Skutečná rychlost RAM

Paměťové moduly DDR4 pro stolní PC i pro notebooky.
Odpovědět
Rubbys
Nováček
Nováček
Registrován: 13. led 2020

Skutečná rychlost RAM

Příspěvek od Rubbys »

Ahoj,

na rovinu přiznávám, jsem negramot ohledně OC.

Ale zajímalo by mě jakou vlastně mám reálnou rychlost RAM. Moc nechápu kolonce Max. bandwidth DDR-2400 (1200Mhz)

a v biosu je nastavené 3200 Ghz.

Ramky mám : https://www.czc.cz/hyperx-predator-rgb- ... 54/produkt
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
CPU: AMD Ryzen 7 2700X MB: MSI B450 Gaming pro Carbon ac RAM: HyperX Predator 2x8Gb 3200Hz SSD: M.2 Kingston 500Gb HDD: Seagate 7200 2TB GPU: XFX RX 590
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Skutečná rychlost RAM

Příspěvek od HEAD »

V cpu-z musis koukat na zalozku memory a ne SPD..
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
stefan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2004

Re: Skutečná rychlost RAM

Příspěvek od stefan »

Ahojte, objavujú sa informácie o možných parametroch DDR5 a aké sú s tým problémy, kedy asi prídu a pod.... Mohol by mi niekto vysvetliť ako je to s tou pamäťou? Veď v GPU už dávno sú GDDR6 na 14000 Mhz. Prečo proste sa nezoberú tie GDDR, neurobia kompatibilné a nestrčia sa do slotu do PC? V čom je ako problém? Ďakujem.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Skutečná rychlost RAM

Příspěvek od zombux »

GDDR je hodně jiná RAM než DDR, postavená na úplně jiný workload.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Skutečná rychlost RAM

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Představ si že by to i fungovalo (konzole používaj a budou opoužívat GDDR jako RAM) ale tyhle paměti jsou optimalizovaný na prostupnost ne latence + nemaj takové kapacitní možnosti. Výkon by tedy bal cca stejnej čilehce horší a měl by jsi třeba 16GB strop. To nechceš. DDR5 maj jít komplet jinym směrem. Tentokrát budeme mít relativně velký moduly i bez RDIMM/LRDIMM (až 64GB na modul) a spoustu dalších vylepšení pod kapotou.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Skutečná rychlost RAM

Příspěvek od Atapi »

Ono je to tak trochu i o ceně vs výkon - pro mainstream to co máme prostě tak nějak stačí, nestálo by to za ty příplatky a komu to za to stojí (enthusiast a servry), ten si může koupit "aspoň" high end ram a systém s quad channel.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „DDR4“