Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je po 18. listopad 2019, 17:52

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 33 příspěvků ]  Přejít na stránku předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět: Re: T-mobile ADSL na ASUS DSL-AC68U
PříspěvekZaslal v: pá 16. říjen 2015, 17:29 
Nováček
Nováček

Dobrý den,

mám stejný problém na tomto modelu. Povedlo se Vám to zprovoznit?

PříspěvekZaslal v: pá 16. říjen 2015, 18:39 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Bohužel se mě nepodařilo rozchodit a tak jsem jej vrátil ve 14 denní lhůtě. Momentálně jedu na Asus routeru DSL-N55U, který se rozběhl naprosto bez problémů.

PříspěvekZaslal v: ne 6. prosinec 2015, 17:56 
Nováček
Nováček
Obrázek uživatele

Mám ten samý router a VDSL2 od O2 a problémy se stabilitou spojení. Modem se spojí a po pár minutách se spojení rozpadne, a tak pořád dokola. Když udělám reset do továrního nastavení, spojení někdy vydrží i pár hodin. Rekord jsou 3 dny. A pak se situace opakuje. Zkoušel jsem automatické nastavení i různé možnosti přímo v nastavení DSL. Ale výsledek je stále stejný. Teď po více než měsíci zkoušení už jsem to vzdal a pošlu ho na reklamaci. Teď mi nezbývá než doufat, že je to jen vadný kus.

Bral jsem ho hlavně kvůli dual-wan (DSL/WAN) a proklamovaným možnostem provozu - line balancing. U zařízení za 5k sem doufal v to, že jej zapojím nastavím a pojede. :(

MB Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3, CPU Intel i5-4690, RAM 2x8GB Kingston HyperX Fury, HDD Intel SSD 120GB + 240GB, WD 1,5TB, GK Asus STRIX R9 380X-4G-Gaming, Zdroj Seasonic SS-620GM2, Case COOLTEK Antiphon

PříspěvekZaslal v: ne 6. prosinec 2015, 18:01 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Ono čistě teoreticky jsou nějáké standardy které by ty zařízení měly splňovat. Ale v praxi je to jinak. Nejedodušší řešení je vzít modem od ISP, za ten zapojit vlastní router, který vytáčí PPP a neřešit.

Humans have a ‘deep-seated urge to self-transcendence’, which can take toxic forms – alcoholism, addiction, the intoxication of nationalism and war, the mindless hedonism of Brave New World.

PříspěvekZaslal v: po 7. prosinec 2015, 16:32 
Nováček
Nováček
Obrázek uživatele

Ano to je, ale já sháněl zařízení se dvěma WAN porty (WAN/DSL), USB 3.0 s podporou NTFS, WiFi 2,4 i 5 GHz. A najít na našem trhu něco takového je docela fuška. No ano, teď už bych to asi řešil klasickým dual-wan routerem s využitím DSL modemu od ISP. Ale i obyčejný dual-wan router s těmi parametry co chci jsem nenašel. Když teda pominu RT-AC68U.

Weslo napsal:
Ono čistě teoreticky jsou nějáké standardy které by ty zařízení měly splňovat. Ale v praxi je to jinak. Nejedodušší řešení je vzít modem od ISP, za ten zapojit vlastní router, který vytáčí PPP a neřešit.

MB Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3, CPU Intel i5-4690, RAM 2x8GB Kingston HyperX Fury, HDD Intel SSD 120GB + 240GB, WD 1,5TB, GK Asus STRIX R9 380X-4G-Gaming, Zdroj Seasonic SS-620GM2, Case COOLTEK Antiphon

PříspěvekZaslal v: po 7. prosinec 2015, 19:37 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Kdybys koupil obyč dual wan zařízení na IP, nechal modem a koupil AP, měl bys to za 30% a fungovalo by to hned. To je častý omyl, že všechno bude umět jedna krabička....

Humans have a ‘deep-seated urge to self-transcendence’, which can take toxic forms – alcoholism, addiction, the intoxication of nationalism and war, the mindless hedonism of Brave New World.

PříspěvekZaslal v: út 8. prosinec 2015, 07:55 
Nováček
Nováček
Obrázek uživatele

Já se v sítích moc nevyznám. Takže all-in-one řešení jsem viděl jako nejjednodušší možnost. Nechci tady mít x krabiček. :D Teď jsem to zatím vyřešil tak, že mám DSL přes Comtrend jen pro svůj PC a druhé přípojení přes TP-Link pro všechny ostatní. Čili vlastně dvě sitě.

Jestli se v tom vyznáš, co bys mi poradil?

Weslo napsal:
Kdybys koupil obyč dual wan zařízení na IP, nechal modem a koupil AP, měl bys to za 30% a fungovalo by to hned. To je častý omyl, že všechno bude umět jedna krabička....

PříspěvekZaslal v: st 23. prosinec 2015, 20:23 
Nováček
Nováček

Mám úplně stejný modem a úplně stejny problém, nedaří se připojit k DSL.
Už mám druhý kus, takže vadný kus jsem už vyloučil. Budu ho muset už potřetí vrátit (poprvé jsem měl ten ethernetový bez DSL modemu). Asi zase pořídím ten bez DSL a budu do něj holt připojovat modem od ISP.
To vypadá, jako by to analogově nedával. Já nevím slabý zesilovač nebo něco. Jsem už asi dost daleko od ústředny.

PříspěvekZaslal v: st 23. prosinec 2015, 21:36 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Spíš nějáká nekompatibilita čipsetu DSLAMu T-Mobile (nebo CETINu) a tohoto konkrétního zařízení, to se občas stává. Nechat modemovat zařízení od ISP je nejlepší volba, přepnout ho jako bridge a PPP vytáčet ze zařízením za tím a máš vše OK.

PříspěvekZaslal v: čt 21. leden 2016, 07:29 
Nováček
Nováček
Obrázek uživatele

Tak zdá se, že nakonec vše vyřešila reklamace a výměna za nový kus. Zatím (týden) šlape v pohodě. Snad to vydží. :)

PříspěvekZaslal v: ne 15. květen 2016, 12:58 
Nováček
Nováček

Mám stejný problém s ASUS DSL-AC52U jako ho popisuje @Quakes. Nastaveno je všechno správně, dls připojeno a identifikováno, ale internet stále nepřipojen. Předchozí modem DSL-N16U až do reklamace naprosto v pořádku fungoval. Vyzkoušel jsem i dva TP-LINK TD-W8980B, z toho první zcela nefunkční a druhý měl časté výpadky spojení. Neporadil by mi někdo funkční modem pro ADSL od T-mobilu nebo spolehlivou kombinaci modemu a routeru? Mockrát díky!

PříspěvekZaslal v: út 17. květen 2016, 21:30 
Nováček
Nováček

Tak nakonec byl problém u T-mobilu. Restartovali linku a modem funguje.

PříspěvekZaslal v: st 6. listopad 2019, 19:59 
Nováček
Nováček

Měl jsem ten samý problém, nakonec se mě se osvědčilo konfigurovat před zapojením DSL kabelu, vše pak naběhlo okamžitě.

Odpovědět na téma  [ 33 příspěvků ]  Přejít na stránku předchozí  1, 2

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 2 anonymních