-!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread

Příspěvek od Weslo »

Hele, nevím jakej máš, ale pro běžné propojení pár zařízení stačí i ta nejobyčejnější krabička za 600,- tj TP-Link WR841ND ... Kolabuje to asi při tom streamu nebo jiném náročném provozu (P2P?), při připojení jen tak na net dokonce ani takováhle srajda nezkolabuje....
Tyhle SOHO krabičky jsou stejně všechny stejné, za 500,- dostaneš srajdu od jakkéhokoliv výrobce, za 2500,- je to o dost lepší ale není rozdíl mezi značkama...
docela pěkně vypadá tento:
http://www.alza.cz/netgear-wndr3700-d178907.htm
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread

Příspěvek od Weslo »

blystar píše:Tak pardon, to mi uteklo inu. Každopádně bych potřeboval nějaký lepší wifi router viz popis víše. Rada pořídit AP je pro mě zbytečná, ale i tak dík.
Nic co by spolehlivě prosvítilo 30m a 3 zdi za požadovanou cenu není, dyk by se to ani nevešlo do povoleného vysílacího výkonu ... AP (nejlépe nasměrované na zahradu) je logická volba, nevím pořád, proč si tady každej myslí, že Wi-Fi je stejné jako kabel...není a nikdy nebude.
Prostě spolehlivý přenos dělá kabel a tam kde je to nepraktické (mobil na zahradě, notebook v posteli) se dá lokálně roztáhnout Wi-Fi..
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
S.h.I.t.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread

Příspěvek od S.h.I.t. »

Weslo: mám TP-link TL-WR740N, skutečně to nedává. Vypadává i jen při pouhé nečinosti (resp. činosti typu "mobil si stahuje mail"). Proto chci něco lepšího, už s Gbit rozhraním a ideálně i 5GHz Wifi, kterou několik zařízení využije. Chci něco stabilního, proto nechci srajdu za 500,- . to používám na pár místech a všude je to spíš ke osti...

Pokrývaný prostor pro wifi není velký, max asi 10m přes jednu zeď, což je v poho. Zároveň jsem si po bytě všude natahal kabeláž, takže vše nemobilní bude na kabelu.
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread

Příspěvek od Weslo »

Weslo píše: docela pěkně vypadá tento:
http://www.alza.cz/netgear-wndr3700-d178907.htm
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
S.h.I.t.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread

Příspěvek od S.h.I.t. »

Vypadá dobře, díky za tip (nějak mi tahle věta vypadla z předchozího)
Lavak
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. úno 2008
Bydliště: Liptovsky Mikulas SR
Kontaktovat uživatele:

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread

Příspěvek od Lavak »

Ahojte kedze sa v tejto problematike vobec nevyznam prosim o radu. Mam stolne PC pripojene na net cez LAN kabel a chcel by som tento internet rozsirit do bytu cez wifi pre obcastne pripojenie notebooku a tabletu. Ale nechcem aby stolne PC bolo ako akolvek obmedzovane alebo aspon minimalne. Co vsetko na to potrebujem? Dakujem
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread

Příspěvek od oneb1t »

nebude nijak omezovany ani nejlevnejsim suntem za 500kc :)
i7-12700K, 2x16GB DDR5-4800MHz, ASUS B660-I, 1TB WDS100T1X0E
i5-12400F@5.5GHz, 4x8GB DDR5-4800MHz CL40, Asrock B760M PG riptide, A-data 1TB XPG SX8200, Radeon MI25@WX9100 16GB, NZXT S340 Elite, X4071UHSU
HP ENVY x360 13" Ryzen 3 4300U
mauficek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. bře 2009
Bydliště: Brno

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread

Příspěvek od mauficek »

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu. Mám tento router http://www.alza.cz/d-link-dir-600-d147421.htm ale chytám nějak špatně signál po bytě. Jedná se o panelákový byt 3+1. Už jsem několik routerů konkrétně D-link měl, ale nikdy to nebylo tak špatný jak teď. Mám ho umístěný shruba uprostřed bytu aby signál byl dobrý všude. Ale například v pokojíčku kde má syn Xbox a chytá signál přes Wi-fi tak je to dost špatný někdy, na telefonech když dojdu do kuchyně tak mám jednu čárku taky. Přitom je to tak 3-5 metrů maximálně. Někde jsem se dočetl, že by stačilo koupit jinou anténku s větším výkonem než 2dbi a signál by se měl zlepšit. Co jsem se díval, tak ale D-link nemá moc výběr v anténkách. Šlo by koupit anténku např. od TP-link 5 dbi a namontovat ji na ten D-link dir 600 aby se signál zlepšil? Jestli vůbec teda. Díky za radu.
Ukuk
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2012

