Jak ukládat záznam z IP kamery na HDD?

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
Marisch
Nováček
Nováček
Registrován: 05. pro 2018

Jak ukládat záznam z IP kamery na HDD?

Příspěvek od Marisch »

Dobrý den, chci se zeptat na návrh jak vyřešit můj problém. Mám kameru bml eye360. Ta normálně funguje a připojuji se k ní pomocí programu CMSClient. Kamera má ale ukládání jenom na SD kartu, kde se pak záznam přemaže dalším. Já bych ale chtěl vymyslet jak udělat, aby kamera ukládala záznam třeba na HDD co má v PC. Půjde to nějak vymyslet?
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Jak ukládat záznam z IP kamery na HDD?

Příspěvek od Shaquille »

na tohle se pouzivaji DVR. Mit zaple porad zaple PC kvuli nahravani z kamery asi neni to prave...
https://www.dahuasecurity.com/products/ ... tail/20487
urcite jsou i levnejsi alternativy nez Dahua, ber to jen jako priklad...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak ukládat záznam z IP kamery na HDD?

Příspěvek od Michal86 »

Ahoj, mám něco podobného od Hikvision. Taky ukládám na SD kartu. Co jsem se bavil s kamarádem co připojoval, doporučoval mi NAS, který umí nahrávání z IP kamery. Například QNAP / Synology. Je to tedy celkem drahá sranda. Nevím na co vyjde řešení co postoval Shaq. Pokud vyřešíš nějak jinak a levněji. Dej vědět.
Marisch
Nováček
Nováček
Registrován: 05. pro 2018

Re: Jak ukládat záznam z IP kamery na HDD?

Příspěvek od Marisch »

Díky za odpovědi. Jako je pravda, že mít celé dny zapnutý PC nebude dobré. Na to jsem moc nemyslel. Nějaké podobné zařízení by se mi líbilo, ale nejsem si jistej s kompatibilitou s mojí kamerou. Kolik, tak přibližně stojí ten NAS? A k němu bych musel ještě něco dokupovat nebo už tam bude vše co potřebuji?
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Jak ukládat záznam z IP kamery na HDD?

Příspěvek od killerek »

DVR pro kamery dela několik vyrobcu. Je to od malych az po obrovske do racku na několik U. Vetsinou to ma podporu pro analogove/IP kamery ruznych vyrobcu, pripadne po ugradu firmware pribude podpora na nove modely. Nektere pozaduji nakup ještě licence pro jednotlive kamery. Za boha si nemuzu vzpomenout na výrobce, co se pouzival v byvale firme.

DVR i NAS se ti cena bude odvíjet od poctu nahravanych kamer, jak dlouho budes chtit drzet záznamy a tim padem kolik disku v tom budes potrebovat.
Marisch
Nováček
Nováček
Registrován: 05. pro 2018

Re: Jak ukládat záznam z IP kamery na HDD?

Příspěvek od Marisch »

Mě jde zatím jenom o tu jednu kameru. Jestli je analogová netuším. Připojil jsem jí do sítě na nastavil podle návodu. Připojuji se na ní přes ten program co jsem psal, takže nevím jestli je vůbec možnost to nějak ukládat někam jinam.
Marisch
Nováček
Nováček
Registrován: 05. pro 2018

Re: Jak ukládat záznam z IP kamery na HDD?

Příspěvek od Marisch »

Tak to asi vzdávám. Všechno to stojí strašně moc peněz. Vystačím si jenom s tou SD kartou. Ale děkuji všem za rady.
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“