Jak otevřít NAT? - Pomoc s přesměrováním portů

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
foxliska
Nováček
Nováček
Registrován: 22. lis 2009

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od foxliska »

Ahojte.
Prosim mozete pomoct aj mne.
Router mam DSL-2641R
IP:192.168.1.2
Mal som stale: STRICT
Ked som vypol NOD mam tam: OPEN
Dam pripojita, ale stale to iba hlada
Necham to aj hodinu a stale nic
Mam nastavit aj toto:
CODMW2 Ports:
UDP 1500
UDP 3005
UDP 3101
UDP 28960
ak ano ako
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od Weslo »

pravděpodobně takto - jen ty IP se budou lišit
http://portforward.com/english/routers/ ... fare_2.htm
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
uran(cz)
Nováček
Nováček
Registrován: 21. lis 2009

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od uran(cz) »

TO Weslo: Když tam dám tu mojí IP adresu otevře se mi něco jinýho než mají oni je to přesně mikrotik routeros
Fenous
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. led 2009
Bydliště: Praha

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od Fenous »

Mne to taky nejdriv dlouho hledalo a nemohlo najit, byl jsem z toho zoufalej, snazil jsem se to vratit na Strict, coz se mi ani po vymazani tech portu nepovedlo, ale ted uz to zase chodi normalne.
piky.zr
Nováček
Nováček
Registrován: 23. lis 2009

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od piky.zr »

Nevíte jak nastavit Zyxel P660HW-T3 v2 tak abych mel v GTA IV NAT jinej než Strict. Sry že to píšu sem, ale na jinych forech nebo přímo o gta iv nekomunikují. dík:)

//NEONET: odmazána IP a HOST
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od Weslo »

piky.zr:víme ale je nutný aby si zjistil porty které hra používá :)
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
NEONET
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2007
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od NEONET »

piky.zr Mohl sis založit vlastní téma, ale předtím trochu hledat :)
http://portforward.com/english/routers/ ... 2/POP3.htm tady máš návod, akorát si tam dáš porty, jaké chceš

zadalší nemusíš tu udávat tvou IP ani hostname, lidi se snaží tyto údaje spíše schovat :)

Weslo
: proč je nutné aby nám řekl ty porty?
MB: Gigabyte P35-DS3R *|*CPU: Intel C2D E6850 @ 3.6Ghz *|*RAM: 4GB @ 800Mhz CL4 *|*GPU:Radeon HD3850@730/2048MHz *|* Windows 8 x64
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od Weslo »

Protože DMZ zrovna bezpečné není :) a nastavit port je zhruba stejně náročné.
btw. tu ip by si mu mohl zeditovat :)
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
piky.zr
Nováček
Nováček
Registrován: 23. lis 2009

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od piky.zr »

díky valí to 8)
dvd-r
Nováček
Nováček
Registrován: 26. lis 2009

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od dvd-r »

Ahoj vážně bych moc potřeboval pomoc. Mam pořád NAT: Strict a ať udělam cokoli, nejde mi to změnit. Mam router ASUS RX3041 a ip mam veřejnou.
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od Weslo »

návod je tady
http://portforward.com/english/routers/ ... arfare.htm
a porty tady jsou v tématu někde
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
uran(cz)
Nováček
Nováček
Registrován: 21. lis 2009

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od uran(cz) »

Poslední otázka
Jak zjistim to jméno a heslo?
Sentinel
Nováček
Nováček
Registrován: 28. lis 2009

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od Sentinel »

Zdravím, mám podobný problém, zdárné řešení mi ovšem stále uniká. Takže popořádku: NAT Type: OPEN (Strict se mi nezobrazilo nikdy), přesto když hostuji Private match nebo Specs Ops, většina lidí se ke mně nenapojí (odpočítává jim attempting connection a nic). Přesměrované mám VŠECHNY porty, zkoušel jsem rovněž v routeru nastavit zvlášť přesměrování podle návodu na portforwarding.com, bez efektu. Problémy mám dokonce i při hledání her, většinou mi IWnet najde hry s pingem 90+ a hra pak často laguje.

router: Zyxel Prestige 660RU-T3
OS: Vista Home Premium 32-bit
Internet: ADSL od O2
Bezpečnostní SW: Avast, NOD32, Spyware Terminator, Spybot Search & Destroy, firewall při hraní vypínám

Zkoušel jsem testovat porty nutné pro hraní mw2 přes PFPortChecker, na UDP byly všechny ok, pak jsem jen tak zkusil přepnout na TCP a tam se jednou zobrazilo OPEN, podruhé NOT OPEN, tak nevím co si o tom myslet. Že by v tom měli prsty Kyslíci? :( Ještě mě napadlo zkusit UPnP, ale u toho nevím co kde nastavit, tak si to nechci rozjebat víc než to je.

