Propojení routerů do jedné sítě

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
Petr K
Nováček
Nováček
Registrován: 21. úno 2019

Propojení routerů do jedné sítě

Příspěvek od Petr K »

Dobrý den
Mám internet VDSL od O2 kde základní wi-fi modem má zapnutý DHCP a režíruje IP zařízení v domě. Na jedné LAN mám druhý router, kde bych moc rád používal opět jeho LAN a rovněž wifi (velký dům). Poradí někdo typ a nastavení tohoto druhého routeru? Zatím tam mám Asus v režimu AP...a jakž takž to fuguje. Je nějaký model, např. s "bridge" který takovou variantu (přednastavenou) podporuje?
Samozřejmě v místě 2.routeru už je slabá wifi a přenašeč signálu se neosvědčil

Děkuji za každou odpověď
Exp
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2004
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení routerů do jedné sítě

Příspěvek od Exp »

Na druhem routeru staci vypnout DHCP a zapnout WIFI, nic jineho neni potreba.
zlobaTH
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. lis 2012

Re: Propojení routerů do jedné sítě

Příspěvek od zlobaTH »

mam ADSL od Orange (TP-Link TD-W8951NB - plny funkciu ADSL routeru), za ktorym mam zaradene TL-WR1042ND ( pripojene cez wan k routeru od Orange + 1Gbit konektivita v sieti lan ), z toho mam v LAN 1 pripojene PC, v LAN 2 dalsi TL-WR1042ND (router u brata v izbe o poschodie nizsie, s tym ze tam ma zapojene PC , Android box) , v LAN 3 mam Asus RT-N11P, ktory je vedeny do obyvacky , kde je v nom zapojena Smart TV + plni funkciu AP

nastavenie mam nasledovne
1.TL-WR1042ND zapojene za ADSL routerom ma zapnute DHCP server + pridelene IP/MAC adresy napevno
2. TL-WR1042ND + RT-N11P vypnute DHCP
3. SSID a heslo siete nastavis rovnake , rozdiel bude len v kanaloch - (aby si dosiahol stav, ze budes mat WIFI routing, tj ze budes mat sice 3 anteny/AP,ale spojenie ti bude fungovat stale a nebudes cakat kym sa ti mobil/NTB prepoji z jednej sieti do druhej ) https://pctuning.tyden.cz/hardware/site ... kc?start=5
4.uzivat si pripojenie wifi v dome

Viem ze som nemusel mat pripojene tyn prvy router TL-WR1042ND, ale po kupe NAS a problemoch s konfigurovanim Orange routru po dlhsej dobe prevadzky, som si za par drobnych pomohol s tymto zariadenim, zrychlil "paternu" siet z 10/100 na GLAN (rychlejsie kopirovanie v praxi 4x medzi mojim PC, NAS, bratovym PC) , nie su uz take vypadka v sieti a na ADSL router sa dostanem aj po tyzdni prevadzky a nemusim ho resetovat pri kontrole nastaveni


diagram siete :
-zariadenia s cervenou ciarkou su na 2 poschodi ( stary dom postaveny v 60 rokoch a pripojku natiahli sem, kedze tu bol najblizsi bod od telefonneho kabla
-zariadenia bez zvyraznenia su na 1 poschodi v 2 rozlicnych izbach (da sa povedat ze v diagonale podorysu domu cca 144m2 )
-jednym zariadenim sa dom pokryt nedal a siet sa upgradovala v priebehu 7 rokov, ale aj tak to ma k idealnemu stavu daleko ( sekanie do muriva, natahovanie kablov po dome, atd)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PC1 : CPU: R5-3600 GPU: Rtx2060 6GB RAM DDR4 2x8GB 3200MHz MB ASUS TUF B550 PLUS
PC2 : CPU :I5-3470 GPU: GTX1050 Ti 4GB RAM DDR3 2x4GB 1600MHz MB: ASUS P8B75-M LX
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“