po výměně nových ram nejde obraz

Paměťové moduly DDR4 pro stolní PC i pro notebooky.
Odpovědět
GenuineOver
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2013

po výměně nových ram nejde obraz

Příspěvek od GenuineOver »

Dobrý den, po nainstalování nových ram 2x8gb HyperX savage 2400mhz mi po zapnutí pc jen u monitoru bliká modrá dioda a nejde obraz zkusil jsem kombinovat všechny 4 sloty, ale furt to samý potom jsem vyzkoušel starý 3x2gb a normálně pc funguje. Desku mám msi 970 gaming, která podporuje ram do 2133mhz na googlu jsem se dočetl, že by je měla spustit, ale jen na 2133mhz max, nasazený byly určitě dobře pořádně jsem je tam zatlačil a připevnil fakt nevím jestli jsem je nezarazil úplně zkusím to kdyžtak znovu ale fakt nevím jestli to je tahle příčina.
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: po výměně nových ram nejde obraz

Příspěvek od morke »

Vadné RAM, reklamace nebo vrácení. Udávaná frekvence se nastavuje XMP v BIOSu, takže nově instalované paměti mají jen svou základní hodnotu.
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
GenuineOver
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2013

Re: po výměně nových ram nejde obraz

Příspěvek od GenuineOver »

Tak jsem je tam zkusil dát znova a už pc funguje jak má díky za reakci reklamace nebude nutná.
Odpovědět

Zpět na „DDR4“