Packet loss při dvou LAN zařízeních - O2 router

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Packet loss při dvou LAN zařízeních - O2 router

Příspěvek od Frostys »

Čaute, mám takový problém s O2 routerem.

Zapojím PC a NTB do lanových portů kabelem. Pustím ping http://www.seznam.cz -t +
ping na default gateway na obou zařízeních.

Když na PC spustím download souboru maximální rychlostí (ale i menší), tak pakety na NTB na seznam.cz začnou vypadávat. Chvílemi i nad 50%
Opačně to funguje také - download na NTB zapříčíní PL na PC.

QoS je vypnuté, zkoušel jsem použít static i dhcp, vypnout ipv6, updatovat firmware, nic nepomohlo.Psal jsem si mimojiné s podporou O2 a prý je to na reklamaci. Dobře, router jsem zanesl reklamovat, dostal jsem náhradní, jiný typ.
Chová se ale úplně stejně, i když s novým routerem je ten packet loss lepší. Na předchozím byl PL i 100% během downloadu, tady je okolo 20-30%, ale stále nepoužitelné pro normální provoz.
Paket třeba i vypadne, když jedno z těch zařízení reconnectnu.
Ping na gateway - tedy router doma, je v pořádku <1-1ms, bez PL.
Když NTB zapojím přes wifi, je taky vše v pohodě.


Původní router - ZyXEL VMG1312-B30B

Současný - Comtrend VR-3026e


Setkali jste se s něčím podobným? Je to snad vlastnost levných (nekvalitních) routerů?
Internet je jinak od O2 přes VDSL - 80/10mbps.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Packet loss při dvou LAN zařízeních - O2 router

Příspěvek od Frostys »

Už to fičí v pořádku.
Tak to vypadá, že za to mohl samotný notebook nebo nějaká akce O2. Na ntb jsem měl Win7, tak jsem tam instaloval osmičky, ať vyzkouším, jestli to není nějaký vir nebo něco a během instalace mi přišla SMS od O2, že obnovili moji službu nebo něco takového, tak nevím. SMS se mohla týkat toho, jak cosi dělali ráno.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Packet loss při dvou LAN zařízeních - O2 router

Příspěvek od Weslo »

Předpokládám že přes wifi? Ta je half duplex, takže buď posílá nebo příjímá. Kabelem to asi funguje ne?
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Packet loss při dvou LAN zařízeních - O2 router

Příspěvek od Frostys »

Přes wifi to právě fungovalo dobře, ale to bylo možná tím, že je pomalejší, tam se mi podařilo na speedtestu naměřit jen 20mbps, na PC 85mbps. Problém byl přes kabel, ale už se to snad tváří, že je to po přeinstalaci noťasu funkční.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“