Náhodně se zvyšující ping z 20ms na 150 +

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
Zara
Nováček
Nováček
Registrován: 13. dub 2018

Náhodně se zvyšující ping z 20ms na 150 +

Příspěvek od Zara »

Dobrý den, asi měsíc mám problém s náhodně kolísajícím pingem.. Po zapnutí mi vše jede cca 2 - 3 hodiny v pohodě s pingem na hodnotě kolem 20ms, poté mi z ničeho nic skočí na 150 - 300ms...a celý internet se tak zpomalí a jediné řešení je restart pc aškoliv stahování jede rychle.... (po restartu mám hodnoty zase na 20 ms ) .. Tento problém se týká pouze mého stolního pc, který je připojen kabelem. Notebook mi jede v pohodě na kabel i bez s konstatním pingem 20ms připojený na tentýž router....

Zkoušel jsem: přeinstalovat ovladac sitového adapteru a aktualizovat... - Nemopohlo
přeinstalovat systém Windows 10 - Nepomohlo
Antivirový test - Nepomohlo
Kontaktovat zprostředkovatele internetu (bylo mi řečeno, že ping je od nich v pořádku)
Resetovat router (nepomohlo)
Povypínat nepotřebné programy, které by mohly ping destabilizovat - Nepomohlo

Má někdo nějaý nápad co s tím? Za každý nápad bych byl vděčný.... přeci jen resetovat pc každých pár hodin asi není to nejlepší... Děkuji
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Náhodně se zvyšující ping z 20ms na 150 +

Příspěvek od Alfajk »

zkus vymenit sitovku, tech 200kc za test stoji
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“