Prebudenie PC na dialku

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Prebudenie PC na dialku

Příspěvek od rbclass »

nemam verejnu IP

da sa to aj tak ?

router mam zyxel
v biose aj win je prebudenie po LAN povolene
Salamander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2008
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prebudenie PC na dialku

Příspěvek od Salamander »

Asi nejjednodussi reseni je poridit si GSM spinac ... bud komercni reseni, nebo neco takoveho https://www.zive.cz/clanky/pojdme-progr ... fault.aspx
Tak dlouho se chodí s Acerem do práce, až mu víko upadne.
Acer wiki || Acer servis || Zkušenosti by Intri
shipo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2007

Re: Prebudenie PC na dialku

Příspěvek od shipo »

Veřejná IP není reálně potřeba(dal jsem si "WAN IP Logger" do OneDrive a zatím mám několik měsíců stejnou).

Počítač by měl mít pro router pořád stejnou IP adresu, první část rozsahu je dynamická(wifi to rozhazují) dej mu na tom PC nějakou vyšší. ZyXEL má nastavení NAT + Firewall (porty 7 a 3389).
Magickej paket ale nejprve otestuj z jiného počítače v té LAN síti.

Kdyby to bylo na Steam, tak streamování funguje pomocí Hamachi, z MSTSC.exe je potřeba se pro hry nejprve odpojovat zástupcem "C:\Windows\System32\tscon.exe %sessionname% /dest:console".
xIndian
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. zář 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prebudenie PC na dialku

Příspěvek od xIndian »

Pozor na záměnu "Veřejná IP" a "Pevná IP". Pokud opravdu nemáš veřejnou IP, tzn. že od ISP dostaneš adresu za NATem, tak pochybuji, že se do své sítě zvenku dostaneš...

Dále - počítač nemusí mít stejnou IP, protože Magick Packet se posílá na MAC adresu broadcastem v rámci LAN.

Pokud máš dynamickou veřejnou IP, tak je probouzení PC na dálku možné. Pro zjednodušení si můžeš nastavit DynDNS, pokud to tvůj router podporuje.

Já to např. dělám tak, že se přihlásím na router (Mikrotik) a skriptem si PC probudím.
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“