NÁVOD:Jak oživit router např. po špatném flash. FW

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

NÁVOD:Jak oživit router např. po špatném flash. FW

Příspěvek od Weslo »

Pokud se vám někdy stalo že jste flashovali firmware na svém modemu/routeru a nepovedlo se vám to pak (protože se mi to stalo taky) tady postnu návod jak se ho pokusit oživit.
Originál pochází z fóra na http://www.routertech.org

Předpokládáme že se na něj po flashnutí FW ani nedá dostat tzn. že nereaguje ani na ping na IP.Fyzicky je ale spojen - LED diody na routeru i na síťové kartě svítí/blikají.

1)nastavte na své síť. kartě napevno IP (z vnitřního rozsahu) třeba 192.168.1.2
2)stáhněte si někde tento prográmek TI Remote Application(příloha)
3)vypněte router
4)spusťte TI Remote Application a nahoru doleva do kolonky Target Information zadejte IP svého routru(třeba 192.168.1.1 - je jedno jakou měl IP původně)
5)zapněte router a počkejte až Windows oznámí že je připojen(asi 2 - 6 sekund)
6)klikněte v TIRA na tlačítko retrieve/assign IP adress
7)modlete se ať to vše proběhne - aspoň podle toho co jsem z toho pochopil já by to mělo pobídnout bootloader v modemu(který standartně nějákou dobu čeká na zavedení/update FW) a mělo by to spustit nějákou variantu FTP přenosu aby bylo možné nahrát tam zpět nějáký FW.
8)stáhněte si FW a pomocí kolonky Download to TI boot loader target vyberete něco jako kernel/FS(což vám umožní vybrat ten váš FW z vašeho disku) pak stačí dát download(ačkoliv to nedává smysl)
9)proběhne vymazání vaší flash paměti v routeru a upload nového FW do něj - pak následuje restart

Doporučuju dělat až když už nevíte coby - pokud nepomůže tohle pak už jedině reklamace.
Zkoušeno na ADSL2+ modemu D-Link G684T.
Může se stát že vám z nějákého důvodu nebude fungovat korektně ten program - stačí stáhnout jinou verzi - odkaz je v originálním postu na routertech.org
Originální návod(EN) jeTADY
Ti_Remote_Application.zip
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: NÁVOD:Jak oživit router např. po špatném flash. FW

Příspěvek od Weslo »

Ještě bych rád doplnil že to nejde použít na všechny modemu/routery ale jen na zařízení vypsaná v TOMTO(en) postu na fóru routertech.org
Jsou to čipsety Conexant,Texas Instruments (nejrozšířenější dnes je AR7),Alcatel a další.

O dnes u nás asi nejrozšířenějším čipsetu AR7 od Texas Instruments a použití routertech firmware na routerech na tomto čipu založeném najdete TADY(en)
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁVOD:Jak oživit router např. po špatném flash. FW

Příspěvek od OndraSter »

Přidám i svou troškou do mlýna. Nevím, na čem všem jde použít, ale na ASUSech 5xx řady by měl jít snad všude.

Oživoval jsem ASUS WL-520gC po pokusu o flash dd-wrt, asi jsem ještě měl vymazat nvram, ale to mě v tu chvíli nenapadlo. Když už jsem myslel, že router je mrtvý, přecejenom mě napadla ještě jedna myšlenka:

1) Odpojte router a připojte se na internet přímo bez něj a sežeňte originální firmware (od ASUSu/Vašeho výrobce).
2) Připojte opět Váš PC k routeru a to tak, že u sebe nastavíte pevnou IP 192.168.1.2 a připojíte PC do sdířky LAN (je jedno který, jen ne WAN)
3) Vyresetujte router podle manuálu
4) Zapněte router a uveďte ho do rescue modu (v případě mého to bylo podržet reset asi 10s, když byl zaplý)
5) Spusťte příkazovou řádku na svém PC
6) Pokud nemáte nainstalovaného TFTP klienta, tak ho nainstalujte (ve WinVista to je pod Nainstalovat systémové součásti -> TFTP klient)
7) Přejděte do složky s firmwarem a zadejte následující příkaz: tftp -i -t 20 192.168.1.1 PUT <soubor>
8) Počkejte chvíli, mělo by se Vám zobrazit v příkazové řádce něco jako "Upload finished". Počkejte ještě chvíli a router vypněte a zapněte.
9) Měl by naběhnout :-). Pokud ne, ještě zkuste jednou reset. A pokud pořád nic, tak se omlouvám, že můj návod nefungoval.
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
Petrenka
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. bře 2005

Re: NÁVOD:Jak oživit router např. po špatném flash. FW

Příspěvek od Petrenka »

Přidávám svůj popis, jak oživit router Zcomax WA-2204A-TX po chybě při nahrávání firmware.
Moc mě pomohly stránky http://www.i4wifi.cz, kde jsem našel vše potřebné.
Zde je odkaz na FW 1.46I + recovery tool - můj router je revize G. Pro revizi N 1.45I je zde. Důležité je si stáhnout i tu N-kovou, protože je tam návod, jak nachystat router pro opravu - FW_upgrade-recovery_manual.pdf.
Stačí se držet návodu a router začne zase fungovat jak má :)

hodně zdaru
Paintsoldier
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2004
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁVOD:Jak oživit router např. po špatném flash. FW

Příspěvek od Paintsoldier »

Já zrakvil bad FWerem Zyxel P660 HW T-3 (od O2).

Do dnešního dne ho používám jako těžítko - zatím se mi oživit nepovedl - nemá někdo zkušenost?
Mám sice jiný, ale tohohle je škoda :-)

Rozsvítí se power a to je tak vše, při připojená bliká LAN port na kterém jsem, ale připojit se do něho nejde.
asad122
Nováček
Nováček
Registrován: 17. lis 2014

Re: NÁVOD:Jak oživit router např. po špatném flash. FW

Příspěvek od asad122 »

l add my bit. I do not know what we are all used, but the Asus 5xx series should go everywhere. I revived the ASUS WL-520gC after trying to flash dd-wrt, I guess I still had to erase nvram, but it got me in that moment occurred. When I thought that the router is dead, přecejenom came to me one more thought: 1) Unplug the router and connect to the Internet directly without him and get the original firmware (from ASUS / your manufacturer). 2) Reconnect your PC to the router and so that together set a fixed IP 192.168.1.2 and connect the PC to the LAN sdířky (one that is just not the WAN) 3) Reset the router according to the manual 4) Turn on the router and give him into rescue mode (in my case it was to hold Reset button for about 10 seconds when the patch) 5) Run a command prompt on your PC 6) If you have not installed TFTP client and install it (as it is under WinVista Install system components -> TFTP client) 7) Go to the folder with the firmware and enter the following command: tftp -i 192.168.1.1 PUT 20 -t <file> Wait a minute, you should be displayed in the command line something like "Upload finished". Wait a while and router off and on. 9) should boot . If not, try one more reset. And if still nothing, so I'm sorry that my instructions did not work.

_______________________
noor
lime77
Nováček
Nováček
Registrován: 23. zář 2015

Re: NÁVOD:Jak oživit router např. po špatném flash. FW

Příspěvek od lime77 »

Shora uvedeným postupem jsem oživil VDSL modem Comtrend VR-3026e v2-
http://www.hackerway.ch/2012/12/31/o2-c ... he-device/
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“