Problém s rychlostí

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
TraCkerCZE
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. říj 2013
Bydliště: Šenov

Problém s rychlostí

Příspěvek od TraCkerCZE »

Ahoj. Kvůli synovi jsem přemístil PC do obýváku, ale nemám tady zrovna udělanou zdířku pro připojení LAN kabelu. Takže na stolním PC jsem nucen exporimentovat s WI-Fi. Mám kartu do USB od TP-Linku nějákou TL-WN722N. Na stránky není problém, ale při hraní her mám problém s pingem. A tio jsem ještě nezkoušel hrát se Skypem. Nemám s wifi žádné zkušenosti. Proto mě berte jako amatéra :-) Dokážu vůbec přes wifi hrát šlušně online hry? Vzdálenost k wifi routeru je asi 5m bez žádných překážek. Router jeTL-WR841N. Díky za postřehy
PC: MB GIGABYTE B460M AORUS PRO | Intel Core i5-10400F + FERA3 | MSI GeForce RTX 2070 SUPER VENTUS GP OC | Patriot Viper 4 Blackout Series 16GB KIT DDR4 3200MHz | SSD A2000 500GB | Win 10 Telefon: Xiaomi Redmi NOTE6 64Gb
Nerdis
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2011

Re: Problém s rychlostí

Příspěvek od Nerdis »

Zrovna řeším obdobný problém. Ale s tím rozdílem, že na týhle wifi jsem jel asi rok a půl a krásně bez problémů. DOKONCE a teď někteří mě za to utrhnou nohy jsem přes to streamoval bez jediných dropnutých frame. Ale od výměny routeru za novej silnější mě zlobí ping mezi routerem a přijímačem. Pingám +-1 a pak najednou bum 100 - 1000. Někdy request timed out.

Jediný zatim o čem vim, že by mohlo pomoci je změna kanálu routeru. Takže zkus si stáhnout na androidu wifi analyzer a najít tam nějakej volnej kanál a změnit to na ten. Snad budeš mít víc štěstí než já :)
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Problém s rychlostí

Příspěvek od Weslo »

Ne, wi-fi není na takové nasazení vhodná, určitě je lepší například powerline adaptér, když už není UTP.
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
TraCkerCZE
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. říj 2013
Bydliště: Šenov

Re: Problém s rychlostí

Příspěvek od TraCkerCZE »

Vracím se zpět k tomuto problému. Něják tímdle trpím dál a zvykl jsem si. Jen poslední dobou začíná ten USB TP-LINK blbnout a občas zamrzne a usím vytáhnout a zasenou zpět => ztráta spojení..... Existuje nějáká spolehlivější wifi karta, popř. jaké máte zkušenosti s tím powerlinem? Měl jsem ho půjčený doma na pár dní, ale něják moc mě to nepřesvědčilo. Ani nevím, co jsem to konkrétně měl.
PC: MB GIGABYTE B460M AORUS PRO | Intel Core i5-10400F + FERA3 | MSI GeForce RTX 2070 SUPER VENTUS GP OC | Patriot Viper 4 Blackout Series 16GB KIT DDR4 3200MHz | SSD A2000 500GB | Win 10 Telefon: Xiaomi Redmi NOTE6 64Gb
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Problém s rychlostí

Příspěvek od renek1 »

Co si dát trochu práce a natáhnout si kabel? Přes wifi to nikdy nebude ono.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
TraCkerCZE
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. říj 2013
Bydliště: Šenov

Re: Problém s rychlostí

Příspěvek od TraCkerCZE »

Kabel by byl TOP. Ale mám všude dlažbu a není ho kam schovat. Po domě mám několik zásuvek s utp, ale bohužel s místem, kde mám teď PC jsem absolutně nepočítal.
PC: MB GIGABYTE B460M AORUS PRO | Intel Core i5-10400F + FERA3 | MSI GeForce RTX 2070 SUPER VENTUS GP OC | Patriot Viper 4 Blackout Series 16GB KIT DDR4 3200MHz | SSD A2000 500GB | Win 10 Telefon: Xiaomi Redmi NOTE6 64Gb
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Problém s rychlostí

Příspěvek od killerek »

Jinak nez kabelem to stejne nevyresis, takze bud přiznáš kabel v liste nebo sahnes do zdi/stropu.
ttx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. pro 2008

Re: Problém s rychlostí

Příspěvek od ttx »

Ak ti nefunguje wifi na vzdialenost 5m bez prekazky, tak bud tam mas extremne silne rusenie, alebo mas mizerny ovladac pre wifi kartu. V prvom pripade ti ziadne ine wifi nepomoze, v inom pripade je mozne vyskusat inu wifi kartu. Celkom dobra karta je Asus N14. Pred kupenim si pohladaj ci najdes k nej ovladac pre tvoj operacny system a popozeraj ci s nou niesu v tomto systeme nejake vaznejsie problemy.
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“