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread

Příspěvek od Ukuk »

Jestli mas telefon s androidem tak si stahni Network analyzer a proskenuj si sit a zjisti jak moc zaruseny to tam mate...Sam mam ted problem protoze chytam cirka 20 siti ostatnich lidi a navzajem se vsichni silne rusime, vysledek je takovej ze mam dobrej signal v podstate jen u routeru maximalne par metru:)
MB: ASUS rog strix z370-h gaming CPU: Intel I5 8600k RAM:Adata 16gb kit ddr4 3000mhz cl16 xpg spectrix GPU:Sapphire Pulse RX5700XT HDD:WD 1TB Zdroj:Corsair Gaming Series 600W LCD: DELL U2412M SSD: Samsung 840 EVO 120GB
ghostdog32
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. led 2011

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread

Příspěvek od ghostdog32 »

může někdo doporučit dostatečně kvalitní router pro připojení za VDSL modem od O2? Potřeboval bych na něj připojit 2 PC kabelem a příležitostně NB nebo mobil přes wifi. Díky

stačilo by pro stabilní připojení třeba http://www.alza.cz/asus-rt-n12-ver-d-d390719.htm ?
i5-2500K @4.4 Ghz, Noctua NH-U14S, GA-Z68XP-UD3P, Kingston 8GB 1333MHz HyperX blu, Samsung 840 EVO 120GB, Intel 320 80GB, WD Green 2TB EZRX, Audinst HUD-mx2 + AKG K240MKII, EVGA SuperNOVA 750W G2, Fractal Design Define R4, LG W2220P @75Hz
mir77
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2004
Bydliště: Teplice

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread

Příspěvek od mir77 »

Ahoj,
potřeboval bych pomoct s výběrem WiFi Routeru. Tvořím si síť v novém bydlení. 5 GHz anténa od MikroTiku je na střeše a v obýváku mám stařičký StraightCore WRT-312, který už pomalu ale jistě dosluhuje.
Net chytám akorát 8 MBit od místního providera, nic lepšího se najít nedařilo, ale co člověk nadělá.
Jedná se o starý německý statek, v přízemí jsou kamenné metrové zdi. Router bude umístěn přibližně ve středu objektu. Současná zkušenost je taková, že přes dvě tyhle zdi mi signál "neprorazí". Budova je však celá pokrytá. Venkovní sezení chci zjara vyřešit nějakým venkovním AP a s tím přichází můj první požadavek na router: chtěl bych, aby uměl PoE a mohl jsem tak napájet venkovní AP pouze z routeru a neobsazovat další zásuvku. Dále budu ven instalovat IP kameru a anténa na komíně také jede přes PoE, takže mít tři porty pod proudem by nebylo od věci.
Mým druhým požadavkem je gigová síť, co se kabelu týká. Přenosové rychlosti na WiFi mě tak nepálí, sám budu připojen kabelem a WiFi beru spíše jako nutnost pro telefony případně návštěvy.

Rád si nechám poradit něco funkčního. Špatně se mi to hledá. CzC nemá možnost filtrovat dle PoE a na Alze mají akorát rozbalený TP-Link a na stránkách výrobce jsem o podpoře PoE nic nenašel. Takže se obracím na někoho, kdo s tím má zkušenosti :)

Díky lidi, Míra
Dell Inspiron 7720, HP Compaq 6530b
Jiricok
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. úno 2015
Bydliště: Praha

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread

Příspěvek od Jiricok »

Zdravím potřeboval bych poradit s výběrem ADSL modemu / wifi routeru. bude to jako náhrada za dosluhující huawei hg520i. cenově tak okolo 2000 ale lepší by bylo míň. na wifi nejsem tak náročný ale potřebuji aby udržel připojené 2 mobily, 1 televizi a přes kabel 1 počítač. do budoucna se vytížení asi bude zvětšovat jak na wifi tak na kabel.dost silně váhám mezi Asus DSL-N14U a Asus DSL-N16U který bude lepší??
CPU: i5-650,MB: GIGABYTE P55-US3L,GPU:Gainward GTX 460 (768mb),RAM:2x2GB Patriot Signature 1333Mhz CL9+ Crucial 4GB 1600Mhz CL9,HDD: 2x WD Blue (1TB) WD10EALS+WD10EZEX
Jarda62
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. led 2009

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread

Příspěvek od Jarda62 »

Dobrý den, chtěl bych si pořídit nový Wifi router, nejlépe do 500 Kč. Jediný co bych potřeboval je, aby tam šla O2 TV. Bude k němu připojen PC přes kabel, notebook a 3 telefony přes Wifi.

