T-mobile ADSL na ASUS DSL-AC68U

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

duat
Nováček
Nováček
Registrován: 16. říj 2015

Re: T-mobile ADSL na ASUS DSL-AC68U

Příspěvek od duat »

Dobrý den,

mám stejný problém na tomto modelu. Povedlo se Vám to zprovoznit?
Quakes
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2005
Bydliště: Radnice okr. Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Re: T-mobile ADSL na ASUS DSL-AC68U

Příspěvek od Quakes »

Bohužel se mě nepodařilo rozchodit a tak jsem jej vrátil ve 14 denní lhůtě. Momentálně jedu na Asus routeru DSL-N55U, který se rozběhl naprosto bez problémů.
sailord
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2015

Re: T-mobile ADSL na ASUS DSL-AC68U

Příspěvek od sailord »

Mám ten samý router a VDSL2 od O2 a problémy se stabilitou spojení. Modem se spojí a po pár minutách se spojení rozpadne, a tak pořád dokola. Když udělám reset do továrního nastavení, spojení někdy vydrží i pár hodin. Rekord jsou 3 dny. A pak se situace opakuje. Zkoušel jsem automatické nastavení i různé možnosti přímo v nastavení DSL. Ale výsledek je stále stejný. Teď po více než měsíci zkoušení už jsem to vzdal a pošlu ho na reklamaci. Teď mi nezbývá než doufat, že je to jen vadný kus.

Bral jsem ho hlavně kvůli dual-wan (DSL/WAN) a proklamovaným možnostem provozu - line balancing. U zařízení za 5k sem doufal v to, že jej zapojím nastavím a pojede. :(
MB Gigabyte B550 AORUS PRO AC, CPU Ryzen 5600X, RAM 2x16GB HyperX Predator 3200@3333, HDD Samsung SSD 870 EVO 500GB, WD 3TB, GK MSI GeForce GTX 1070Ti Gaming 8G, Zdroj Seasonic SS-620GM2, Case COOLTEK Antiphon
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: T-mobile ADSL na ASUS DSL-AC68U

Příspěvek od Weslo »

Ono čistě teoreticky jsou nějáké standardy které by ty zařízení měly splňovat. Ale v praxi je to jinak. Nejedodušší řešení je vzít modem od ISP, za ten zapojit vlastní router, který vytáčí PPP a neřešit.
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
sailord
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2015

Re: T-mobile ADSL na ASUS DSL-AC68U

Příspěvek od sailord »

Ano to je, ale já sháněl zařízení se dvěma WAN porty (WAN/DSL), USB 3.0 s podporou NTFS, WiFi 2,4 i 5 GHz. A najít na našem trhu něco takového je docela fuška. No ano, teď už bych to asi řešil klasickým dual-wan routerem s využitím DSL modemu od ISP. Ale i obyčejný dual-wan router s těmi parametry co chci jsem nenašel. Když teda pominu RT-AC68U.
Weslo píše:Ono čistě teoreticky jsou nějáké standardy které by ty zařízení měly splňovat. Ale v praxi je to jinak. Nejedodušší řešení je vzít modem od ISP, za ten zapojit vlastní router, který vytáčí PPP a neřešit.
MB Gigabyte B550 AORUS PRO AC, CPU Ryzen 5600X, RAM 2x16GB HyperX Predator 3200@3333, HDD Samsung SSD 870 EVO 500GB, WD 3TB, GK MSI GeForce GTX 1070Ti Gaming 8G, Zdroj Seasonic SS-620GM2, Case COOLTEK Antiphon
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: T-mobile ADSL na ASUS DSL-AC68U

Příspěvek od Weslo »

Kdybys koupil obyč dual wan zařízení na IP, nechal modem a koupil AP, měl bys to za 30% a fungovalo by to hned. To je častý omyl, že všechno bude umět jedna krabička....
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
sailord
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2015

Re: T-mobile ADSL na ASUS DSL-AC68U

Příspěvek od sailord »

Já se v sítích moc nevyznám. Takže all-in-one řešení jsem viděl jako nejjednodušší možnost. Nechci tady mít x krabiček. :D Teď jsem to zatím vyřešil tak, že mám DSL přes Comtrend jen pro svůj PC a druhé přípojení přes TP-Link pro všechny ostatní. Čili vlastně dvě sitě.

