Jak otevřít NAT? - Pomoc s přesměrováním portů

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
Sentinel
Nováček
Nováček
Registrován: 28. lis 2009

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od Sentinel »

Tak jsem vyzkoušel UPnP Test a poprvé to dopadlo takhle:

TEST 1 - Operating System Support - PASSED
TEST 2 - SSDP Service Running Check - PASSED
TEST 3 - SSDP Service Automatic Check - FAILED
TEST 4 - UPnPHost Service Running Check - PASSED
TEST 5 - UPnPHost Service Automatic Check - PASSED
TEST 6 - UPnP Framework Firewall Exception Check - PASSED
TEST 7 - Adapter #0 - 10.0.0.1 - PASSED
TEST 8 - Get External IP Address (Result: XX.XX.XX.XXX) - PASSED

Odkaz v programu na Help bohužel nefunguje, tak jsem si zagoogloval a našel nastavení registru po kterém už i test 3 passnul. Na hru to, dle očekávání, nemělo nejmenší vliv, kamarád se zase nemohl připojit :-D Ono to celkem dost na.ere, když si oba koupíme hru za 1000,- Kč a nemůžeme ji pořádně hrát :twisted: Předtím jsem dokonce odinstaloval NODa, takže už mám 1x AV a 1x FW a stejně to bylo k ničemu... Asi mám zakletý počítač :D

P.S. Vzpomínám si, že někde psali že by se nemělo najednou používat UPnP a port-forwarding/triggering, co je na tom pravdy?
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od Weslo »

UpnP nepoužívám nemám k tomu důvěru.Takže nevím.Za nefunkčnost si bohužel můžeš sám - a návod jak opravit zprasený wokna/ bezpečnostní SW neznám.
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
Sentinel
Nováček
Nováček
Registrován: 28. lis 2009

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od Sentinel »

Na základě čeho tak usuzuješ? Používání dvou antivirů na jednom počítači + problém s hrama = automaticky "zprasený" OS? Hmm, zajímavý názor... :shock: Myslím že kdybych se v prvním příspěvku tak nerozepsal (hlavně ohledně bezp. SW), tak by se tahle diskuze ubírala úplně jiným směrem :roll: Ono je velmi jednoduché napsat že uživatel si vlastně za všechno může sám, když už mě nic nenapadá a chci se ho zbavit, že? ;) Jen tak mimochodem - výše zmíněný problém s cod5 jsem měl už na starém winu, takže ve "zpraseném" OS zřejmě problém nebude.. Nevím jestli jsi to dobře pochopil z mého prvního příspěvku, není to tak že se na mě nenapojí NIKDO, ale VĚTŠINA lidí. NĚKOLIK MÁLO lidí se připojí zcela bez problémů. Přitom ti co se nenapojí na mě, tak se napojí bez problémů na někoho jinýho, takže u nich chyba asi taky není :!: :?
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od Weslo »

Na základě tohto že to ostatním tady ve vláknu funguje a také na základě toho že o síťích něco málo vím.
To že si měl stejný problém na starém Win nic nedokazuje jelikož lidé dělají stále stejné chyby.
Nechci se tě nijak zbavovat ale tady tak nějak není co dál řešit.
1)Víme že po nastavení přesměrování portu hra jede OK
2)Z toho vyplývá že pokud tobě nejede OK tak je někde u tebe chyba
3)Modem i připojení má normální a tedy dedukuji že problém je ve Win.
4)Vzhledem k tomu že ty si to nemyslíš tak není co řešit :) - víc ti pomoct nemůžu.
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
wallot
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 01. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od wallot »

Sentinel píše:Na základě čeho tak usuzuješ? Používání dvou antivirů na jednom počítači + problém s hrama = automaticky "zprasený" OS?....

Ano.
Odnistalaci ci zakazanim programu muze zustat bordel v registru. takze nejjednodussi reseni je bud rovnou na tvem na na jinem pocitaci udelat cistou instalaci OS a hry a zkusit. Pokud to nepojede mas problem na routeru/u providera . Pokud to pojede postupne pridavat jednotlive antiviry a dalsi balast. Jedine tak se doberes vysledku. proste cisty system a krok za krokem.
Lenovo Legion 7 5800H/3070, Corsair K100 MX Speed, Logitech G604, MSI MPG ARTIMIS 323CQR + LG 27GL650F-B + Dell P2717H, Logitech G733
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od Weslo »

Chybu u providera můžeme předem vyloučit :)
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
Sentinel
Nováček
Nováček
Registrován: 28. lis 2009

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od Sentinel »

Weslo píše:Chybu u providera můžeme předem vyloučit :)
Je to trošku mimo téma, ale zmíním jeden případ, který před několika lety řešil jeden kamarád. Měl podobný problém jako já, ale ještě mnohem horší :) Nebyl schopen nejen zakládat, ale ani se prakticky nikam připojit, programy jako Azureus apod. mu vůbec nefungovaly, v pořádku byl jen prohlížeč, mail, ICQ. Po rozhovoru s operátorem ISP vyšlo najevo, že ISP kamarádovi blokuje jisté porty, které zřejmě využívaly dané aplikace. Nakonec to dopadlo změnou ISP a všechno fungovalo jak má :razz: Tím nechci říct, že Kyslíci dělají to samé mně, jen uvádím příklad, že hned něco předem vyloučit nemusí být nejšťastnější :)
wallot píše:
Sentinel píše:Na základě čeho tak usuzuješ? Používání dvou antivirů na jednom počítači + problém s hrama = automaticky "zprasený" OS?....

