Port forwarding pro scanner z jiné sítě

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
Airimo
Nováček
Nováček
Registrován: 29. pro 2015

Port forwarding pro scanner z jiné sítě

Příspěvek od Airimo »

Ahoj,
máme v kancelářích sdílenou tiskárnu a několik nezávislých sítí. Ty jsou propojeny společným switchem. V mojí síti je NAS Synology (DS916+), na kterou bych potřeboval umožnit scanování z té společné tiskárny. Představuju si to tak, že nastavím na skeneru IP adresu toho společného switche a libovolný port, u kterého bude switch vědět, že to má předat zrovna do mé sítě. Pak na gatewayi v mé síti (unifi security gateway) nastavím port forward z adresy sdíleného switche a portu na ip a port NASky. Resp. přesně takto jsem to zkoušel, ale někde se mi ty packety ztrácí a tiskárna NAS stále nenajde.

Opačným směrem (tisk z mojí sítě na sdílené tiskárně v jiné síti) mi funguje bez problému, takže asi mám špatný port pro přístup do složek té mojí NASky. Zkoušel jsem to NASce posílat na porty 21, 55536 a port pro přístup přes webové rozhraní a bez výsledku.
Tiskárna je Konica Minolta bizhub c220. Nevíte někdo co s tím, co dělám špatně, nebo na jaký port to poslat?
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Port forwarding pro scanner z jiné sítě

Příspěvek od zsdx »

Bezny switch nic nerozhoduje ;)
Tvuj problem neni otazka smerovani konkretniho portu, ale routovani. Nebo se pletu?
Ta tiskarna umi skenovat do sitove slozky (tedy SMB), tusim, ze i na FTP nebo to posila mailem. Ten by nesel vyuzit?
Airimo
Nováček
Nováček
Registrován: 29. pro 2015

Re: Port forwarding pro scanner z jiné sítě

Příspěvek od Airimo »

Pardon, asi to není úplně běžný switch (nemám ho ve správě, tak nevím). Routování by mělo být v pořádku, jak píšu, opačný směr funguje bez problémů (tisk z mé sítě na sdílenou tiskárnu).
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Port forwarding pro scanner z jiné sítě

Příspěvek od killerek »

Muze tam byt teoreticky na switchi/routeru nejake ACL. Zeptej se toho, kdo ma ve sprave ten switch/sit.
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“