Problém s detekcí modemu Microcome InPorte Home na Compaqu

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
Stanley
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. črc 2003
Bydliště: Jedová chýše
Kontaktovat uživatele:

Problém s detekcí modemu Microcome InPorte Home na Compaqu

Příspěvek od Stanley »

Mam problem s detekci modemu Microcom InPorte Home na starsim PC Compaq Deskpro 450MHz - ani pod Win98SE, ani pod Win2000 ho nelze detekovat. Na strankach vyrobce jsem nasel tuhle informaci:

"Windows nejsou schopne modem vubec detekovat.
Je to dano tim, ze na modemu je implementovan EEPROM chip, ve kterem je ulozena certifikace pro Microsoft Windows XP a tento chip ma na nekterych deskach problemy s napajenim v PCI sbernici"


Neni tam ale, jak to vyresit. Poradi mi nekdo? Diky

(Rady jako hodit je do kose mi nepiste, to vim taky :x )
test11
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Jarov.NET

modem

Příspěvek od test11 »

Rozhodně bych zkusil ten modem na jinym PC. Jestli bude chodit bez problému, tak určitě zkus stáhnout novej bios pro toho compaqa, a taky zkus (pokud to jde) povolit na tom PCI slotu v biosu busmaster (značkový compy tohle nastavení mívaj, hlavně compaqy). Tý hlášce o Epromu nevěř, to je blbost. Karta může bejt nekompatibilní (nebo vadná), nebo ta deska nesplňuje vyžadovanej standart PCI (2.x).
Asus A7V880, 512MB Winbond PC3200 + 512MB Seitec PC3200 dual chanel 2-3-3-7, AXP Thorton 2400+(2GHz)@2.2GHz FSB169, Vcore 1.65V, cooled By Thermaltake Volcano 7+, Hercules Radeon 9800 non-pro
SB Audigy2
Powered By Fortron 350W
Stanley
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. črc 2003
Bydliště: Jedová chýše
Kontaktovat uživatele:

Snad vyřešeno!

Příspěvek od Stanley »

Ať už jsou ty modemy jakýkoliv, tak ze servisního střediska Fincom, mi odpověděli, že dyž jim modemy pošlu, že mi je upraví tak, aby fungovaly a že je skutečně porblém s EEPROM, který je certifikován pro WIN XP.
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“