Jak otevřít NAT? - Pomoc s přesměrováním portů

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
KOFis
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno

Re: Jak otevřít NAT? - Pomoc s přesměrováním portů

Příspěvek od KOFis »

zkus pouzit nejake testy rychlosti a zmerit si svuj upload, protoze se obavam ze se jedna spis o pomale, nekvalitni pripojeni, nez o chybu v nastaveni. treba dsl.cz, rychlost.cz, speedtest.net. pak napis jakou rychlost uploadu ti to ukazuje.
Hoonzooid
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. led 2005

Re: Jak otevřít NAT? - Pomoc s přesměrováním portů

Příspěvek od Hoonzooid »

Tak jsem provedl test a výsledky jsou následující:

Download na všech serverech +- 10Mbit/s
Upload dsl.cz - 2Mbit/s
Upload rychlost.cz a speedtest.net shodne 1Mbit/s
Case: TCLink S-313BK - Middletower, CPU: Intel Core i3-3240 @ 3.4GHz, MB: Gigabyte GA-Z77-D3H, GPU: Sapphire AMD Radeon R9 270X, RAM: 8GB DDR3, SSD: Kingston HyperX 3K 120GB, HDD: Samsung HD502HJ 500GB SATA, CD/DVD: Samsung SH-S183L, Monitor: 24" DELL U2412M, Zdroj: Fortron FSP350-60THN-P 350W
MaH
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. zář 2009

Re: Jak otevřít NAT? - Pomoc s přesměrováním portů

Příspěvek od MaH »

zdar potrebuju poradit mam router TP link TL-WR340G, neco malo sem uz tady o tom cetl ale i tak si nevim rady potrebuju nejak nastavit porty, na baraku mam antenu ze ktere jde kabl do nejakeho routru nebo co to je(od poskytovatele) a z nej mam napojeny ten muj wifi routr, net mi jde bez problemu to tu neresim, jen nevim jak mam nastvit porty, je to kvuli hre( je potreba nastavit port 7917),mam nastavenou dynamickou IP, jde o noveho assassina, hodne lidi s tim ma problemy a novy patch tomu nepomohl tak snad pomuze toto, dik moc za pomoc
KOFis
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno

Re: Jak otevřít NAT? - Pomoc s přesměrováním portů

Příspěvek od KOFis »

http://portforward.com/
najdi si svuj model routeru, najdi si program hru pro kterou to chces nastavit, pokud tam nebude pouzij nejakou podobnou hru, postup je v 99% pripadu stejny. precti si navod i s obrazkama a udelej to podle nej.

pozor, potrebujes na to mit pristup do routeru ktery nastavujes, tzn. znat admin heslo pokud jsi za 2ma routerama, pravdepodobne je jako router zapojeny jen jeden z nich a t en druhy funguje jen jako AP. pokud by routovali oba dva, tak musis nastavit oba. a potrebujes mit verejnou ip adresu, pokud chces aby se nejaci spoluhraci pripojovali k tobe.
MaH
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. zář 2009

Re: Jak otevřít NAT? - Pomoc s přesměrováním portů

Příspěvek od MaH »

kdyz tam ta hra neni,a zadna se ji nepodoba, tak asi v moznosti custom application si vytvorim svou ze? a do TCP napisu asi ten port ale nevim co je to UDP
KOFis
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno

Re: Jak otevřít NAT? - Pomoc s přesměrováním portů

Příspěvek od KOFis »

kdyz tam ta hra neni, muzes pouzit jakoukoliv navod jinou hru jak jsem psal, jen tam napises jine cislo portu. UDP vyplnovat nemusis, pokud to ta hra nevyzaduje.

zkus treba tento: http://portforward.com/english/routers/ ... f_Life.htm
MaH
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. zář 2009

Re: Jak otevřít NAT? - Pomoc s přesměrováním portů

Příspěvek od MaH »

dik za rady, byl dost cenne, uz me to jde jak ma:)
KOFis
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno

Re: Jak otevřít NAT? - Pomoc s přesměrováním portů

Příspěvek od KOFis »

neni za co, preju uspesne hrani :borg:
TranceCZE
Nováček
Nováček
Registrován: 06. úno 2011

Re: Jak otevřít NAT? - Pomoc s přesměrováním portů

Příspěvek od TranceCZE »

Mám problém s porty na DC++, jsem připojený přes optickou síť, kterou převádí na Ethernet gateway, ke které jsem klasicky připojen kabelem. Nicméně jsem PASSIVE a port checkery mi ukazují uzavřené porty. Poradí někdo? Nebo se nedá nic radit (blokuje mi to ISP)?
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Jak otevřít NAT? - Pomoc s přesměrováním portů

