Vadný Kingston HyperX DDR4 modul?

Paměťové moduly DDR4 pro stolní PC i pro notebooky.
Odpovědět
lostsoul
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2013
Bydliště: Brno

Vadný Kingston HyperX DDR4 modul?

Příspěvek od lostsoul »

Dobrý večer.

Dnes jsem s manželkou pařil Wormsy a komp se náhle sekl. Restart nepomohl, diagnostické diody na desce zobrazovali CPU problém. Tak jsem provedl clear_cmos přes jumper a počítač se normálně rozběhl. Celé odpoledne jsem na něm pracoval a večer jsem si chtěl zahrát Forzu Horizon 3. Počítač se při hraní opět zasekl, po restartu na desce svítí CPU+MEM. Opět jsem provedl clear_cmos. Počítač naběhl do BIOSU, kde jsem si povšiml, že mám dostupných pouze 8 GB RAM (z celkových 16). Mám Kingston HyperX 2x8GB DDR4 3200 MHz. Memtest při startu také provede test jen 8 GB.

Po naběhnutí do windows zobrazuje 16 GB, ale použitelných je jen 7,95. CPU-Z detekuje také 2 moduly. Když je oba vyjmu a dám zpátky, tak se v BIOS opět objeví 16 GB RAM, ale poté co naběhne Windows10, se počítač zasekne. Zkoušel jsem už úplně všechno, nastavil jsem base clock CPU i RAM a nic. BIOS mám poslední.

Zde jsou mé hypotézy:

1. vadný ddr4 modul - s jedním to funguje, druhý hází chyby (jako napřiklad vaše heslo do windows je špatné - přitom jsem ani neměl připojenou klávesnici a ani jsem do ní neťukl)

2. vadná deska

3- vadný řadič RAM v CPU

Konfigurace - viz. můj podpis. Případně, pokud by se našel nějaký dobrák z BRNA, který by byl ochoten otestovat mé paměti na počkání, ať nejsem v obchodě za trubku, bylo by to super.

Dík za rady ! :)
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadný Kingston HyperX DDR4 modul?

Příspěvek od spajdr »

Pokud jeden modul funguje bez chyb a druhý modul v tom samém slotu, kde byl první modul hází chyby, tak tam není co řešit a bude třeba reklamovat.
lostsoul
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2013
Bydliště: Brno

Re: Vadný Kingston HyperX DDR4 modul?

Příspěvek od lostsoul »

Spajdre, dík za rychlou odpověď. :)

Teď jsem to pro sichr zkusil, a je to tak. S tím druhým ve stejném slotu PC ani nepostne, po resetu opět debug led CPU+MEM a konec. S druhým naběhne okamžitě.

Předpokládám, reklamovat se musí celý kit (2x8) a ne jen jeden modul, co ?
tmaven
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. kvě 2007
Bydliště: Havířov/Ostrava/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadný Kingston HyperX DDR4 modul?

Příspěvek od tmaven »

jop, cely kit
ASUS ROG STRIX B550-I GAMING ~ AMD Ryzen 7 5800X3D ~ GeForce RTX™ 3070 Ti GAMING OC 8G ~ G.SKill Trident Z RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3600 CL17 ~ Corsair SF750W ~ Samsung 980 PRO 1TB ~ Cooler Master MasterBox NR200P ~ Scythe Fuma 2 ~ Dell S2721DGF + BenQ XL2411Z + Samsung 2233RZ ~ www.flyingbbq.cz - Blog o BBQ!
Odpovědět

Zpět na „DDR4“