Nejde se přihlásit do routeru

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
Petr Štejnar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. led 2005
Bydliště: Trutnov

Nejde se přihlásit do routeru

Příspěvek od Petr Štejnar »

Delší čas používám router Synology RT1900ac ke spokojenosti. Bohužel nastal problém že se nemohu z vlastního PC připojeného LAN kabelem přihlásit ke správě. Dome mám další PC a několik přenosných zařízení ze kterých přihlášení funguje. Nejde se tedy přihlásit z mého PC a hlásí mi to že nemám oprávnění se přihlásit a mám požádat správce ...... Když se přihlásím do routeru z jiného přístroje tak k žádným změnám v nastavení nedošlo. Tot se mi stalo již podruhé , poprvé jsem to musel vyřešit uvedením routeru do továrního nastavení a opětovným nastavením. Na podporu jsem psal ale neodpověděli. Nerad bych znovu dával tovární nastavení. Poradí někdo?
AMD Ryzen 3600 ,ASUS STRIX B550-F Wi-Fi,16GB RAM 3600,AMD SAPPHIRE RX570 4GB
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nejde se přihlásit do routeru

Příspěvek od Nagant »

Nemáš tam nějaké restrikce na IP či MAC adresy povolené pro přístup k administraci?
Logy neporadí, co se tomu přesně nelíbí?
Na tom problémovém PC se Ti aspoň objeví přihlašovací okno, nebo ani to ne?

Není to nějaká aktivita Auto Blocku?
Z manuálu, str.23:
"Enforce Auto Block
Auto block automatically blocks certain IP addresses with too many failed login attempts. Such IP addresses will be identified as a source of potential malicious attacks that try to find out the password."
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
Petr Štejnar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. led 2005
Bydliště: Trutnov

Re: Nejde se přihlásit do routeru

Příspěvek od Petr Štejnar »

Tak sem na to znovu koukl a ukázalo se že před asi měsícem a půl se IP mého PC objevila v seznamu automaticky blokovaných zařízení. Smazal sem to a pro jistotu sem ručně zadal mou IP jako povolenou. A už to funguje. Teď jen zjistit jak se tam do zakázaných dostala. Jinak dík za nasměrování.
AMD Ryzen 3600 ,ASUS STRIX B550-F Wi-Fi,16GB RAM 3600,AMD SAPPHIRE RX570 4GB
HunterGtNet
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. bře 2006
Bydliště: Kyjov okr.Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde se přihlásit do routeru

Příspěvek od HunterGtNet »

zdravím dnes jsem se pokousel prihlasit do routeru a napúsalo me to ze pocet pokusu byl prekrocen ze musím pocakt 7000s . to se me jako do nej nekdo pokousi dostat na dalku ? ze me to bloknulo prihlasení ?
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“