Příspěvek od Weslo »

Máš veřejnou adresu?
Pokud ano, máš ji na gatewayi nebo na PC?
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
ŠakaL
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. kvě 2009
Bydliště: Praha

Re: Jak otevřít NAT? - Pomoc s přesměrováním portů

Příspěvek od ŠakaL »

Poradil by mi nekdo prosim,jak nastavit porty pro Battlefield 3
Nemam s tim vubec zadnou zkusenost. V nastaveni sem to nasel,ale nejsem si jistej jak to tam mam nahazet.
Chci to aspon zkusit,porad me to odpojuje (Timed Out)

TCP: 80, 443, 9988, 20000-20100, 22990, 17502, 42127
UDP: 3659, 14000-14016, 22990-23006, 25200-25300

http://imageshack.us/photo/my-images/443/portycd.jpg/

Potreboval bych nekoho kdo tomu trochu rozumi a poradi mi,jestli nehrozi nejaky riziko.

samozrejme sem neco nasel,ale nechce se mi do toho moc hrabat kdyz tomu nerozumim.

http://portforward.com/

navic moje zarizeni sem tam nenasel AirOS ubiquiti , NanoStation5 (wifi 5Ghz)
Diky

/vyreseno ,nepomohlo.
4670K@ 4.4GHz l MSI RTX 2070 SUPER GXT l EIZO EV2780-BK
evga 750 G2 l xonar ESSENCE ST, SH HD 660S l 2xSSD
karf
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak otevřít NAT? - Pomoc s přesměrováním portů

Příspěvek od karf »

Potřebuju poradit s přesměrováním portů v domácí síti. Mám nějaké takovéhle uspořádání

Kód: Vybrat vše

mikrotik -> switch -> switch 1gpbs -> síťový disk
                   -> wifi router TP-link WR741ND -> noťas přes wifi
a potřebuju z toho noťasu se dostat na síťový disk přes win sdílení (smb)
mikrotik má ip xxx.xxx.56.1 a všechny pc za ním pak ip xxx.xxx.56.1xx
síťový disk má ip xxx.xxx.56.120
wifi router má ip xxx.xxx.56.89, kabel je připojen do WAN
v LAN nastavení v něm je nastaveno xxx.xxx.255.1 a vše připojené k němu bezdrátově pak má ip v tomto rozsahu.
noťas má ip xxx.xxx.255.103

díky
note:HP Pavilion Gaming i7 10870H, 16gb, rtx 2060, 1tb OS: MS Windows 10 Home x64
Workstation: HP Z2: Intel Core i7 8700@4.6GHZ, 32gb, Quadro P620, 512GB Samsung M2, 2x HP Z24 G2 OS: MS Windows 10Pro x64
Trovaricon
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. dub 2010

Re: Jak otevřít NAT? - Pomoc s přesměrováním portů

Příspěvek od Trovaricon »

Ak som spravne pochopil schemu, tak pre WAN rozhranie TP-Linku je predsa NAS-ko directly connected (z pohladu routovania - ak nemas nejak riesene VLAN-ky na switchoch), takze na to aby si sa dostal na NAS by malo stacit "explorer \\XXX.XXX.56.120" pripadne ak chces namapovat ako sietovy disk tak bez toho "explorer"

Existuje nejaky dovod, preco mas aktivny router vo vnutri siete ? Ak nie, tak skus nastavit TP-link cisto ako access point
Gigabyte GA-970A-UD3, 16GB ECC DDR3, AMD FX6300, Xigmatek Loki, Asus HD7770 DirectCU, Intel 330 180GB / Seagate 7200.14 1.5TB + 2TB, Corsair CX400, CM 330K (mod), Philips 235PQ2EB + 231P4QPY, Windows 10 x64 Pro
karf
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak otevřít NAT? - Pomoc s přesměrováním portů

Příspěvek od karf »

Včera večer jsem s tím laboroval a asi bude problém v tom noťasu resp tabletu (android 3.2), protože jiný noťas s windows se přes tp-link výš na síťový disk s xxx.xxx.56.110 dostane. z toho tabletu se na tuto ip sice propinguju, ale na síťový disk se nepřipojí :(
nevím, jestli důvod existuje, protože ten mikrotik přiděluje lan zařízením ip z rozsahu xxx.xxx.56.xxx a ještě bezdrátovým z rozsahu xxx.xxx.35.xxx nejen mně ale i dalším lidem/domům
ten tplink jsem pořídil před časem hlavně kvůli telefonu abych nezhoršoval příjem z mikrotiku.
note:HP Pavilion Gaming i7 10870H, 16gb, rtx 2060, 1tb OS: MS Windows 10 Home x64
Workstation: HP Z2: Intel Core i7 8700@4.6GHZ, 32gb, Quadro P620, 512GB Samsung M2, 2x HP Z24 G2 OS: MS Windows 10Pro x64
Honza_K1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak otevřít NAT? - Pomoc s přesměrováním portů

Příspěvek od Honza_K1 »

Ahoj, prosím o radu s otevřením portů pro multiplayer.

