Rada s výběrem ADSL routeru

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
sledd88
Nováček
Nováček
Registrován: 26. pro 2009

Rada s výběrem ADSL routeru

Příspěvek od sledd88 »

Zdravim, plánuji výměnu stávajícího (neschopného) routeru značky Zyxel VMG1312 od O2 za něco lepšího. Stávající Zyxel neustále padá a nestíhá obsluhovat více zařízení. S prémiovými routery od operátorů mám také špatné zkušenosti. Rozhodl jsem se porozhlédnout se po jiném a potřeboval bych poradit který. Bohužel jsem na vesnici a rychlost se pohybuje okolo 6Mbs a do bezdrátu už nejdu.
Router bude pohánět Pevný internet S od T-mobilu v RD. Měl by být schopen obsloužit zařízení jako jsou Smart TV, chytré telefony, tablet, PC a další primárně připojená zařízení, což Zyxel moc nezvládá a padá.
Podle recenzí mě napadá vybírat od osvědčených výrobců jako jsou TP-LINK (TD-W9960), D-LINK, ASUS.

Cena: do 2 000 Kč

Předem děkuji za rady. V případě potřeby další informace doplním.
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: Rada s výběrem ADSL routeru

Příspěvek od pilarius »

Na W9960 rozhodně kašli, nemá ani kontrolky pro LAN porty.

Vzal bych Asusa. https://www.czc.cz/asus-dsl-ac51/226657/produkt Ale nejdřív bych si ověřil, jestli u tebe neplánuje O2 nebo Nordic "5G".
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
sledd88
Nováček
Nováček
Registrován: 26. pro 2009

Re: Rada s výběrem ADSL routeru

Příspěvek od sledd88 »

Ahoj, z toho co jsem vyčetl (a ze zkušenosti z předchozích let) s 5G počítám cca do 2 let. Ptal jsem se i u CETINu na kabel a jsou právě v polovině plánu a do 2 let by měli pokrýt i nás. Takže mi nezbývá než jen čekat, kdo dřív přijde.
Každopádně děkuji za tip. Snad pokryje celý barák a bude věrně sloužit :)
janis
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. pro 2004
Bydliště: Olomoucko

Re: Rada s výběrem ADSL routeru

Příspěvek od janis »

Zkus ještě přehrát firmware u toho Zyxelu, na tenhle model hodně nadávali, ale po updatu fw se prý trochu zlepšil.
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Rada s výběrem ADSL routeru

Příspěvek od Weslo »

kup si jen wifi router a nech zyxel jako modem... ušetříš si sraní v budoucnosti...
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“