Corsair vengeance LPX

Paměťové moduly DDR4 pro stolní PC i pro notebooky.
Odpovědět
misapan
Nováček
Nováček
Registrován: 26. črc 2015

Corsair vengeance LPX

Příspěvek od misapan »

Ahoj,

mám ramky corsair vengeance LPX

a desku gigabyte g7 gaming

Problém je, když chci nastavit XMP profil. PC se nenabootuje. Resp. vložim ramky, pustí se PC a automaticky nastaví XMP, pak se vypne, zapne, a hodí mě do do biosu kde bud můžu nechat XMP (situace se opakuje) a nebo dát normal a pc běží.

Druhý problém je, když chci ramky zapojit do dual channel. Ramky dle manuálu vložím do odpovídajících slotů a PC se nenabootuje, dokola se restartuje a deska hlásí error 55, tedy " Memory intialization error occurs." Nejaka rada?

Bios mám nejnovější.
Eddward
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2009
Bydliště: SVK - Košice

Re: Corsair vengeance LPX

Příspěvek od Eddward »

problem bude asi v tom ze nastavit len XMP nestaci,
oficialne podporovany takt pamäti Intelom je 2133Mhz, vsetko nad je len negarantovane pretaktovanie - pamäte ti to sice daju ale procesor nemusi...
3200Mhz je uz dost vysoky takt pre pamätovy radic, takze sa skus pohrat aj s napätim VCCSA a VCCIO... automatika nemusi stacit,
Intel Core i7 8700K @ 4.8Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 2.1/15.5Ghz
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p

Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
misapan
Nováček
Nováček
Registrován: 26. črc 2015

Re: Corsair vengeance LPX

Příspěvek od misapan »

Ok moc děkuji za radu... Ještě co s tim dual channelem?
Eddward
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2009
Bydliště: SVK - Košice

Re: Corsair vengeance LPX

Příspěvek od Eddward »

s tym ti neviem velmi pomoct, nestretavam sa s tym aby nefungovala tak jednoducha vec ako dual channel...
skusil si aj moduly vymenit medzi sebou ?
ak nie su RAM vyslovene chybne tak je problem v biose dosky a vela s tym asi nespravis
Intel Core i7 8700K @ 4.8Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 2.1/15.5Ghz
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p

Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
misapan
Nováček
Nováček
Registrován: 26. črc 2015

Re: Corsair vengeance LPX

Příspěvek od misapan »

Eddward píše:problem bude asi v tom ze nastavit len XMP nestaci,
oficialne podporovany takt pamäti Intelom je 2133Mhz, vsetko nad je len negarantovane pretaktovanie - pamäte ti to sice daju ale procesor nemusi...
3200Mhz je uz dost vysoky takt pre pamätovy radic, takze sa skus pohrat aj s napätim VCCSA a VCCIO... automatika nemusi stacit,

No, ja to dal z "normal" na "auto" a XMP se rozbehlo. Ramky beží na na 3 600 mhz, ale teda procík má o 15 stupnů víc - dokonce aj vetrák se musel roztočit o trochu víc než před tím :D

/e no topí to strašně, budu to muset vypnout :D

/E č.2

Zkoušel jsem ty dual channely + prohodit moduly mezi sebou. Také bez výsledku.

Počítač se spustí jen prostě v prvních dvou slotech, jinak to hlásí chybu + když v těch prvních dvou slotech ty jednotlivé moduly přehodim, tak se taky nespustí.
Eddward
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2009
Bydliště: SVK - Košice

Re: Corsair vengeance LPX

Příspěvek od Eddward »

aha tak ty si to mal na "normal" ? nepoznam aktualny Gigabyte bios ale predpokladam ze tym sa napevno nastavuju zakladne hodnoty, ktore su samozrejme pre XMP profil nevhodne...
pri XMP nad 3000Mhz potrebujes s tym samozrejme hybat, bud to urobi na "auto" doska automaticky, alebo uplne rucne nastavit napätia...
ak ti auto funguje tak fajn... chcel si ale napisat 3200Mhz ?

iste ze to moze topit viac, zvysili sa ti napätia pre System Agent a IO, pravdepodobne ti doska pustila na auto az prilis vela... skus mi tu napisat napätia pre SA a IO ked to vies vycitat... mozno by sa to dalo vyladit rucne na nizsie hodnoty, lenze to je na dlhsie testovanie...

s tym dualom ma nic viac teraz nenapada, mozno len vypnut memory training v biose ked nieco take najdes... k tomu ti musi niekto iny poradit
Intel Core i7 8700K @ 4.8Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 2.1/15.5Ghz
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p

Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
misapan
Nováček
Nováček
Registrován: 26. črc 2015

Re: Corsair vengeance LPX

Příspěvek od misapan »

Moc děkuji za radu, jsem rád že ten XMP funguje. Ale co mě trápí je ten dual channel.

Přiznám se, že taktování ram je pro mě španělská vesnice, takže tady máš hodnoty: (jinak je to 3,6 ghz)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ten dual channel nevim tam nastavim, kdyz zapojim ramky do dual channelu tak se nedostanu ani do biosu :(
Jinak s továrním biosem ty ramky nefungují vůbec
Eddward
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2009
Bydliště: SVK - Košice

Re: Corsair vengeance LPX

Příspěvek od Eddward »

aha, takze si sem dal v prvom prispevku zly link, kde si pisal ze mas 3200Mhz

no 3600Mhz je uz celkom dost, kto ti take odporucil ? je to uz celkom zbytocna rychlost a moze priniest viac problemov ako uzitku...
napätia by som chcel radsej vidiet z biosu, na tychto obrazkoch nevidim vsetko co by som chcel, ale to co vidno nevyzera zle, doska si s tym poradilo celkom dobre... ak mas SA 1.20V pre take pamäte, menej by som asi neskusal...

s dual channelom tym padom vidim problem jednoducho v nekompatibilite,
pozri si memory support list - http://www.gigabyte.com/products/produc ... ort%20list

tvoje pamäte maju zrejme kod - CMK16GX4M2B3600C18R
a ten tam nie je
Intel Core i7 8700K @ 4.8Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 2.1/15.5Ghz
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p

Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
misapan
Nováček
Nováček
Registrován: 26. črc 2015

Re: Corsair vengeance LPX

Příspěvek od misapan »

Tak to by mě nenapadlo že to neni podprováno. Mockrát Ti děkuji za pomoc
Odpovědět

Zpět na „DDR4“