Konkrétně Windows 7, P660HW-T3 v2 a Fifa13

Ač jsem naprostý laik tak se mi vždy porty podařilo nějakým způsobem otevřít. Po výměně modemu ale bohužel, stále mám omezující firewall. V minulosti jsem postupoval :

1/zjištění IP adresy modemu
2/vstup jako admin
3/v nat otevření příslušných portů
4/v security vypnutí firewallu

V tuto chvíli si nejsem jistý hned několika věcmi

1/ v nat při otvírání jednotlivých portů mám dát do kolonky Server IP Address kterou ip adresu? 90.180.115.60 kterou zjistím přes web, nebo 10.0.0.2, kterou zjistím přes IP config
2/ stačí porty otevřít v modemu, nebo i ve windows v nastavení firewallu ač jsem to nikdy předtím nedělal, ale zde je to popsáno https://help.ea.com/article/opening-tcp ... ion-issues
3/ měl bych firewall ve windows vypnout? Nikdy jsem myslím nevypínal
4/ v čem dalším by to mohlo být? Mám pocit, že jsem dříve v nastavení modemu v UPnP aktivoval i Active the Universal Plug and Play(UPnP) Feature, ale nejsem si tím jistý

Předem díky za jakékoli rady, už opravdu nevím. :( Otvírám příslušné porty dle návodu na ea : https://help.ea.com/cz/article/what-onl ... or-fifa-13
MB: Gigabyte GA-965P-DS4 - Intel P965 CPU: Intel C2D E6400 @ 3.2 GHz RAM: Geil DIMM 2048MB DDR II 800MHz Kit (5-5-5-12) VGA: MSI NX7900GTO @ 700/1600
Maddogg
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 09. zář 2005
Bydliště: Ostrava

Re: Jak otevřít NAT? - Pomoc s přesměrováním portů

Příspěvek od Maddogg »

IP adresa je adresa tvého pc , tzn. 10.0.0.2 . U tvého modemu potom v security - general vypnout firewall (active firewall odznač). Windows firewall bych vypl, nikdy mi nebyl k užitku. UPnp na to asi nemá vliv...
Mainboard Asus P7P68 CPU Intel I5 2500k@4.2ghz+Xigmatek Achilles RAM Kingston 2x4GB 1333Mhz GPU Asus r7 370 1100/6000Mhz HDD Samsung F1 500GB DVD-RAM Samsung Case&PSU Fractal Desing Define R2+ Enermax PRO82+ 385W
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Jak otevřít NAT? - Pomoc s přesměrováním portů

Příspěvek od Riku »

Dají se otevřít porty i když nemám veřejnou IP?
Měl jsem do teď UPC kde nebyl problém si otevřít porty pro xbox live, abych měl NAT type OPEN.
Teď mám LTE od Vodafonu a i přes to, že nastavím v routeru statickou IP pro xbox a forwarduju všechy porty které by mohl xbox live vyžadovat, tak mám stále NAT type STRICT, takže si v podstatě nezahraju mulťák.

Kámoš tvrdí, že bez veřejné IP to nepůjde, je to opravdu tak, nebo mi něco někde může blokovat router či firewall?

Na střeše mám LTE anténu, ze které vede kabel do modemu a z něj přímo kabel do xboxu.
PS5 | LG OLED CX55
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Jak otevřít NAT? - Pomoc s přesměrováním portů

Příspěvek od zsdx »

Oterit porty klidne muzes, ale co tam chces smerovat, kdyz nemas verejnou IP a NAT provadi uz tvuj poskytovatel?
IPv4 adres je malo, tak proc si to komplikovat, rika si VF.
N_o_c_l_a_f
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2005

Re: Jak otevřít NAT? - Pomoc s přesměrováním portů

Příspěvek od N_o_c_l_a_f »

Pokud nemas verejnou a potrebujes ji, tak si ji muzes koupit za par USD mesicne. Zadny jiny reseni neni.
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Jak otevřít NAT? - Pomoc s přesměrováním portů

Příspěvek od Riku »

Jo to vím, mě šlo jen o to jestli to je pouze tím, připlatit si není problém.
PS5 | LG OLED CX55
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“