Jak sdílet připojení k Internetu ve Windows na více PC

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
xeq
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. lis 2007
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od xeq »

Poradil by mi niekto so zdielanim internetu ?
Mam kablovy internet od chella kde je mozne registrovat jedno pc
1. PC - Windows Vista
-pripojeny k modemu
-2.sietova karta je v pc a je cez nu pripojene druhe pc
IP: 192.168.0.1
maska:255.255.255.0
Brana: NIC
DNS: NIC

2. PC - Windows XP
-Pripojeny k 1. PC cez sietovku
IP: 192.168.02
maska:255.255.255.0
Brana:192.168.0.1
DNS:192.168.0.1


Pc mozem vidiet vo workgroup, ale zdielane data mozem prezerat len na 2. PC z prveho pocitacu opacne to nejde screen:
Obrázek
Uvital by som pomoc cez icq: 246-523-648

DAKUJEM
7820x@4,8Ghz / MSI X299 Gaming M7 ACK / 4*8GB 3200Mhz CL16
Koro
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2006
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koro »

je NATovanie narocne na vykon? ako server by som pouzil 800 MHz Duron (mal by to zvladnut ale vykon ubera aj sestra ktora za tym pc sedi) a potrebujem aby pocitac za nim dosahoval rychlosti aspon 30 Mbps
Diki
montana
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. bře 2006
Bydliště: U Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od montana »

Zdravim,
chtel bych se zeptat, jestli tento "set" http://www.nejlevnejsipocitace.cz/shop/air...d8149e8976
OvisLink WT-2000R + WT-2000USB bundle staci pro propojeni a sdileni internetu (popr. dat) mezi dvema PC? Bude muset byt zapnuto prvni PC, abych mel pristup k internetu na druhem?

Prvni PC s internetem ma Win Vista a druhe Win XP. Nevim jestli je problem propojit dve PC s jinym systeme pres WiFi... v tomto se totiz vubec nevyznam.. :oops:
Pokud by toto reseni neslo, muzete mi doporucit jinou variantu nejlepe ve stejne cene?
Diky za rady :wink:
http://www.kulturakriplu.net

Mainboard:Asus M2N-SLI DeLuxe CPU: AMD Athlon 64 X2 5600+ RAM: A-Data Vitesta EE 2x1GB 800MHZ Grafika: Sapphire ATI Radeon HD 2900 XT 512MB HDD: Western Digital Caviar SE16 320GB SATA II Mechanika: Samsung SH-S203B Skříň: Cooler Master Elite 331 Monitor: Samsung 20" SM 2032BW
bartd
Nováček
Nováček
Registrován: 22. úno 2004

Příspěvek od bartd »

Dobrý den, jsem připojen k internetu prostřednictvím pevné linky v paneláku pomocí sítové karty. Mám ještě jeden počitač a chtěl bych tyto počítače spolu propojit, tak abych mohl surfovat ,když je jeden vypnutý nebo oba zapnutý (na obou současně),umožní mi to Switch, nebo budu muset koupit router? Pro každé PC budu mít svou IP adresu (od poskytovatele internetu).
bubanek
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2005
Bydliště: /dev/null (aka Brno)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubanek »

jestli máš jenom obyčejný ADSL modem, tak potřebuješ router
jestli máš mode+router v jednom, tak stačí natáhnout kabely

IP adresa je jenom jedna, ale vzhledem k NATu toho routeru se nepůjde dostat k těm PC v síti přes veřejnou IP (leda s port forwardingem)
tx3rf
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. pro 2006
Bydliště: praha

Příspěvek od tx3rf »

Zdravim, resim vec, Pocitac pripojenej k siti klasicky pres LAN, deska ma WIFI AP, potrebuju, abych moh pristupovat z jinejch zazireni k internetu, kterej bude sditel ten pocitac, nechci slyset, ze je to reseni nanic, potom si koupim klasickej router a WIFI AP v jednom, ale ted to potrebuju vyresit takhle...

OS Win Vista business 64bit

diky za vsechny rady, pocitac je ten z podpisu. :wink:
X-COM
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak sdílet připojení k Internetu ve Windows na více PC

Příspěvek od X-COM »

Čau,
asi před dvěma lety jsem byl na jedné odlehlé chatě, kde byla jen elektrika, ale internet (kabel ani wifi) ne. Někdo tam měl USB modem na připojení přes "mobil" (takové to mobilní připojení O2). A z toho vytvořil WLAN, aby se mohly napojovat notebooky.