Ano.
Odnistalaci ci zakazanim programu muze zustat bordel v registru. takze nejjednodussi reseni je bud rovnou na tvem na na jinem pocitaci udelat cistou instalaci OS a hry a zkusit. Pokud to nepojede mas problem na routeru/u providera . Pokud to pojede postupne pridavat jednotlive antiviry a dalsi balast. Jedine tak se doberes vysledku. proste cisty system a krok za krokem.
To beru jako poslední možnost (i když asi na 99% účinnou). Když se porouchá auto, tak se je nejdřív pokusíte opravit, nebudete přece hned kupovat nové :-D Každopádně díky za rady, víc už mi asi nepomůžete, takže půjdu o dům dál a zkusím štěstí jinde :)
wallot
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 01. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od wallot »

jednoduche. stahni si demo nejake aplikace co umi udelat image systemu jako treba acronis. udelej si image a muzes experimentovat. s tim ze puvodni system mas za par minut zpet. za hodku dve mas vyreseno bez zbytecneho laborovani.
Lenovo Legion 7 5800H/3070, Corsair K100 MX Speed, Logitech G604, MSI MPG ARTIMIS 323CQR + LG 27GL650F-B + Dell P2717H, Logitech G733
Sentinel
Nováček
Nováček
Registrován: 28. lis 2009

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od Sentinel »

J, díky, mám Microsoft Virtual PC 2007, Acronis je něco podobného?
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od Weslo »

Žádný solidní ISP žádné porty neblokuje.To dělají jen nějácí amatérští chudáci s Wi-fi nebo komunitní sítě.ISP může maximálně provoz třídit a upřednostňovat (v rámci zachování kvality služby) ale rozhodně ne blokovat.

Co se týče O2 tak ti můžu víceméně garantovat že ti žádný port neblokují :)


Acronis je něco úplně jiného ... je to nástroj pro diskové operace
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
wallot
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 01. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od wallot »

acronis true image udela zalohu systemu ze ktere snadno obnovis.

virtual pc dela virtualni stroje a ve virtualu asi COD nespustis
Lenovo Legion 7 5800H/3070, Corsair K100 MX Speed, Logitech G604, MSI MPG ARTIMIS 323CQR + LG 27GL650F-B + Dell P2717H, Logitech G733
R3v0
Nováček
Nováček
Registrován: 01. pro 2009

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od R3v0 »

CS tez problem se Strict mam router US Robotics Model #8000-02 procet sem to tu vsechny odkazy ale pro ten muj typ googloval sem a nikde nic. Proste se mi zda ze tam snad ani ty porty nemuzu nijak zadat... jestli nekdo nevi co s tim
wallot
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 01. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od wallot »

zkus si dat pocitac do DMZ. router USR to umi. pak uvidis jestli mas blbe nakonfigurovany router ci je problem nekde jinde. Nebo pripoj pocitac naprimo k modemu/WAN lince bez routeru.

vzdyt je to tak jednoduche.

Provider -> modem ci jiny prvek pro pristup k ISP - > router -> pc

Pokud vyloucim ze ISP neco blokuje, zacnu tim jednoduchym tedy primeho pripojeni pc k modemu pokud to pomuze je jasne ze mam blbe router. V pripade ze mam all in one modem/router dam pc do DMZ.
Pokud to nepomuze je problem na PC
ZKusim UPnP
Zkusim se zbavit bezpecnostnich aplikaci jako SW fireally ci antiviry.

jen si trosku rejpnu - joo neni nad to mit poradnej router a ne consumer grade krabicku kde se neda poradne nic nakonfigurovat a kdyz uz tak divne :) (vytaceni PPPoE z meho uzasneho Zyxelu trvalo nekolik minut, muj novy router to dela za par vterin se zyxelem v bridge modu) ikdyz na druhou stranu chapu ze 80ti radkovy skript na konfiguraci firewallu neni pro kazdeho a chvili me trvalo nez jsem do nej pronikl = vygooglil potrebna nastaveni :)
Lenovo Legion 7 5800H/3070, Corsair K100 MX Speed, Logitech G604, MSI MPG ARTIMIS 323CQR + LG 27GL650F-B + Dell P2717H, Logitech G733
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od Weslo »

