Chyba dns_probe_finished_nxdomain

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
spike.josef
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 02. dub 2005
Bydliště: Volyně
Kontaktovat uživatele:

Chyba dns_probe_finished_nxdomain

Příspěvek od spike.josef »

Ahoj, mám problém s touto hláškou. Ntb ani mobil a ani iPhone mi nenačítá konkrétní internetové stránky (WoT). Na např. centrum.cz se připojím krásně, ale na wot fórum nebo na wot asistenta /appka) už ne.
Dohledal jsem sice, že lze v ntb upravit DNS, což jsem udělal a na ntb tedy načítání funguje. Ale mobilní přístroje takhle ošetřit nejdou.
Co s tím?
Jak je možné, že mi ze dne na den takhle blbne konkrétní připojení? Někam se připojím a jinam ne ... :sad:

Jinak všechny problémy mám při připojení na domácí wifi-síť, blbne to jak na 2,4 Ghz, tak i na 5 GHz.
Tady jsem našel pár rad: https://kinsta.com/knowledgebase/dns_pr ... _nxdomain/
. . . Morituri te salutant . . . -> Jdoucí na smrt tě zdraví <-

NTB Lenovo Legion: AMD Ryzen 5 + GeForce RTX 3060 + 1TB HDD M.2 + 16GB HDD4 SODIMM
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Chyba dns_probe_finished_nxdomain

Příspěvek od killerek »

Zacal bych doma restartem routeru/modemu, protoze bud blbne on nebo pak mozna DNS servery tveho poskytovatele.
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Chyba dns_probe_finished_nxdomain

Příspěvek od Weslo »

spousta domácích modemů blbě forwarduje DNS requesty. Když napíše co máš za modem/router, třeba najdeme jak do něj doplnit DNS tvého poskytovatele, aby to přiděloval namísto adresy v LAN, pak to už chodí dobře.
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
spike.josef
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 02. dub 2005
Bydliště: Volyně
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba dns_probe_finished_nxdomain

Příspěvek od spike.josef »

Ahoj, mám router Archer C6 s aktualizovaným fwr.
DSN tam mám nastaveno dle pokynu technika..
Edit:
ten router mám nastavenej, aby se mi jednou za týden restartnul.
. . . Morituri te salutant . . . -> Jdoucí na smrt tě zdraví <-

NTB Lenovo Legion: AMD Ryzen 5 + GeForce RTX 3060 + 1TB HDD M.2 + 16GB HDD4 SODIMM
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Chyba dns_probe_finished_nxdomain

Příspěvek od Weslo »

DNS dle pokynu technika by fungovalo ne? Jaký DNS, jakýho technika? Jaký připojení?
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
spike.josef
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 02. dub 2005
Bydliště: Volyně
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba dns_probe_finished_nxdomain

Příspěvek od spike.josef »

Sry, špatně jsem se vyjádřil. Router byl nastaven při instalaci internetového připojení technikem poskytovatele - Starnet.
Všechno chodilo bez vady, dokud jsem si v pátek nekoupil novej ntb s win10. Během sobotního dopoledne tahle hláška začla vyskakovat při pokusu připojit se na fórum WoT, nešel herní klient a ani appka wot asistent (na androidu ani na iphonu).
Už seš v obraze?
. . . Morituri te salutant . . . -> Jdoucí na smrt tě zdraví <-

NTB Lenovo Legion: AMD Ryzen 5 + GeForce RTX 3060 + 1TB HDD M.2 + 16GB HDD4 SODIMM
x-rated
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2007
Bydliště: Praha

Re: Chyba dns_probe_finished_nxdomain

Příspěvek od x-rated »

tak si v routeru zkus nastavit dns na 8.8.8.8 a 1.1.1.1
btw proč máš nastavený na každej tejden restartování? 🤔
Intel Core i9-9900K - 5 GHzAsus Maximus XI Formula - Intel Z390Gigabyte GeForce RTX 4090 Gaming OC - 3 GHz / 24 GT/sG.Skill Trident Z - 2x 32 GB, 4 GT/sSabrent Rocket - 4 TBCorsair HX1000i - 1 KW, 80Plus PlatinumFractalDesign Define R6 Blackout TGEKWB XRES 140 Revo D5 + Velocity + Vector + 2x CoolStream XE 360; 6x Noiseblocker NB-eLoop B12-PSDell UP2715K - 27", AH-IPS, 5120x2880 pxCreative SoundBlaster X-Fi Titanium HDSennheiser HD 660 SLogitech G403 Prodigy WiredLogitech G815 LightSync
spike.josef
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 02. dub 2005
Bydliště: Volyně
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba dns_probe_finished_nxdomain

