-!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Příspěvek od Weslo »

Tp-link ani nezkoušej - to je krám největší .. ale belkin by mě zajímal ... :)
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Příspěvek od zombux »

hm, Well je obecně funkční, jediný co mě na něm trochu vadilo je delší prodleva než se připojí k netu (myšleno prodleva mezi zapnutím routeru a rozsvícením kontrolky PPP). byl to ten co O2 dávalo kdysi za korunu, takže za ty prachy nebyl špatnej :mrgreen: co se týče TP-linku, s tím mám zkušenosti celkem dobrý, Belkin znám spíš jako výrobce kabelů :mrgreen: od Netgearu znám wifi karty (šílená sračka), takže k routeru moc důvěry nemám... no a u D-linku nakonec asi skončím, vyhrabal jsem tu nějakej starší ADSL2+ právě od D-linku tak ho zkusím. jestli budu brát novej, zřejmě to padne na něco z trojice Netgear/D-link/TP-link. ach jo, to je výběr :|
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Příspěvek od Weslo »

Já mám zkušenosti s TP-Linky celkem špatný a je tady o tom i thread snad ..
Nové D-linky doporučuje Shit - zatím nemám žádný důvod se domnívat že by neměl pravdu ..
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
Raoul Duke
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. čer 2007

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Příspěvek od Raoul Duke »

Potřeboval bych poradit s výběrem router.

Musí umět pouze základní věci. Routovat lan, i přes Wi-Fi, umět vytvořit DHCP server a obsahovat čtyř portový switch.
A také být co nejlevnější.

Vybral jsem Edimax BR-6204WLg, máte s ním (nebo se značkou) dobré zkušenosti, jaký je dosah wi-fi?
ď
Jen další blázen, v bláznivém království.
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Příspěvek od LiveBomb »

To co pises umi kazdej router. Podle me neexistuje levne a dobre - ale i mezi levnymi se daji vybrat celkem slusne kousky (avsak rozdily si myslim jsou minimalni).
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
axloth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. pro 2004

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Příspěvek od axloth »

Tak zrovna Edimax je podle me jistota zoufalyho kramu...
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Příspěvek od LiveBomb »

axloth píše:Tak zrovna Edimax je podle me jistota zoufalyho kramu...
Ale bez.... To jim ukradl TP-Link :-)
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
axloth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. pro 2004

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Příspěvek od axloth »

LiveBomb píše:
axloth píše:Tak zrovna Edimax je podle me jistota zoufalyho kramu...
Ale bez.... To jim ukradl TP-Link :-)
Tak jistotu kramu muzes mit u obojiho ze :) Ale ja TP-Link neznam, takze diky me neinformovanosti jen tusim, ze asi dostanu smejd. U edimaxu je to 100% jistota a navic vseobecne znama :)
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Příspěvek od zombux »

hm takže jak jsem říkal, D-Link je :blee: - nevydrží to fungovat ani pár hodin v kuse. takže tudy ne, přátelé
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
axloth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. pro 2004

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Příspěvek od axloth »

zombux píše:hm takže jak jsem říkal, D-Link je :blee: - nevydrží to fungovat ani pár hodin v kuse. takže tudy ne, přátelé
dik, dobry vedet... mozna pak testnu toho belkina, kdyztak netgear
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Příspěvek od Weslo »

mě doma D-link 684T fungoval 2,5 roku v kuse (a ve celkem silném provozu) takže bych to zase tak nedramatizoval.Zkus Belkin - uvidíme ... :)
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Příspěvek od Shit »

zombux píše:hm takže jak jsem říkal, D-Link je :blee: - nevydrží to fungovat ani pár hodin v kuse. takže tudy ne, přátelé
Zombe, nic ve zlým, ale tohle je příspěvek, který má vypovídající hodnotu nulovou, jelikož se zakládá na nepravdě.
Výše uvedení psali o TP-Linku a nikoliv o D-Linku. ;-)
Nemám s novými D-linky tyto potíže (a nejsem rozhodně sám), které se snažíš lidem "vnutit". :)

TP-Link má "zvláštní" schopnost modifikovat "své" ovladače např. k wifinám.
Vezme certifikovaný driver, pouze přepíše *.inf (aby se to hlásilo jako TP-Link) a vystaví ho na web jako "certifikovaný". Netvrdím, že necertifikovaný driver maká špatně, ale o něčem to rozhodně svědčí.
Smith
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: někde u UH
Kontaktovat uživatele:

