router problem ?

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
Lukylukee
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. říj 2017

router problem ?

Příspěvek od Lukylukee »

Zdravím, již delší dobu pozoruji, že se mi ve večerních hodinách rapidně sníží rychlost internetu v telefonu videa se načítají pomalu prostě hrůza. Na PC ale jede vše normálně. Děkujk za rady
vecino
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. črc 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: router problem ?

Příspěvek od vecino »

Zarušená wifi - večer ve špičce je více vytížena. Sousedi / okolí používá stejné kanály. Řešení: změnit kanál (ale těžko najdeš volnej), přejít i na 5GHz (pokud to zařízení úmí) nebo kombinovat a v neposlední řadě dát wifi router do každé místnosti, kde wifi používáš.
i7-9700K @ 5GHz - Asus Z390-PRO GAMING - G.SKILL 32GB DDR4 3200MHz - NZXT Kraken X62 - Zotac GeForce RTX 3080 AMP Holo - WD Black SN750 500GB + 850 EVO 250GB + 860 EVO 1TB - Fractal Design Meshify S2 - EVGA SuperNOVA 750 G3 - MSI Optix MPG321QRF-QD 32"
.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: router problem ?

Příspěvek od killerek »

vecino píše:a v neposlední řadě dát wifi router do každé místnosti, kde wifi používáš.
Tohle je pekna ptakovina. Platilo by to mozna v pripade mizerne anteny, velkych mistnosti aspoň tak 12*12 metru) a nejake pul metru tluste zelezobetonove steny.
vecino
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. črc 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: router problem ?

Příspěvek od vecino »

Tak pochopitelně záleží na konkrétních dispozicích. Zasíťoval jsem už pár novostaveb a je ideální dát do hlavních místností (pracovna, obývák, apod.) například Mikrotik cAP ac: https://mikrotik.com/product/cap_ac nebo od UniFi AC Lite AP: https://www.ubnt.com/unifi/unifi-ap-ac-lite/ (dle preferencí) a funguje to všude perfektně.

Já preferuju Mikrotik s CAPsMAN a není co řešit. Nikdy jsem nemusel řešit nedostatečné pokryti s jedním WiFi routerem, kterej byl umístěn někde ve středu místnosti a vysílal na celej dům. Někde to může fungovat ok a někde vůbec. Vždy záleží na konkrétních podmínkách takže rozhodně bych to nezatracoval.
i7-9700K @ 5GHz - Asus Z390-PRO GAMING - G.SKILL 32GB DDR4 3200MHz - NZXT Kraken X62 - Zotac GeForce RTX 3080 AMP Holo - WD Black SN750 500GB + 850 EVO 250GB + 860 EVO 1TB - Fractal Design Meshify S2 - EVGA SuperNOVA 750 G3 - MSI Optix MPG321QRF-QD 32"
.
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“