přístup na disk v PC s veřejnou IP

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
Martin Gula
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2005
Bydliště: Plzeň

přístup na disk v PC s veřejnou IP

Příspěvek od Martin Gula »

Dobrý den

mám počítač (server), s windows server 2012 a veřejnou ip. Na něm mám disk s daty, ke kterým chci přistupovat.

Na dalším počítač z jiného místa na něho přistupuju přes tento počítač - přidat umístění v síti a zadám \\veřejná ip adresa\sdílený disk.

Všechno funguje.

Pokud mi doma ale vypnou proud, tak se PC sám nastartuje (je na logovaci obrazovce do windows, ale nemohu se připojit na disk. Musím se vzdálenou plochou (teamviewer) přihlásit na PC, zalogovat se, a pak mi jede už i disk přes ten Tento počítač.

Jak je možný udělat, abych se nemusel logovat a disk fungoval.

Díky za rady
Martin Gula
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2005
Bydliště: Plzeň

Re: přístup na disk v PC s veřejnou IP

Příspěvek od Martin Gula »

Ještě doplním, protože po místní síti se na disk už dostanu, to se logovat nemusím. Musím se logovat, až když chci k tomuto disku přistoupit ze sítě jiné.
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: přístup na disk v PC s veřejnou IP

Příspěvek od zsdx »

1. Win Server poskytuje pristup k datum na zaklade jmena a hesla, zadne lokalni prihlaseni na konzoli neni treba.
2. Opravdu je rozumne vystrcit disk s daty do Internetu? 'Ze site jine' bych doporucil VPN.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: přístup na disk v PC s veřejnou IP

Příspěvek od killerek »

Teda pustit Win SMB do internetu je slusna odvaha.
Martin Gula
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2005
Bydliště: Plzeň

Re: přístup na disk v PC s veřejnou IP

Příspěvek od Martin Gula »

Ano, ano, děkuji za rady. Souhlasím s vámi, VPN je další krok, ale tam jsem se ještě nedostal.

takže ad "zsdx": 1. Win Server poskytuje pristup k datum na zaklade jmena a hesla, zadne lokalni prihlaseni na konzoli neni treba.

Takže by to mělo normálně fungovat i z počítače v jiné síti na základě jména a hesla, úplně stejně jako to funguje po místní síti?
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: přístup na disk v PC s veřejnou IP

Příspěvek od werygood »

Co tohle? Trochu něco jiného, ale fungovat by to mohlo - https://support.office.com/en-us/articl ... 613b2f8822
Martin Gula
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2005
Bydliště: Plzeň

Re: přístup na disk v PC s veřejnou IP

Příspěvek od Martin Gula »

One drive je fajn, ale není to k rychlímu přístupu k těm datům, co potřebuji.

Nicméně, ono mi to funguje dobře. Vyzkouším v blízké budoucnosti přístup přes vpn, to taky určitě bude fungovat dobře. To bude ideální

Jen mě zaráželo, že po restartu PC se musím nejdřív zalogovat do PC, aby mi z jiné sítě přístup fungoval na ten sdílený disk. To by mělo jít i bez toho logování si myslím.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: přístup na disk v PC s veřejnou IP

Příspěvek od killerek »

Ono v tom prvním prispevku to mas dost zmatene, co je vlastne "server" a co uzivatelske PC a odkud a kam pristupujes.

Mapovani sitovych jednotek probiha po prihlaseni uzivatele, takze na PC, kde chces využívat nejakou sitovou jednotku se musíš prihlasit.
Martin Gula
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2005
Bydliště: Plzeň

Re: přístup na disk v PC s veřejnou IP

Příspěvek od Martin Gula »

Díky za odpověď,

no a tady je to právě zajímavé. Server se sám zrestartuje (výpadek proudu) a naběhne na logovací obrazovku. Z místní sítě se na sdílený disk na serveru uživatelské PC již dostane. Z jiné sítě se na sdílený disk přes veřejnou ip uživatelské PC nedostane!

Dokud se na server kdokoliv (nezáleží na uživatelském účtu) nezaloguje. To mi právě přijde divné.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: přístup na disk v PC s veřejnou IP

Příspěvek od Shaquille »

muj nazor je, ze to bude pravy... musel bys mit pristup pro "everyone" jestli chces, aby to fungovalo bez loginu.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“