wifi nebo karta/klíčenka?

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
Banana
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2004

wifi nebo karta/klíčenka?

Příspěvek od Banana »

ahoj,
mám ted stolní pc napojené přes rj45, ale v budoucnu bude nutné přejít na wifi.Takže bude potřeba koupit wifi klíčenku/kartu? do pc.Co je ted ideální poměrem cena/výkon?Signál půjde z wifi routeru přes několik zdí v baráku.
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: wifi nebo karta/klíčenka?

Příspěvek od zsdx »

Co je ted ideální poměrem cena/výkon?
Stale RJ45, ale to te jiste neprekvapilo ;)

Kup si USB prodluzku a cokoliv do ni a po neuspesnych pokusech vracej a men za jiny, nez budes spokojeny.
Nebo zauvazuj nad powerline adapterama.
Don
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 20. led 2005
Bydliště: Brandýs nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: wifi nebo karta/klíčenka?

Příspěvek od Don »

Po vsech zkusenostech kabel. Wifi nema vubec smysl. Nedavno jsem zapojil u zakaznika net a chtel Wifi klicenku a zezadu, aby mu to nehyzdilo PC. Natahnul jsem mu primy kabel kde to chodilo krasne 950/920mbit, po klicence to jelo 2mbit a jeste to padlo a vubec nemluvim o pingu. Tak jsme provrtali tri diry, hodily za podlahovou listu a frci 1/1gbit a chrota si. Wifi bych pouzil jen jako nouzove reseni.
CPU:i3-10105; MB:Gigabyte B560M D3H; RAM:HyperX 2x8GB DDR4; HDD: SSD Samsung Pro 1TB, WD 1TB Greenline; PS:Corsair HX650W; Case:SilverStone GD09B Grandia; Monitor:Panasonic VX-P50VT50E; Mouse:Logitech MX Performance; Keyboard:Logitech Wireless Illuminated K800
Audio: Asus Xonar Essence ST, NAD C375BEE, VMA-II S
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: wifi nebo karta/klíčenka?

Příspěvek od killerek »

WiFi je doma dobré tak pro mobil nebo si sednout s notebookem na gauc. Jinak vždy natahat kabel.

Popravde i v praci sem musel lidem často vysvětlovat, ze si u wifi nemaji stěžovat na pomalost, když chteji třeba zálohovat velke objemy dat z notebooku na server, protože ta wifi to proste neda, ale mají se pripojit kabelem lenosi.
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“