Power Line 230V

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
Migl
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. bře 2015
Bydliště: City of Pilsen beer

Power Line 230V

Příspěvek od Migl »

Ahoj, máte někdo zkušenosti s použítím Power Line 230V? Potřebuji mít internet primárně v obýváku ale kabel mám v ložnici, musel bych kabel složitě táhnout přes dvě místnosi tak jsem myslel že bych využil tohle řešení.
Nejsem si ale jistý jestli přes to bude připojení plnohodnotý, desktop, hraní po síti atd.
BQ Silent Base 601w / B450 Tomahawk MAX / Ryzen5 3600 + nzxt X62 / HyperX FuryRGB 32GB DDR4 3466MHz / XPG GAMMIX M2 Pro 1tb /
MSI RTX 2070 super gaming X trio
Don
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 20. led 2005
Bydliště: Brandýs nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Power Line 230V

Příspěvek od Don »

Podle toho jak mas mit rychly internet. Delaji se ruzne rychla (cti draha) reseni. Idealni je, kdyz jsou zasuvky na jedne fazi, tam je velka sance, ze to bude makat. Pak uz jen vybrat dostatecne rychle adaptery. Ale nepocitej s tim, ze co je na krabici, tak rychle to pojede a mimo to, je to celkem drahe reseni. Dve diry do zdi jsou daleko levnejsi reseni.
CPU:i3-10105; MB:Gigabyte B560M D3H; RAM:HyperX 2x8GB DDR4; HDD: SSD Samsung Pro 1TB, WD 1TB Greenline; PS:Corsair HX650W; Case:SilverStone GD09B Grandia; Monitor:Panasonic VX-P50VT50E; Mouse:Logitech MX Performance; Keyboard:Logitech Wireless Illuminated K800
Audio: Asus Xonar Essence ST, NAD C375BEE, VMA-II S
Migl
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. bře 2015
Bydliště: City of Pilsen beer

Re: Power Line 230V

Příspěvek od Migl »

Je to drahé no, nejlevnější stojí cca 1000kč. Připojení mam 100mb/s tak pomaleji to snad nepůjde když bude mít v parametrech např. 500mb/s co myslíš?
BQ Silent Base 601w / B450 Tomahawk MAX / Ryzen5 3600 + nzxt X62 / HyperX FuryRGB 32GB DDR4 3466MHz / XPG GAMMIX M2 Pro 1tb /
MSI RTX 2070 super gaming X trio
tackleberry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. říj 2004
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Power Line 230V

Příspěvek od tackleberry »

Nevím na jaké PowerLine jsi se koukal, ale většinou ty levnejší kolem 1000 Kč budou mít 10/100Mbps Ethernet Port. Ta rychlost 500 Mbps bude max. teoretická rychlost jakou budou ty adaptéry komunikovat mezi sebou a není zárukou, že ti to pojede všude těch 100Mbps (vlastní zkušenost).

Pro mě asi nejotravnější u Powerline byly mikrovýpadky. I najedné fázy se prostě čas od času stalo, že přestaly komunikovat. Buď se muselo počkat 0,5-1,5min. až naskočí nebo odpojit a znovu zapojit do zásuvky (případně zakázat a povolit port we windows) pokud jsem nechtěl čekat než se to samo naskočí.
A při připojení k PC ještě šance, že ti šum z el. sítě půjde do zvukovky. To se dá vyřešit připojením do něčeho co má odrušovací filtr. (např. odkaz)
Ping to přidávalo v mém případě jen nějaké 3-4ms průměrně, takže nic co bych zaznamenal.

Takže suma sumárum, nebýt těch mikrovýpadků tak by to bylo OK. Ten šum se dá případně řešit. Jinak kabel je prostě kabel. Levnější, ve většině případů rychlejší a spolehlivější řešení.
...
Migl
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. bře 2015
Bydliště: City of Pilsen beer

Re: Power Line 230V

Příspěvek od Migl »

Jasný no kabel je kabel, ještě to přehodnotím.. díky za rady :idea:
BQ Silent Base 601w / B450 Tomahawk MAX / Ryzen5 3600 + nzxt X62 / HyperX FuryRGB 32GB DDR4 3466MHz / XPG GAMMIX M2 Pro 1tb /
MSI RTX 2070 super gaming X trio
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Power Line 230V

Příspěvek od Frostys »

tackleberry píše: Pro mě asi nejotravnější u Powerline byly mikrovýpadky. I najedné fázy se prostě čas od času stalo, že přestaly komunikovat. Buď se muselo počkat 0,5-1,5min. až naskočí nebo odpojit a znovu zapojit do zásuvky (případně zakázat a povolit port we windows) pokud jsem nechtěl čekat než se to samo naskočí.
Jak často se to stávalo?
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“