P.S. Stejný problém mám i na Tunnglu, který jednou hlásí, že port je otevřený, podruhé je ten samý port zas zavřený :D :x :?:

Moc díky za jakoukoliv pomoc
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od Weslo »

Sentinel:myslím že problém bude v přehnaném zabezpečení....mít takovou tunu antilama šíldů antivejrů je nejen zcela zbytečné ale i úplně nahovno :)
Kyslíkům jsou tvé hry zcela lhostejné ....
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
Sentinel
Nováček
Nováček
Registrován: 28. lis 2009

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od Sentinel »

No tak zaprvé ty antiviry atd. jsem vypsal jen pro informaci jestli třeba některý z nich nemůže způsobovat ten konkrétní problém s portama, zadruhé v rezidentním režimu používám jen Avast (síťový štít), a i když ho vypnu, tak je to to samé. Jestli je zbytečné mít dobře zabezpečený počítač není otázka tohoto topicu. Pokud se vydáváš na internet s počítačem bez potřebného zabezpečení, tak ti přeju pevné nervy a hodně času na odstraňování trojanů ;-) Co se O2 týče, tak moje hry jim můžou být lhostejné do doby, než jedna z nich díky jejich připojení nebude správně fungovat. Výměnu ISP vnímám až jako poslední možnost, a to pouze za předpokladu že by problém byl skutečně na jejich straně.
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od Weslo »

Ty nemáš PC zabezpečené dobře ale špatně.Jinak by ti to fungovalo.A když už jsme u té bezpečnosti - použít přesměrování všech portů na jeden PC za NAT (neboli DMZ) a pak ještě vypnout FW je dobrý způsob jak umožnit síťový útok :D
Jinak jsem se ti snažil vysvětlit že jakkémukoliv ISP (tedy i O2) je tvůj provoz srdečně fuk (zatím) a tedy nemají žádný důvod ti znefunkčňovat ti hraní online.
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
Sentinel
Nováček
Nováček
Registrován: 28. lis 2009

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od Sentinel »

Weslo píše:Ty nemáš PC zabezpečené dobře ale špatně.Jinak by ti to fungovalo.
Dobře, dejme tomu, že máš pravdu, co bys mi tedy doporučoval? Potřebuju nějakou konstruktivní radu nebo aspoň nápad, s konstatováním že mám špatně zabezpečený počítač (tvůj názor) se daleko nedostanu. Navíc už jsem nepřímo zmínil, že ani vypnutí všech bezp. programů nikam nevedlo. :sad:
wallot
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 01. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od wallot »

uz jsem to psal na predchozi strance - pro rozchozeni upnp je dobre pouzit program - UPNP Test, ktery te navede co kde a jak v systemu povolit + samozrejme zapnout upnp na modemu, ale tam je to jedno zaskrtavatko
Lenovo Legion 7 5800H/3070, Corsair K100 MX Speed, Logitech G604, MSI MPG ARTIMIS 323CQR + LG 27GL650F-B + Dell P2717H, Logitech G733
NEONET
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2007
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od NEONET »

Sentinel píše:
Weslo píše:Ty nemáš PC zabezpečené dobře ale špatně.Jinak by ti to fungovalo.
Dobře, dejme tomu, že máš pravdu, co bys mi tedy doporučoval? Potřebuju nějakou konstruktivní radu nebo aspoň nápad, s konstatováním že mám špatně zabezpečený počítač (tvůj názor) se daleko nedostanu. Navíc už jsem nepřímo zmínil, že ani vypnutí všech bezp. programů nikam nevedlo. :sad:
rezidentni ochrany antiviru se mohou navzajem rusit (hadat) a mohou tim vzniknout diry, kteryma se ti nejaky skodlivy kod stejne do PC dostane, ja ti doporucim pouzivat jeden antivir a jeden antispyware... ale to je OT
MB: Gigabyte P35-DS3R *|*CPU: Intel C2D E6850 @ 3.6Ghz *|*RAM: 4GB @ 800Mhz CL4 *|*GPU:Radeon HD3850@730/2048MHz *|* Windows 8 x64
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od Weslo »

Myslím že pokud si správně nastavíš bezpečnostní SW v PC a uvedeš ho do použitelného stavu (1xAV,1xFW) tak ti to bude fungovat OK.Přesměrování na 660RU je sranda - myslím že je to advanced->NAT->SUA only(edit)->a porty a protokoly jsou zde již uvedené.

btw. vypnutí různých těhle antilama šíldů většinou není úplné - takže bych to nebral jako průkazné.
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“