Problém s připojením k síti u zařízení s dvěma ethernety

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
SkilledT
Nováček
Nováček
Registrován: 22. led 2019

Problém s připojením k síti u zařízení s dvěma ethernety

Příspěvek od SkilledT »

Dobrý den, využívám miniPC (http://www.gole.tech/product/rma-232g-w ... -computer/) s Win10 pro hostování jedné z mých aplikací. Toto zařízení má dva ethernety a potřebuji ho nastavit tak, aby mělo statickou IP adresu.

Nastavil jsem tedy u Ethernetu 1 odpovídající adresu, Ethernet 2 jsem nechal bez konfigurace. Všechno fungovalo ok(), ale po restartu zařízení se někdy stane, že se připojení přečíslují - v seznamu síťových spojení je najednou pouze Ethernet2 a Ethernet3(z Ethernetu 1 se stane Ethernet 2, přestože síťový kabel je zapojený stále na stejném místě), a ztratí se moje nastavení statické ip adresy. Zkoušel jsem vysledovat příčinu, která by to mohla způsobovat, ale tento chybový stav se mi nedaří vyvolat cíleně - stavá se to zdá se naprosto náhodně.

Má někde zkušenost s tímto nebo podobným problémem, případně nějaký nápad jak by se to dalo vyřešit?
vecino
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. črc 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: Problém s připojením k síti u zařízení s dvěma ethernety

Příspěvek od vecino »

Nešlo by ve správci zařízení zakázat ten jeden Eth port a nechat pouze jeden - ten kde máš DHCP nebo statickou IP?
i7-9700K @ 5GHz - Asus Z390-PRO GAMING - G.SKILL 32GB DDR4 3200MHz - NZXT Kraken X62 - Zotac GeForce RTX 3080 AMP Holo - WD Black SN750 500GB + 850 EVO 250GB + 860 EVO 1TB - Fractal Design Meshify S2 - EVGA SuperNOVA 750 G3 - MSI Optix MPG321QRF-QD 32"
.
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Problém s připojením k síti u zařízení s dvěma ethernety

Příspěvek od Holda »

Jestli je v síti DHCP, tak můžeš nastavit DHCP rezervaci a už to neřešit.
.
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“