Router Netis WF2533

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
vlazy
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 27. dub 2018

Router Netis WF2533

Příspěvek od vlazy »

Zvažuji koupit nový router a zajímalo by mne jaký máte kdo názor na Netis WF2533 nebo nějaké zkušenosti s tímto routerem.
WiFi z routeru využívám prozatím pouze pro 1 mobil na kterém mj. i přehrávám z internetu video a televize nebo rádia a na VoIP a do budoucna mám v úmyslu možná pořídit i některé jiné zařízení s WiFi, ale více jak jedno zařízení by se přes WiFi asi nepřipojovalo a také občas výjimečně se připojí i návštěva s notebookem nebo tabletem, ale na tom mi skoro vůbec nezáleží. K routeru bych měl připojený kabelem i 1 počítač.
Byl bych rád kdyby mi router pokryl dostatečným signálem celý dům a blízké okoli což by Netis WF2533 snad mohl. Měl by mít nějaké tlačítko na zvýšení výkonu.
Připojení od poskytovatele internetu mám přes WiFi s rychlosti 10/2 Mb/s a bydlím na vesnici v místě kde rušení jinými WiFi sítěmi není asi až tak velké. Na mobilu mi to najde pouze tu moji domácí síť a někdy i nějaké další tak asi do 7 sítí (spíše méně) se slabým signálem.
Tento router by měl mít nějaký režim vysokého výkonu (tlačítko Turbo) při kterém by měl mít lepší pokrytí požadovaných lokalit.
Myslíte, že by tento router mohl vyhovovat mým potřebám?
dubikovo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. led 2012
Bydliště: Praha

Re: Router Netis WF2533

Příspěvek od dubikovo »

Na tohle ti asi nikdo radu nedá, jelikož je tam spoustu věcí, které můžou a nemusí fungovat. Třeba píšeš celý dům - to je jedno patro nebo dvě? kde to bude umístěné? v horním patře nebo dolním?
Jak silné máš stěny a z čeho jsou? kolik stěn bude mezi routerem a zařízením?

Osobně bych tlačítku TURBO nevěřil u zařízení za 600,-.
Je to obyčejná levná krabička co má tři antény ale jak bude fungovat u tebe doma ti nezaručí vůbec nikdo. ale zase nechci říkat že to fungovat nebude....
vlazy
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 27. dub 2018

Re: Router Netis WF2533

Příspěvek od vlazy »

Chápu, že jednoznačně odpovědět na můj dotaz ohledně toho routeru asi nejde. Očekávám proto spíše rady od lidí kteří s tímto konkrétním routerem mají nějaké konkrétní zkušenosti nebo i to co si o něm kdo myslí. Ono jsou routery které možná mají problém pokryt dostatečným WiFi signálem třeba 1 celý pokoj a někam dál u nich příliš nehrozí. Budou i routery které bez větších problémů zvládnou u více lidí a v různých podmínkách pokrýt WiFi signálem celý byt, dům nebo i něco víc. Samozřejmě vše záleží na konkrétních podmínkách kde se router používá.

Router chci používat ve starším jednopatrovým cihlovém domě s vnitřními stěnami 30 cm a byl by umístěný v horním patře. Nyní mám TP-Link TL-WR941ND a pokryje mi dostatečným WiFi signálem celý dům a kousek okolí kolem něho a zachytil jsem z něho i slabý signál ve vzdálenosti +/- 100 m od baráku. Byl bych rád kdyby mi nový router dobře pokryl alespoň to. Ten TP-Link už mám 7 let a začíná mi dělat někdy dost velké problémy s vypadáváním signálu a rychlostí připojení což dříve se až tolik nestávalo a proto ho zvažují vyměnit za něco nového.

Osobně bych router nehodnotil podle jeho ceny. Já nepotřebuji nějaký drahý router který bude mít spoustu různých funkcí které bych možná ani nevyužil. Nechtěl bych do toho investovat nějaké větší peníze. Myslím si, že i některé dražší routery nemusí být dostatečně kvalitní a že do značné míry to bude záležet i na konkrétní značce a modelu a né pouze na ceně.
dubikovo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. led 2012
Bydliště: Praha

Re: Router Netis WF2533

Příspěvek od dubikovo »

Jasně souhlasím se vším co píšeš. Nechci dělat nějakýho chytrýho :)

ale nějakou zkušenost s wifi už mám, v baráku sem to řešil už několikrát a zkoušel jsem právě i takovéhle krabičky nějaké značky a musím říct že některý fungovali líp, jiné hůř a nakonec jsem zkončil u TP-LINKU, i když věřím že ty zavedenější consumer značky jako NETGEAR nebo ASUS by taky fungovali :)

Nejlepší možnost je si to objednat a zkusit a když to nebude fungovat tak vrátit.

U toho netise bych byl ale trochu obezřetnější, vůbec jsem nenašel možnosti aktualizace firmware. Vždycky se dívám nejdřív na jejich support, jestli vůbec aktualizace dělají. Popř. jestli je možnost tam nahrát alternativní firmware až aktualizace výrobce přestane dělat....

já bych zkusil jako základ třeba tenhle. Je to 2,4 i 5, konfigurace v podstatě stejná, ale má dostupné aktualizace, vypadá že by mohl fungovat i s Open-wrt:
https://www.tp-link.com/cz/download/Archer-C20.html
vlazy
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 27. dub 2018

Re: Router Netis WF2533

Příspěvek od vlazy »

Já router s 5 GHz nepotřebuji protože bych tu frekvenci asi nevyužil. Prozatím nemám žádné zařízení s WiFi které by podporovalo 5 GHz. Někde jsem četl, že routery 5 GHz mají menší dosah než 2,4 GHz a navíc se vzdálenosti u nich více klesá rychlost. 5 GHz je asi dobré ve městě kde 2,4 GHz je dost zarušené jinými sítěmi což u mne na vesnici není až takový problém.

TP-LINK routery možná nejsou špatné, ale já už jeden TP-LINK mám se kterým jsem byl spokojený až do doby kdy začal dělat problémy. Nyní bych chtěl zkusit něco jiného i když TP-LINKu se jednoznačně nebráním. Na TP-LINKu mi trochu vadí, že nemá nastavování v češtině (neznám angličtinu) a když se v nastavování routeru příliš nevyznám tak angličtina mi to ještě ztěžuje.
vlazy
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 27. dub 2018

Re: Router Netis WF2533

Příspěvek od vlazy »

Tak nakonec jsem ten router Netis WF2533 koupil. Mám ho už měsíc a prozatím jsem s ním spokojený. Není to sice žáden super router, ale za 671 Kč je myslím celkem dobrý. Pokryje mi docela dobrým signálem celý rodinný dům a značnou část okolí kolem něho. Slabý signál jsem zachytil na mobilu i ve vzdálenosti ± 130 m. Trochu mne zklamalo tlačítko Turbo které by mělo zvýšit dosah a sílu WiFi signálu, ale ve skutečnosti není poznat žáden rozdíl jestli je nebo není zapnuté. Spíše ve větší vzdálenosti je možná nějaký malý zanedbatelný rozdíl poznat.
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“