Předem děkuji
karlik1
Nováček
Nováček
Registrován: 20. led 2015

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread

Příspěvek od karlik1 »

zdravim, muzete mi poradit, k cemu slouzi externi anteny u tohoto routeru: Huawei B890, https://www.google.cz/search?q=Huawei+B ... gws_rd=ssl , lepe prijima signal, nebo se prodluzuje vzdalenost signalu wifi ?
gymli233
Nováček
Nováček
Registrován: 04. črc 2015

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread

Příspěvek od gymli233 »

Dobrý den,
máme dvoupatrový dům a v prvním patře wifi modem(základní od T-mobile za 1kč), který efektivně pokryje jen první patro a nyní bych potřeboval pokrytí wi-fi i v patře druhém, pouze v jednom pokoji. Možnost zakoupení silnějšího modemu je vyloučená. A tak nevím jestli si vybrat extender nebo access point. Lan kabel mám již do druhého patra natažený kvůli stolnímu PC. Prosím o radu jestli již zmíněné dva případy a popřípadě i samotné jejich typy.
Peněžní limit: 500kč
Děkuji každé hodné duši, která mi pomůže :)
crazzykiller
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. říj 2005
Bydliště: praha

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread

Příspěvek od crazzykiller »

Pokud máš možnost se k původnímu modemu připojit kabelem, tak je určite lepší možnost koupit neco s AP a switchem, nez extender / repeater / bridgovat to.

Napr. https://www.alza.cz/tenda-w308r-d291604.htm , kolem 500,- je to asi jedno, co vybereš, uvnitř to bude cca stejné.

Kabel zapojiš do lan portu, nastavíš ip z rozsahu stávající lan a nastavíš wi-fi.
Wi-fi budes mít dvě, ale budou obě ve stejné lan.
yakuzad
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. srp 2006

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread

Příspěvek od yakuzad »

Zdravim, mate nekdo zkusenosti s timto Routrem
http://www.mikrotik.cz/S-krytem-a-do-ra ... oE-L5.html

Nebo s timto
http://www.mikrotik.cz/S-krytem-a-do-ra ... vc-L5.html

Muj stavajici je TP link Wr nevim presne oznaceni cca cena 400 kc (stari 3roky ), chtel bych ho vymenit za nejaky vyse uvedeny
,nebo nejaky co doporucite. Jsem ochoten dat cca 4000 kc, chci pokryt rodinny dum , a kousek zahrady pred nim , budou pripojeny 2 x stolni pc pres kabel, 2telefony pres wifi( neumi 802.11 ac). Docetl jsem se ze 5GHz spatne prochazi zdí, a vadi mu prekazky, proto jsem hledal ve sfere 2,4GHz. Je mikrotik dobra znacka, v tehle cenove hladine?
S.h.I.t.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread

Příspěvek od S.h.I.t. »

Prosim o tip na zarizeni.

Pozadavky:
- funkce Wi-Fi klient + WiFi router s jinym SSID (tzn byt soucasne pripojen k WiFi siti poskytovatele a zaroven umet nastavit vlastni sit pro me potreby)
- GBit porty (alespon 2)
- USB 3.0 port(y) - jeden staci.
- nutna stabilita pri obsluze 5-10 wireless klientu a 1-2 klientu na Gbit LAN s tim ,ze jeden z nich je NAS

Vim, ze by se to dalo resim dvemi zarizenimi, ale pokud by slo jednim, byl bych radsi a prosim o tip.
generix
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. bře 2005

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread

Příspěvek od generix »

obavam se ze jednou krabkou neudelas zaroven WiFi klienta a Wifi AP. jedine nejaky homemade stroj s 2 wifi kartama
PC1: AMD Phenom II X2 555BE@X4 B55 {1003GPMW} 3.7@1.48V, ASROCK 890GX Extreme3, 2x4GB Kingston Blue, Coolermaster Hyper 212+, Arctic Cooling MX2, Powercolor HD4770, Kingston V+ SSD 128GB+other, Enermax PRO87+ 600W, Thermaltake Tsunami VA3000SWA
reverb55
Nováček
Nováček
Registrován: 16. úno 2015

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread

Příspěvek od reverb55 »

Potřebuji ideálně zítra vybrat a objednat wi-fi router. Najde se tu někdo s nějakým jasným názorem co bych si měl koupit? Cena do 2000,- s DPH. Nepotřebuji nutně ac standard, ale určitě budu potřebovat aby fungoval rozumě file server přes usb a nějaký ten QoS (mám spolubydlící)

Koukám po TP-Linku WDR4300. Archer C5 nebo dokonce C7 je na mě moc peněz a v tuto chvíli nemám nic co by běželo na ac. Všechno jenom Nkový wifiny.
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“