Letos o Silvestru bych toto na jiné odlehlé chatě chtěl vytvořit já, ale vůbec netuším, co je pro to potřeba (samozřejmě ten USB modem).
Ale co pak? Nějaký router, který má připojení na WAN přes USB? Fakt netuším.
Ryzen 7950X, RTX4090, 96GB RAM, 2TB NVMe SSD system, 2TB NVMe SSD data, 112TB RAID 6
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Jak sdílet připojení k Internetu ve Windows na více PC

Příspěvek od Weslo »

X-COM píše:....
uměl to Asus WL-500g - ale něco dnešního nevím - zkusím pohledat
tx3rf píše:....
klasika - nastavit WLAN adaptéru IP z jiného rozsahu než má ethernet(a na Wi-Fi zařízení téže samozřejmě) a povolit sdílení - to je stejné už od Win2k
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
gmn
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. pro 2005
Bydliště: HraKra
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak sdílet připojení k Internetu ve Windows na více PC

Příspěvek od gmn »

Zdravím, mám WiFi připojení s pevnou IP adresou a potřeboval bych pomocí tohoto: http://www.cybex.cz/D-Link-DI-524-WiFi- ... t=8300445/ připojit k netu další PC (ne však vzduchem) a hlavně tak, aby to provider nepoznal. Půjde to vůbec?
Díky za každou odpověď.
Veronika
Nováček
Nováček
Registrován: 30. lis 2008

Re: Jak sdílet připojení k Internetu ve Windows na více PC

Příspěvek od Veronika »

Tak jo,zkusím to napsat. Mám PC Asus,router Zcomax-2204A-TX a notebook.V PC je Windows XP a v noťasu Vista.Měla jsem to na seřízení v prodejně,kde jsem PC kupovala a tam mi řekli,že by měl internet fungovat i v notebooku.Jenže.Když dám kabel od netu do routeru a další kabel vede z routeru do pc,net šlape málokdy jak v pc,tak v noťasu.Nastavení IP adresy,atd.dám automaticky,jak mne to v té prodejně učili.Jakmile ale odpojím router od pc a kabel od netu připojím znovu k pc(včetně přenastavení IP adresy na původní),net šlape O.K.
Dotaz:1.je možný,že příjem ruší kabelová anténa,která je blízko PC(tedy i routeru)?Poněvadž,když zapojím router do zásuvky,televize,kterou mají děti ve vedlejším pokoji začne mít špatný signál.
2.router je asi v poho,pač ho měřili-byla jsem ho totiž reklamovat,že to je tím.
Omlouvám se.jestli je to nesrozumitelné nebo nedostačující pro konzultaci takto na dálku,ale už si nevím rady.Moc dík-komukoli

Oooouuu :-D Moc se omlouvám.Nemám Asus,ale AMD Athlon-XP.Já tomu vážně nerozumím. 8-)


//Fifi: Odstraněny OT posty. Sloučen dvojpost.
Fifi
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Praha, Ostrava, Brno, Bratislava

Re: Jak sdílet připojení k Internetu ve Windows na více PC

Příspěvek od Fifi »

Pro vyřešení problému je třeba nastavit IP adresu poskytovanou ISP na WAN rozhraní routeru. Pokud chceš mít dynamicky přidělované adresy ve Tvé lokální síti, bude nutné na LAN rozhraních nastavit DHCP. Pokud tak router neučiní automaticky, bude nutné nastavit směrování mezi jednotlivými rozsahy IP adres manuálně. Všechna nastavení routeru se budou provádět v jeho webovém rozhraní. Tedy zadáním příslušné IP do prohlížeče (viz manuál). Pokud nějakému pojmu nerozumíš, pokus se jej najít třeba na wiki. Na závěr nezapomeň ověřit, že Tvé počítače nemají nastavenu pevnou IP adresu, ale že fungují v režimu DHCP klienta.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re:

Příspěvek od zombux »

Koro píše:je NATovanie narocne na vykon? ako server by som pouzil 800 MHz Duron (mal by to zvladnut ale vykon ubera aj sestra ktora za tym pc sedi) a potrebujem aby pocitac za nim dosahoval rychlosti aspon 30 Mbps
Diki
pozdě ale přece - používám na NATování router s celeronem 633MHz, využití CPU se pohybuje kolem 6%
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
MAOrh
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. dub 2007
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Jak sdílet připojení k Internetu ve Windows na více PC