Příspěvek od spike.josef »

Mám to tak proto, že kdysi mi zlobil starej modem TP-link (zatuhával) a doporučil mi to kolega. Zafungovalo to. Takže z preventivních důvodů.
NTB mi teď po nastavení dle návodu nezlobí, ale mobily pořád (android+iphone). No, ale to vydržím.
Všem díky za rady.
. . . Morituri te salutant . . . -> Jdoucí na smrt tě zdraví <-

NTB Lenovo Legion: AMD Ryzen 5 + GeForce RTX 3060 + 1TB HDD M.2 + 16GB HDD4 SODIMM
x-rated
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2007
Bydliště: Praha

Re: Chyba dns_probe_finished_nxdomain

Příspěvek od x-rated »

aby to fungovalo všude, je třeba nastavit ty dns globálně pro celou síť právě v routeru
samozřejmě dá se to nastavit na každym zařízení jednotlivě (počítač i mobil), ale přes router je to praktičtější
pokud by router tuhnul, tak je to na aktualizaci fw a když ani to nezabere, tak reklamace 😮
Intel Core i9-9900K - 5 GHzAsus Maximus XI Formula - Intel Z390Gigabyte GeForce RTX 4090 Gaming OC - 3 GHz / 24 GT/sG.Skill Trident Z - 2x 32 GB, 4 GT/sSabrent Rocket - 4 TBCorsair HX1000i - 1 KW, 80Plus PlatinumFractalDesign Define R6 Blackout TGEKWB XRES 140 Revo D5 + Velocity + Vector + 2x CoolStream XE 360; 6x Noiseblocker NB-eLoop B12-PSDell UP2715K - 27", AH-IPS, 5120x2880 pxCreative SoundBlaster X-Fi Titanium HDSennheiser HD 660 SLogitech G403 Prodigy WiredLogitech G815 LightSync
Briketa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. zář 2003
Bydliště: Kladno

Re: Chyba dns_probe_finished_nxdomain

Příspěvek od Briketa »

Stejný problém mi teď hlásí kamarádi z vedlejší vesnice u Kladna připojení na stejného poskytovatele. Týká se to pouze WoT stránek a updatů. Už se to stalo asi před půl rokem a kamarádi updaty WoTka obcházeli přes VPN. Teď o víkendu to začalo znovu, nenačítají se stránky z domény worldoftanks.eu, neběží updaty WoT a v herním klientovi se nenačtou stránky.

Měl jsem podezření na nějaké blokování ze strany poskytovatele, ten se ale dušuje, že nic neblokuje a vše hází na Wargaming. Pokud zkusím stáhnout updaty přes data, tak to běží normálně.
PC: Core i3-12100F, Gigabyte B660M-DS3H, Patriot 2 x 8GB DDR4 3200 MHz , Crucial MP510 480GB PCIe 4x, MSI RX6600 Mech 8GB, HP w2207, Asus DRW-2014L1T
NB: Dell Latitude 5510
spike.josef
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 02. dub 2005
Bydliště: Volyně
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba dns_probe_finished_nxdomain

Příspěvek od spike.josef »

Tak to máme stejný problém. Stejný i ve hře s loděma. Nejen data, ale ani sousedova wifina ( jiný poskytovatel) tohle neblokuje. Štve mne to.
. . . Morituri te salutant . . . -> Jdoucí na smrt tě zdraví <-

NTB Lenovo Legion: AMD Ryzen 5 + GeForce RTX 3060 + 1TB HDD M.2 + 16GB HDD4 SODIMM
Briketa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. zář 2003
Bydliště: Kladno

Re: Chyba dns_probe_finished_nxdomain

Příspěvek od Briketa »

Asi mají něco blbě v jejich DNS. Myslel jsem, že blokují porty, na kterých běží update WoT, ale tím to asi není. Zkus nastavit v PC Google DNS a uvidíš.
PC: Core i3-12100F, Gigabyte B660M-DS3H, Patriot 2 x 8GB DDR4 3200 MHz , Crucial MP510 480GB PCIe 4x, MSI RX6600 Mech 8GB, HP w2207, Asus DRW-2014L1T
NB: Dell Latitude 5510
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Chyba dns_probe_finished_nxdomain

Příspěvek od Holda »

A proč to nezměníš v tom routeru?
.
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“