Jestli se v tom vyznáš, co bys mi poradil?
Weslo píše:Kdybys koupil obyč dual wan zařízení na IP, nechal modem a koupil AP, měl bys to za 30% a fungovalo by to hned. To je častý omyl, že všechno bude umět jedna krabička....
MB Gigabyte B550 AORUS PRO AC, CPU Ryzen 5600X, RAM 2x16GB HyperX Predator 3200@3333, HDD Samsung SSD 870 EVO 500GB, WD 3TB, GK MSI GeForce GTX 1070Ti Gaming 8G, Zdroj Seasonic SS-620GM2, Case COOLTEK Antiphon
rammi
Nováček
Nováček
Registrován: 23. pro 2015

Re: T-mobile ADSL na ASUS DSL-AC68U

Příspěvek od rammi »

Mám úplně stejný modem a úplně stejny problém, nedaří se připojit k DSL.
Už mám druhý kus, takže vadný kus jsem už vyloučil. Budu ho muset už potřetí vrátit (poprvé jsem měl ten ethernetový bez DSL modemu). Asi zase pořídím ten bez DSL a budu do něj holt připojovat modem od ISP.
To vypadá, jako by to analogově nedával. Já nevím slabý zesilovač nebo něco. Jsem už asi dost daleko od ústředny.
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: T-mobile ADSL na ASUS DSL-AC68U

Příspěvek od Weslo »

Spíš nějáká nekompatibilita čipsetu DSLAMu T-Mobile (nebo CETINu) a tohoto konkrétního zařízení, to se občas stává. Nechat modemovat zařízení od ISP je nejlepší volba, přepnout ho jako bridge a PPP vytáčet ze zařízením za tím a máš vše OK.
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
sailord
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2015

Re: T-mobile ADSL na ASUS DSL-AC68U

Příspěvek od sailord »

Tak zdá se, že nakonec vše vyřešila reklamace a výměna za nový kus. Zatím (týden) šlape v pohodě. Snad to vydží. :)
MB Gigabyte B550 AORUS PRO AC, CPU Ryzen 5600X, RAM 2x16GB HyperX Predator 3200@3333, HDD Samsung SSD 870 EVO 500GB, WD 3TB, GK MSI GeForce GTX 1070Ti Gaming 8G, Zdroj Seasonic SS-620GM2, Case COOLTEK Antiphon
Smoulacz
Nováček
Nováček
Registrován: 17. dub 2008
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: T-mobile ADSL na ASUS DSL-AC68U

Příspěvek od Smoulacz »

Mám stejný problém s ASUS DSL-AC52U jako ho popisuje @Quakes. Nastaveno je všechno správně, dls připojeno a identifikováno, ale internet stále nepřipojen. Předchozí modem DSL-N16U až do reklamace naprosto v pořádku fungoval. Vyzkoušel jsem i dva TP-LINK TD-W8980B, z toho první zcela nefunkční a druhý měl časté výpadky spojení. Neporadil by mi někdo funkční modem pro ADSL od T-mobilu nebo spolehlivou kombinaci modemu a routeru? Mockrát díky!
Smoulacz
Nováček
Nováček
Registrován: 17. dub 2008
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: T-mobile ADSL na ASUS DSL-AC68U

Příspěvek od Smoulacz »

Tak nakonec byl problém u T-mobilu. Restartovali linku a modem funguje.
king12
Nováček
Nováček
Registrován: 06. lis 2019

Re: T-mobile ADSL na ASUS DSL-AC68U

Příspěvek od king12 »

Měl jsem ten samý problém, nakonec se mě se osvědčilo konfigurovat před zapojením DSL kabelu, vše pak naběhlo okamžitě.
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“