Random Ping Spikes

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
jobeloka
Nováček
Nováček
Registrován: 10. lis 2018

Random Ping Spikes

Příspěvek od jobeloka »

Zdravíčko,.
Než začnu psát kde je problém, tak chci jen dát nějaké info. Žiji na vesnici a nemáme tu jaksi moc dostupnost netu. V této chvíli máme internet od T-Mobile LTE "Pevný Internet vzduchem", který máme už něco přes rok a půl a nikdy nebyl žádný problém. Teď k věci, asi posledních 6 dní mi skáče hrozně moc nahoru ping, prostě abych vysvětlil v rozmezí 15-30 sekund se ping pohybuje okolo 20-30 ms, ale pak vždy vyskočí na dost šílené čísla, které se pohybují okolo 300-900 ms v rozmezí 2-3 sekund a takhle to jede v stejném intervalu celý den, sem tam se najde chvilička kdy internet jede v pořádku, ale to je opravdu chvilička nějakých 10-15minut déle ne, jinak to takhle přetrvává celých 6 dní. Download a Upload je v pořádku, ale o tohle mi moc nejde jelikož se věnuji Poloprofesionálnímu gamingu a hraji Moba hru(League of Legends) A tam mi na tom pingu opravdu hrozně moc záleží. Je to opravdu zlý, když hrajete a 20sekund jede všechno v pořádku a pak vás to na 2-3 sekundy "odpojí" ze hry a vy najednou stojíte na úplně jiném místě než před těmi dvěma sekundami. Já ještě dodám, že dnes jsem volal na T-mobile a mluvil jsem s technikem a ten mi pověděl, že tohle asi opravit nepůjde, protože je přetěžovaný vysílač ať si necháme udělat připojení přes Pevnou Linku, jenže u nás doma nemáme zavedenou Pevnou Linku. Takže se vás chci zeptat, jestli je tohle nějak řešitelný problém, nebo jestli si mám najít jiného poskytovatele internetu. Když bude potřeba rád doložím ještě nějaké info, screeny a tak dále. Chci předem poděkovat za všechny komentáře.
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Random Ping Spikes

Příspěvek od Weslo »

Najdi si jiného poskytovatele. Zkus zapátrat po tom drátu, všechny bezdrátové technologie s tímhle občas trpí.
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
jobeloka
Nováček
Nováček
Registrován: 10. lis 2018

Re: Random Ping Spikes

Příspěvek od jobeloka »

Díky za odpověď.
Občas? Tím chceš říct, že tenhle problém přetrvává jenom dočasně? Já teda nechápu kde se stala chyba nebo proč, co to zavinilo, že to najednou po roce a půl začalo dělat tohle.
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Random Ping Spikes

Příspěvek od Weslo »

Může to být dočasně, může to být rušení, nebo ta kapacita, kterou třeba časem posílí, kdo ví..
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
jobeloka
Nováček
Nováček
Registrován: 10. lis 2018

Re: Random Ping Spikes

Příspěvek od jobeloka »

Dobře, tak děkuji.
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“