wallot píše: jen si trosku rejpnu - joo neni nad to mit poradnej router a ne consumer grade krabicku kde se neda poradne nic nakonfigurovat a kdyz uz tak divne :) (vytaceni PPPoE z meho uzasneho Zyxelu trvalo nekolik minut, muj novy router to dela za par vterin se zyxelem v bridge modu)
Popravdě nevím co ti na tom vadí ... stejně se to vytočí jen jednou - po spuštění modemu.Navíc kvalita odpovídá ceně (tj. drtivá většina lidí ho má za korunu)
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
wallot
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 01. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od wallot »

no pokud trosku hapruje spojeni a je nutne restartovat modem (coz se teda u DSL deje a posledni dobou vic a vic diky pretizenosti site) tak to trva vecnost. a kazdej dsl modem/router co jsem mel se choval divne. asus neumel po vypadku spojeni udelat automatickou obnovu, zyxel byl silene pomalej a obcas potreboval restart (ale ted jiz par tydnu bezi v bridge modu a pohoda) a konfigurace zabezpeceni byla na obou neprehledna.
Lenovo Legion 7 5800H/3070, Corsair K100 MX Speed, Logitech G604, MSI MPG ARTIMIS 323CQR + LG 27GL650F-B + Dell P2717H, Logitech G733
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od Weslo »

Pokud hapruje připojení tak to rozhodně nelze řešit restartem modemu :D To je poněkud nesmyslné.
Přetížená síť se projevuje jak?
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
Faky
Nováček
Nováček
Registrován: 14. pro 2009

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od Faky »

Zdravim:)
Chci ten NAT rozchodit a mám takovej vtipnej problém. Nastavil jsem si podle návodu tu static ip jak je v jednom z těch návodů co jste tu psali. Poslední krok je zadat do vyhledávače svojí upravenou ip adresu a nastavit tam ty porty, aby se mi NAT otevřel. Problém je v tom, že když zadám tu svojí adresu do vyhledáváče, tak to najde akorát velký hovno a žadnýho poskytovatele a okýnko do kterýho mám zadat ten login a heslo...:( Fakt nevim co s tim. Prosím poraďte mi:)
wallot
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 01. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od wallot »

Weslo píše:Pokud hapruje připojení tak to rozhodně nelze řešit restartem modemu :D To je poněkud nesmyslné.
Přetížená síť se projevuje jak?
20Mbit kdyz jsem pred lety poridil byl modem pripojen na 19.5Mbit a behalo vse jak vino. Postupne vzdy po problemech s pripojenim CRa rychlost spojeni snizovaly a ted je to nejakych 14Mbit

Co se restartu tyce, pokud nefunguje "internet" tak restartuju modem a pak teprve resim.

Teda ted uz ne jelikoz mam pripojeni dve a kdyz nefunguje jedno prepne router traffic na druhe.



2 Faky: Porty nastavujes na routeru takze musis do prohlizece zadat IP routeru - v prikazove radce zadej ipconfig /all a pak do prohlizece zadej adresu kterou mas uvedenou u default gateway (vychozi brana) vetsinou 192.168.x.1
Lenovo Legion 7 5800H/3070, Corsair K100 MX Speed, Logitech G604, MSI MPG ARTIMIS 323CQR + LG 27GL650F-B + Dell P2717H, Logitech G733
Faky
Nováček
Nováček
Registrován: 14. pro 2009

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od Faky »

2 Wallot: Děkuju:) Bohůžel to má ještě jeden háček. Naběhne mi tam login a psw. Ale ten poskytovatel Mikrotik Webbox neni na tom seznamu toho návodu. Takže ať zkouším kombinaci loginu admin 1234 nebo třeba default default furt mi to píše invalid login..
Jinak mám StraightCore PSW-205 PoE Switch 5 port 10/100 PSW-205
wallot
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 01. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Modern Warfare 2 NAT: Strict

Příspěvek od wallot »

ono by pomohlo kdybys popsal jak mas vyresenou konektivitu. pokud to dobre chapu jsi pripojen k Mikrotiku tveho "poskytovatele" a k tomu tezko dostanes pristup.

Na mikrotiku staci povolit Upnp - zeptej se tveho poskytovatele jestli je to ochoten udelat. Sam Mikrotik router pouzivam, upnp mam povolene a zadne problemy s tim nemam, ale je jasne ze to mam je pro sebe.

Jinak Mikrotik ma default login admin a bez hesla pokud si pamatuju :), ale pres webove rozhrani se upnp stejne neda nastavit to je tam spis pro monitoring. Ale pokud se tam pres nej dostanes, neni potom problem se tam dostat jinak a poladit to a pokud tam spravce nechal vychozi heslo tak si to asi i zaslouzi :)
Lenovo Legion 7 5800H/3070, Corsair K100 MX Speed, Logitech G604, MSI MPG ARTIMIS 323CQR + LG 27GL650F-B + Dell P2717H, Logitech G733
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“