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Příspěvek od Smith »

do firmy jsem kupoval asi před půl rokem D-Link DSL-2641B, nijak extra moc vytížený není, ale taky s ním nejsou žádné problémy a funguje naprosto spolehlivě ... teď má uptime nějakých 800 hodin.
# Desktop [Ryzen 9 5950X, 128 GB RAM, GeForce GTX 1660 Ti, 5x SSD, 3x Dell UP2716D(A), W11 Pro]
# Notebook Dell XPS 13 [i7-7500U, 16 GB RAM, 512 GB SSD, W11 Pro], Apple MacBook Air 13" [M2, 16 GB RAM, 512 GB SSD]
# Home Server [2x E5-2630 v3, 128 GB RAM, WS2019] # Storage Synology DS1815+ [24 TB RAID6], Synology DS1819+ [24 TB RAID6, 10 GbE]
# Samsung Galaxy S23 Ultra # Canon EOS R5, Canon EOS 3, Canonet QL17 G-III, Bronica SQ-A # www.photosmith.cz
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Příspěvek od zombux »

Shit píše:Zombe, nic ve zlým, ale tohle je příspěvek, který má vypovídající hodnotu nulovou, jelikož se zakládá na nepravdě.
Výše uvedení psali o TP-Linku a nikoliv o D-Linku. ;-)
Nemám s novými D-linky tyto potíže (a nejsem rozhodně sám), které se snažíš lidem "vnutit". :)

TP-Link má "zvláštní" schopnost modifikovat "své" ovladače např. k wifinám.
Vezme certifikovaný driver, pouze přepíše *.inf (aby se to hlásilo jako TP-Link) a vystaví ho na web jako "certifikovaný". Netvrdím, že necertifikovaný driver maká špatně, ale o něčem to rozhodně svědčí.
hm, já naopak s TP-Linkem mám zkušenosti celkem dobrý, projde mi jich rukama dost, a zatím jsem nenarazil na žádný problémy...
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Příspěvek od Weslo »

Otázka je jakých tp-linků a kolik je dost.Za sebe můžu zodpovědně napsat že na ADSL jsou totálně na nic.Ověřeno na desítkách modemů tp-link.
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Příspěvek od Shit »

zombux píše:hm, já naopak s TP-Linkem mám zkušenosti celkem dobrý, projde mi jich rukama dost, a zatím jsem nenarazil na žádný problémy...
Měl jsem v rukou pouze několik wifin od TP-Linku a jejich splzněné ovladače a ještě splněnější ovládací software k nim mě docela vadil.
Certifikovaný driver se sehnat dá z jiných sajt, ale jiný kompatibilní SW jsem k nim nikde neobjevil a ten jejich (od TP-Linku) je stejný humus, jako jsou ovládací softwary k wifinám od Belkinu = :blee: .
Fifi
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Praha, Ostrava, Brno, Bratislava

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Příspěvek od Fifi »

Navrhněte router s těmito parametry:
Podpora 802.11n. (AP mode)
Minimálně 2 x GE nebo 2xFE. (WAN, LAN)
Celý musí být napájený z PoE (active či passive nerozhoduje).
FW s SPI a alespoň základní security.
VPN je výhodou.
xDSL nepožaduji.

Dávám zatím dohromady list zařízení ze kterých budu vybírat, tak klidně připojte své tipy :).
AirKiller
Nováček
Nováček
Registrován: 29. kvě 2005

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Příspěvek od AirKiller »

Mohli byste mi prosím doporučit nějaký wifi router? Bylo by to na privát pro studenty, tzn. max. 6 připojených noťasů. Často se při výběru orientuji podle toho, co je nejprodávanější. Myslíte si, že D-Link DI-524 je dobrá volba?
nordeck
Nováček
Nováček
Registrován: 04. čer 2009

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Příspěvek od nordeck »

Mám problém s DLink DSL 2741B, nejde mi zapnout wifi. FW byl 2.6x a po restartování modemu prostě zmizelo zašktnutí wifi, poté jsem upgradoval na 2.95, tam zas nebyl výběr kanálů, potom jsem downgradoval na 2.89, zde je stejný problém jako u orig firmwaru. je to jen spatný kousek nebo dělám něco blbě??
axloth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. pro 2004

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Příspěvek od axloth »

Dneska jsem jeste narazil na naky dalsi modemy v prodeji (ac nektery ne zrovna skladem), tak by me zajimalo jestli o nich (nebo aspon o kvalitach vyrobce) nemate poneti. Vsechny se pohybujou cenove nekde mezi 1000 a 1500:
- LevelOne WBR-3600
- Planet ADW-4401B
- Micronet SP3367
- OvisLink WT-2000ARM
- SMC7904WBRB

Nejvic me zaujal asi ten LevelOne...

Jeste by me zajimalo jestli je rozumny snazit se sehnat nakej co nejnovejsi typ, protoze nektery modemy se vyrabeji treba uz od roku 2006 nebo 2007, nebo jestli to je uplne fuk.
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“