lcd.... nevim, je to doslova dilema....btw moje oci pripominaji neco po transplantaci cervene barvy do belma :sad:

Předmět:
PříspěvekZaslal v: pá 26. srpen 2005, 22:24 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

maXXmilian napsal:
.....
Ale kdyz vam to vas milujici rodic nabidne 19 crt / 17 lcd.... nevim, je to doslova dilema....btw moje oci pripominaji neco po transplantaci cervene barvy do belma :sad:

No tak rozhodně 17" LCD. IMHO za relativně kvalitní 19" CRT dáš taky kolem 8000Kč.

Když nepočítám shity jako Hyundai a LG, kde je kontrast horší než na mým LCD :lol:

Z 17" bych možná popřemýšlel o tomto: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=33030

Philips dělal vždy kvalitní obrazovky, takže ani ty LCD by nemusely být k zahození.

Toto téma je zamknuté, nemůžete editovat nebo odpovídat na příspěvky.  [ 377 příspěvků ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  další

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 2 anonymních