Routing pro GbE připojení

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Routing pro GbE připojení

Příspěvek od Holda »

Ahoj,
odešel mi současný router TP-Link TL-WDR3600 a přemýšlím, jak pokračovat. Ono by to bylo snadné, mít vhodný rozpočet, který ale do toho teď před Vánoci dát nechci.
Důvodem pro ten TP-Link, i když vlastně nic neumí, byla HW akcelerace NAT, mám konektivitu 1000/1000 a dokázal mi jí poskytnout kompletní. Zkoušel jsem pár routerů (Mikrotik 750GL, Zyxel USG), ty to nedaly.
Na pár lokalitách mám Unifi USG + switche + AP a super, jenže moc drahé.
Potřebuji natovat, rád bych měl k dispozici alespoň 8 GbE portů, ac wifi a dva USB porty. Ideálně vše jako samostatné zařízení (router+switch+ap), ale nějaká agregace funkcí z důvodu ceny bude nevyhnutelná.

Víte o zařízení, co dokáže routovat (router, L3 switch), které zvládne z WAN do LAN 1000/1000, zároveň má možnost rozumné administrace (alespoň na úrovni DD-WRT, nebo RouterOS L4)?
Vůbec se nebráním DD-WRT, které mi vyhovuje, akorát třeba v tom TP-Linku nepodporoval HW akceleraci a dost mě omezovalo.

Do toho vstupuje ta cena, samozřejmě zde čím míň, tím líp. Máte zkušenosti třeba s Unifi EdgeRouter X?

Díky!
.
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Routing pro GbE připojení

Příspěvek od zsdx »

Tabulky 'obycejne' propustnosti ma TP-Link uvedeny, Mikrotik tez u jednotlivych modelu, je i univerzalni prehled.
U Mikrotiku jsem videl i podrobnejsi (dle typu packetu/protokolu), ale tu ted nemuzu najit.
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“