Příspěvek od MAOrh »

zdravim, mam wifi kartu zyxel g-302 v3 a nemuzu na ni natrvalo nastavit 802.11g...

stale si strida b z g a proto mam prenosovou rychlost stale 1 a ne 54 jak podporuje format G...
V dnešní době je těžké být největším debilem, konkurence je veliká!
MB Asus Z77-A CPU QuadCore Intel Core i5-3470 +Noctua NH-U12F GPU MSI R9 270X HAWK 2GB RAM Crucial 8 GB DDR3-1600 SSD Samsung 840 EVA 120GB HDD 2x Seagate HDD Baracuda 3TB ZDROJ Enermax MODU82+ 525W CASE Fractal Design Define 4+window + Noctua NF-S12 MONITOR Samsung P2470HD + Philips 55PUS8303
sima.ondra
Červená karta
Červená karta
Registrován: 14. led 2009

Re: Jak sdílet připojení k Internetu ve Windows na více PC

Příspěvek od sima.ondra »

MAOrh píše:zdravim, mam wifi kartu zyxel g-302 v3 a nemuzu na ni natrvalo nastavit 802.11g...

stale si strida b z g a proto mam prenosovou rychlost stale 1 a ne 54 jak podporuje format G...

zkousel jsi software ke karte nebo jiny ovladace?
NB HP Compaq nx7000 a chystám se na Apple MacBook
Carbonek
Nikdy nic nevím
Nikdy nic nevím
Registrován: 03. říj 2008
Bydliště: Třinec

Re: Jak sdílet připojení k Internetu ve Windows na více PC

Příspěvek od Carbonek »

Prosím o radu jak přípojit notas k netu. Základna je PC s OS Vista připojení internetu modem. Notas taktéž OS Vista sice síť našla ale zaboha nenaběhne internet. Zapojeno přes síťovku.
Gigabyte GA-M56S-S3, AMD Athlon X2 6000+ 3.35GHz Box, 2x1GB Extreme Edition 839Mhz, ATI RADEON ASUS 3870x2 1GB, HDD 500GB, zdroj 500W.
Monitor: LCD 22'' Acer V223HQb Full HD, Windows 7 Ultimate 32-bit CZ
Alergie: zombux
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jak sdílet připojení k Internetu ve Windows na více PC

Příspěvek od Nagant »

Mrkni sem, zda nenajdeš co potřebuješ:
http://windowshelp.microsoft.com/Window ... 71029.mspx
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
PCmaniac99
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. dub 2007
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak sdílet připojení k Internetu ve Windows na více PC

Příspěvek od PCmaniac99 »

Zdravím Vás,

mám následující problém

pořídil jsem si internet do baráčku, firma nainstalovala na střechu anténu a do domečku mi dala krabičku (wifi?) s jedním portem... odtud vede kabel do 5ti posrt switche a od tud do mého stolního PC s OS WXP.... ve win je nastaveno získat adresu přes DHCP a internet mi funguje..

koupil jsem si NTB s OS WXP a zapojil jsem ho do switche a taktéž jsem nastavil "získat IP adresu z DHCP serveru) po restartu mi XP v NTB napíšou že nemohly získat IP adresu


pls poraďte řešení...
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Jak sdílet připojení k Internetu ve Windows na více PC

Příspěvek od Weslo »

buďto se domluv s tvým poskytovatelem aby ti přiděloval 2 adresy nebo si pořiď router
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak sdílet připojení k Internetu ve Windows na více PC

Příspěvek od LiveBomb »

Protoze mas krabicku APcko (asi patri provozovateli) a ten si hlida pridelovani IP podle MAC.
Takze ten switch nahrad routerem.
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
PCmaniac99
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. dub 2007
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak sdílet připojení k Internetu ve Windows na více PC

Příspěvek od PCmaniac99 »

omlouvám se zapoměl jsem dodat že před formatem disku v NTB inet šel několik měsíců... kluci od poskytovatele mi to byli nastavit.... po formatu a nainstalování origo čerstvě koupených WXP home to přetalo fungovat... ale ted se jaksi nemají k tomu znovu přijít a nastavit...
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“